Çözüldü Rom için yardım lazım

erenkaraa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
27
Telefonda son güncellemeyi kullanıyorum ama ben hayatımda böyle yavaş bir telefon görmedim. Lütfen yardımcı olur musunuz stabil bir rom kurmak istiyorum. Hangisini kurmalıyım ve nasıl kurmalıyım? Şuan bana çok detaylı şekilde yardımcı olabilecek birisi arıyorum teşekkür ederim.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bootloader kilidiniz kapalıysa açmanız gerekiyor açık olduğunu cihaz açılırken unlocked yazısından anlayabilirsiniz.
Tüm miui romlarını denedim hepsi boş ve zaman kaybı sizin ilacınız burda.

1) Verdiğim linkteki romu indirin.
2) bu linkteki twrp sürümünü indirip yükleyin.
3) Cihazı kapatın sonra ses açma + güç tuşuyla twrp recovery açın dili türkçe seçin eğer türkçe değilse.
4) Temizle menüsüne girip veriyi biçimlendir diyip yes yazın çubuğu kaydırın işlem bitince geri tuşlarına basarak ana menüye dönün tekrar.
5) Tekrar Temizle menüsüne girip gelişmiş temizliğe girin listedeki tüm seçenekleri seçin ve çubuğu kaydırın.
6) Ana menüye gelip yeniden başlat menüsünden recovery seçeneğini seçin cihaz kapanıp twrp modunda tekrar açılıcak sonra usb kabloyla bilgisayara bağlayıp indirdiğiniz romu telefonun hafızasına atıp yükleyin.

tüm işlemler bu kadar eksiksiz yaparsanız hiç bi sorun yaşamazsınız hafıza kartı kullanıyosanız bu işlemleri yapmadan önce hafıza kartınızı çıkarın öyle yapın.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Bootloader kilidiniz kapalıysa açmanız gerekiyor açık olduğunu cihaz açılırken unlocked yazısından anlayabilirsiniz.
Tüm miui romlarını denedim hepsi boş ve zaman kaybı sizin ilacınız burda.

1) Verdiğim linkteki romu indirin.
2) bu linkteki twrp sürümünü indirip yükleyin.
3) Cihazı kapatın sonra ses açma + güç tuşuyla twrp recovery açın dili türkçe seçin eğer türkçe değilse.
4) Temizle menüsüne girip veriyi biçimlendir diyip yes yazın çubuğu kaydırın işlem bitince geri tuşlarına basarak ana menüye dönün tekrar.
5) Tekrar Temizle menüsüne girip gelişmiş temizliğe girin listedeki tüm seçenekleri seçin ve çubuğu kaydırın.
6) Ana menüye gelip yeniden başlat menüsünden recovery seçeneğini seçin cihaz kapanıp twrp modunda tekrar açılıcak sonra usb kabloyla bilgisayara bağlayıp indirdiğiniz romu telefonun hafızasına atıp yükleyin.

tüm işlemler bu kadar eksiksiz yaparsanız hiç bi sorun yaşamazsınız hafıza kartı kullanıyosanız bu işlemleri yapmadan önce hafıza kartınızı çıkarın öyle yapın.
Recovery - Redmi Note 6 Pro - Twrp 3.3.1-20 Tek Tuş Yükleme Aracı
Twrp kurmayı bilmiyorsanız bu konuda aşırı basit bir şekilde kuruluyor. Hep bunu kullandım hala kullanıyorum:)

erenkaraa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
27
Recovery - Redmi Note 6 Pro - Twrp 3.3.1-20 Tek Tuş Yükleme Aracı
Twrp kurmayı bilmiyorsanız bu konuda aşırı basit bir şekilde kuruluyor. Hep bunu kullandım hala kullanıyorum:)
.

buradaki fastboot bağlantılı linki indiriyorum. sanırım onu yüklemem için bootloader kilidini açmam gerekiyor. onu nasıl açarım ve cidden 1 hafta beklemem mi gerekiyor? a2 lite telefonumda anında açılmıştı

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21

erenkaraa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
27

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
peki sonradan kapatabiliyor muyum
Evet mi flash ile fastboot rom yükliceksiniz ve yüklerken clean all and lock seçeneğini seçtiğinizde hem romu yüklemiş hemde kilidi tekrar kapatmış oluyosunuz.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
peki sonradan kapatabiliyor muyum
Evet kapatabilirsin. Bende de anında açılıyor kilit. Süre falan almadım hiç.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Madem yukleyeceksiniz 11.0.4.0 a geçin hem sürekli güncelleme var uyarısı almazsınız hem de güncel romu kullanmış olursunuz. 1,2 performans artışı var deneyin isterseniz.

erenkaraa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
27
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

her şeyi yaptım böyle kalıyor kafayı yicem.. oem kilidi ve usb hata ayıklama modu açık

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

her şeyi yaptım böyle kalıyor kafayı yicem.. oem kilidi ve usb hata ayıklama modu açık
Hesap ekle dediniz mi telefonda? MIUI kilit açma durumu yazıyor ya oradan.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uygulamanın ayar simgesine dokunun driver yükle diye bir seçenek olması lazım yükleyip tek tek tüm USB portlarina takın.

Üst Alt