Rom [ROM] [OFFİCİAL] [10.0] EvolutionX 4.0 Sirius

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
F2FS xiaomi.eu miui 11.0.3 android pie sürümünde desteklenmiyor.
Bizzat denenmiştir açılışta takılıyor bilginize.
Evolution ise kusursuz destekleniyor.

Son düzenleme:

altuntepe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Konular
1
Bu arada en son sürümü kurun.

Güncelleme Notları:
- Haziran güvenlik yaması
- Evo X kaynakları güncellendi
- Çekirdek "Kernel" 4.9.226 olarak güncellendi
- GPS LA.UM.8.8.r1-07500-SDM710.0 olarak güncellendi

Anlatımda bahsettiğim F2FS için;

Dostlar Google'ın Pixel telefonlarında kullandığı depolama birimini kullanmanızı öneririm.

F2FS = MI 8 SE 'de kullanılan EXT4 depolama birimine göre aynı ROM ve aynı Antutu'da yaklaşık 3000-5000 puan arasında fark edilir derecede daha yüksek puan alıyor.

F2FS ile uzun süre telefon şişmez.
Telefon eğer donuyorsa, bana göre bundan dolayı donuyordur.
Google Pixel telefonlarında kullandığına göre vardır bir bildiği derim, başka da bir şey demem.

Eğer bunu nasıl kullanabilirim derseniz ki ilk olarak ROM bunu desteklemeli ve Recovery de bunu desteklemeli,

Telefona format data ve wipe işlemlerinden sonra,

SHRP Recovery'de
Advanced wipe'den sadece data'yı seçiyorsunuz,
Sağ altta kırmızı ayar tuşuna basıyorsunuz,
Change "değiştir" basıyorsunuz,
F2FS seçip onayla diyorsunuz.

ve bu işlemleri cache için de yapıyoruz.
Advanced wipe'den sadece cache'yi seçiyorsunuz,
Sağ altta kırmızı ayar tuşuna basıyorsunuz,
Change "değiştir" basıyorsunuz,
F2FS seçip onayla diyorsunuz.

Daha sonra ROM'u kuruyorsunuz.

Her format data işleminden sonra data bölümü EXT4'e geri dönüyor.
Bu yüzden her format data'dan sonra data bölümünü seçip F2FS olarak değiştiriyoruz.
Çok teşekkürler bilgiler için

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Kullandığım uuygulamanın Android 10 ile olan sorununu nihayet çözünce tekrar Evo 4.3 döndüm.

Daha önce detaylı inceleme fırsatım olmamıştı, tek cümle "adamlar yapmış abi"

-4.4 sürümü de güzel, ancak çok yalın bu sebeple 4.3 kurdum , 4.3 sürümü özelleştirme bakımından çığır açmış, değiştiremediğiniz hiçbir yer yok. icon, yazı, gölge ,boyut hatta bildirim simgeleri ve renkleri bile, miui kişiselleştirme bakımından bu romun yanında nal toplar

- Miui 11 pie stable kullanıyordum. Gerçekten cihazın hakkını veremiyormuş . cihaz bu romla hem daha az ısınıyor hemde daha seri. Xiaomi bu telefona romları "mış" gibi yapıp çıkartıyor belli ki.

- anx (miui port) kamera ile geliyor ama performansı kötü. Hypercam ve config yükledim çok güzel oldu stok miui kameradan çok daha iyi ve canlı renkler var. yanlız hypercam 4k video çekmiyor, 4K video için dahili gelen anx cam kullanıyorum.

-rom yükledikten sonra . üzerindeki kernelde iyi, ama bu kernel spectrum desteği var. Ayrıca çok daha fazla ince ayar sunuyor .Kernel sorunsuz işini yapıyor. 3 farklı profil sunuyor batarya-performans-gaming
-batarya performansı çok iyi , aynı kullanım tarzıyla yaklaşık 1.5 saat kadar fazla ekran süresi alıyorum (şuan şarja taktığım için pil süresini atamıyorum)

-miui dual app özelliğni çok ararım demiştim , hatta aosp rom kurmak istemiyorum bu yüzden. markettek i süper "iş profili" diye bir alan oluşturuyor ve uygulamaların tamamını klonlayabiliyor. tıpkı miui'de oldugu gibi akarı kokarı yok ,reklam falan olmadan direk klon ve ana uygulama aynı anda çalışıyor.

kısacası bu romu tavsye ederim arkadaşlar. Kaşıntım tutasıya kadarda başka rom kullanacağımı sanmıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200712-160433511.jpg
    Screenshot_20200712-160433511.jpg
    203,7 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20200713-094941_Lawnchair.png
    Screenshot_20200713-094941_Lawnchair.png
    299,9 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20200713-094945_Lawnchair.png
    Screenshot_20200713-094945_Lawnchair.png
    190 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20200713-094953_Lawnchair.png
    Screenshot_20200713-094953_Lawnchair.png
    251,8 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20200713-095000_Lawnchair.png
    Screenshot_20200713-095000_Lawnchair.png
    220,5 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_20200713-095013206.jpg
    Screenshot_20200713-095013206.jpg
    215,1 KB · Görüntüleme: 24

