Rehber ROM Güncelleme - Adım Adım

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47

aliurhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
redmi note 7
Konular
4
Telefon kilit ekranı sifresidir o , rom kurulumlarında cihaz da var olan desen,şifre vs güvenlik önlemlerini kaldırıp rom yükleyin her zaman....
telefon sıfresı mi sifresi google hesap sıfresı herseyı denedım olmadı . son care factory reset yaptım . twrp yedek almadan once hangı hesaplardan cıkarsak bu sorundan kurtuluruz

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Hiçbi şekilde olmuyosa teli fast boot romu ile "save user data " seçeneği işaretli şekilde yükleyip stock recovery geçirerek sonra tekrar twrp yükleye bilirsiniz. daha sonra istediğiniz roma geçersiniz burdaki asıl olay sürümünüz 9.10 ise o sürümün fastboot romunu yüklemelisinzi

aliurhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
redmi note 7
Konular
4
Hiçbi şekilde olmuyosa teli fast boot romu ile "save user data " seçeneği işaretli şekilde yükleyip stock recovery geçirerek sonra tekrar twrp yükleye bilirsiniz. daha sonra istediğiniz roma geçersiniz burdaki asıl olay sürümünüz 9.10 ise o sürümün fastboot romunu yüklemelisinzi
sorumun cevabı degıl ama yınede tesekkurler

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
telefon sıfresı mi sifresi google hesap sıfresı herseyı denedım olmadı . son care factory reset yaptım . twrp yedek almadan once hangı hesaplardan cıkarsak bu sorundan kurtuluruz

Bu durum twrp uyumsuzluğundan oluyor, cihaz nedir sizin ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

berqcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berq
Cihazım
lgg2
Konular
0
Eğer kullandığımız ROM'un yeni bir versiyonu çıkarsa nasıl güncelleme yaparız ? Kurduğumuz programlar silinmeden , ayarları kaybolmadan, hatta ekran düzenimiz dahi bozulmadan... Çok kısa ve kolay. Buyrun yazıyorum.

1 - Yeni çıkan ROM u indirip telefonumuzun ana hafızasına atıyoruz.
2 - Telefonumuzda TWRP yi başlatıyoruz....
3 - Sırası ile şu Düğmelere Tıklıyoruz. Wipe -> Advanced Wipe. Açılan kısımdan Sadece Dalvik / ART Cache yi işaretleyip (Diğerleri işaretli olmayacak ) aşağıdaki Swipe to Wipe düğmesini sağa kaydırıyoruz ( Sağ diyorum ki kolay olsun Idea~~ )
4- Geri gelip TWRP nin ana sayfasından INSTALL düğmesine basıp telefona attığımız yeni ROM dosyasını seçiyor ve aşağıdaki Install Image düğmesini Tıklıyor ve ROM u kuruyoruz.
5- Kurulum bitmiştir. Ana ekrana gelip sırası ile Reboot -> System düğmelerini tıklıyor ve yeni güncel ROM u tepe tepe kullanıyoruz.....

Kaynak : Skorpi
Bunları yapmadan direk instal desek fastbotmu yeriz ?

turkuazzz99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan Özcan
Cihazım
Mİ5S PLUS
Konular
18
Eğer kullandığımız ROM'un yeni bir versiyonu çıkarsa nasıl güncelleme yaparız ? Kurduğumuz programlar silinmeden , ayarları kaybolmadan, hatta ekran düzenimiz dahi bozulmadan... Çok kısa ve kolay. Buyrun yazıyorum.

3 - Sırası ile şu Düğmelere Tıklıyoruz. Wipe -> Advanced Wipe. Açılan kısımdan Sadece Dalvik / ART Cache yi işaretleyip (Diğerleri işaretli olmayacak ) aşağıdaki Swipe to Wipe düğmesini sağa kaydırıyoruz ( Sağ diyorum ki kolay olsun Idea~~ )
4- Geri gelip TWRP nin ana sayfasından INSTALL düğmesine basıp telefona attığımız yeni ROM dosyasını seçiyor ve aşağıdaki Install Image düğmesini Tıklıyor ve ROM u kuruyoruz.
5- Kurulum bitmiştir. Ana ekrana gelip sırası ile Reboot -> System düğmelerini tıklıyor ve yeni güncel ROM u tepe tepe kullanıyoruz.....

Merhaba ben de ayrıca vendor ve vendor image seçeneği var onu da seçecek miyiz?

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Benim gibi biri bile yapabildiyse anlatım şahane demektir:) emeğinize sağlık.. MIUI 12 gelene kadar şimdi 11.0.8 e güncelleme vaktidir :) Skorpi hocam <3

Üst Alt