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
kacaksevgilim Miui zaten Mi 8 SE cihazına hiçbir zaman tam performans veremedi ki. Ben hiç hatırlamıyorum cihaz akıyor animasyonlar uygulama arası geçişleri falan mükemmel dediğimi. Adamlar süper bir işlemci koymuşlar içine ama performansını göstereceği bir rom yapmadıkları için hep bi kasma donma takılma ile miui da insanın canı sıkılıyor. Ben de Pixel romdayım mesela. Özelleştirme istemiyorum aksın yeter. Böyle sorunsuz rom görmedim desem yeridir. Sizi gayet iyi anlıyorum ondan dolayı. :) Güle güle kullanın Evo güzel romdur.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
kacaksevgilim Miui zaten Mi 8 SE cihazına hiçbir zaman tam performans veremedi ki. Ben hiç hatırlamıyorum cihaz akıyor animasyonlar uygulama arası geçişleri falan mükemmel dediğimi. Adamlar süper bir işlemci koymuşlar içine ama performansını göstereceği bir rom yapmadıkları için hep bi kasma donma takılma ile miui da insanın canı sıkılıyor. Ben de Pixel romdayım mesela. Özelleştirme istemiyorum aksın yeter. Böyle sorunsuz rom görmedim desem yeridir. Sizi gayet iyi anlıyorum ondan dolayı. :) Güle güle kullanın Evo güzel romdur.
teşekkür edeirm iyi dilekleriniz için .Çok zamandır biliyordum ama bir uygulamamın android 10 ile yaşadığı sorunu çözememiştim.
şahsen memnunum. Ayrıca romun f2fs desteği de var. Bu şekilde kurulmasını tavsiye ederim.

Ne yalan söyleyeyim baya baya amelelik çekiyormuş cihaz miui'de. :)

altuntepe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Konular
1
Kullandığım uuygulamanın Android 10 ile olan sorununu nihayet çözünce tekrar Evo 4.3 döndüm.

-4.4 sürümü de güzel, ancak çok yalın bu sebeple 4.3 kurdum , 4.3 sürümü özelleştirme bakımından çığır açmış, değiştiremediğiniz hiçbir yer yok. icon, yazı, gölge ,boyut hatta bildirim simgeleri ve renkleri bile, miui kişiselleştirme bakımından bu romun yanında nal toplar

- Miui 11 pie stable kullanıyordum. Gerçekten cihazın hakkını veremiyormuş . cihaz bu romla hem daha az ısınıyor hemde daha seri. Xiaomi bu telefona romları "mış" gibi yapıp çıkartıyor belli ki.

- anx (miui port) kamera ile geliyor ama performansı kötü. Hypercam ve config yükledim çok güzel oldu stok miui kameradan çok daha iyi ve canlı renkler var. yanlız hypercam 4k video çekmiyor, 4K video için dahili gelen anx cam kullanıyorum.

-rom yükledikten sonra . üzerindeki kernelde iyi, ama bu kernel spectrum desteği var. Ayrıca çok daha fazla ince ayar sunuyor .Kernel sorunsuz işini yapıyor. 3 farklı profil sunuyor batarya-performans-gaming
-batarya performansı çok iyi , aynı kullanım tarzıyla yaklaşık 1.5 saat kadar fazla ekran süresi alıyorum (şuan şarja taktığım için pil süresini atamıyorum)

-miui dual app özelliğni çok ararım demiştim , hatta aosp rom kurmak istemiyorum bu yüzden. markettek i süper "iş profili" diye bir alan oluşturuyor ve uygulamaların tamamını klonlayabiliyor. tıpkı miui'de oldugu gibi akarı kokarı yok ,reklam falan olmadan direk klon ve ana uygulama aynı anda çalışıyor.

kısacası bu romu tavsye ederim arkadaşlar. Kaşıntım tutasıya kadarda başka rom kullanacağımı sanmıyorum
Merhaba, bende aosp kullanmak istiyorum unofficial pixel experience rom kurmuştum aşırı beğendim fakat her zaman açık ekranda saat hep sabit kaldığı için ekran yanığı olur korkusundan geri miui roma döndüm. acaba bu evo romda saat ve şarj oluyor yazısı yine hep sabitmi? eğer öyleyse hiç kurmakla uğraşmayım.

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Merhaba, bende aosp kullanmak istiyorum unofficial pixel experience rom kurmuştum aşırı beğendim fakat her zaman açık ekranda saat hep sabit kaldığı için ekran yanığı olur korkusundan geri miui roma döndüm. acaba bu evo romda saat ve şarj oluyor yazısı yine hep sabitmi? eğer öyleyse hiç kurmakla uğraşmayım.
Bunun yerine google play üzerinden kurulan bir başka AOD uygulaması yüklemeyi niçin tercih etmediniz? Ben öyle kullanmayı tercih ediyorum şahsen. Hem ekrandaki piksellerin kaç dakika ara ile değişeceğini bile ayarlayabiliyorum çok detaylı özellikleri olanlar var. Onları tavsiye ederim.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Bunun yerine google play üzerinden kurulan bir başka AOD uygulaması yüklemeyi niçin tercih etmediniz? Ben öyle kullanmayı tercih ediyorum şahsen. Hem ekrandaki piksellerin kaç dakika ara ile değişeceğini bile ayarlayabiliyorum çok detaylı özellikleri olanlar var. Onları tavsiye ederim.
aynen bende bunu yazacaktım. ben miui rom kullanırkende AOD açmazdım hiç
6 mb boyutunda bir uygulama indirdim saat ışığına kadar ayarlanabiliyor.

sizdeki uygulama nedir?

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Benim kullandığım uygulama bu hocam.

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94

kerneli kurayımn dedim fastboot attı :D

Üst Alt