Rehber ROM Güncelleme - Adım Adım

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Eğer kullandığımız ROM'un yeni bir versiyonu çıkarsa nasıl güncelleme yaparız ? Kurduğumuz programlar silinmeden , ayarları kaybolmadan, hatta ekran düzenimiz dahi bozulmadan... Çok kısa ve kolay. Buyrun yazıyorum.

1 - Yeni çıkan ROM u indirip telefonumuzun ana hafızasına atıyoruz.
2 - Telefonumuzda TWRP yi başlatıyoruz....
3 - Sırası ile şu Düğmelere Tıklıyoruz. Wipe -> Advanced Wipe. Açılan kısımdan Sadece Dalvik / ART Cache yi işaretleyip (Diğerleri işaretli olmayacak ) aşağıdaki Swipe to Wipe düğmesini sağa kaydırıyoruz ( Sağ diyorum ki kolay olsun Idea~~ )
4- Geri gelip TWRP nin ana sayfasından INSTALL düğmesine basıp telefona attığımız yeni ROM dosyasını seçiyor ve aşağıdaki Install Image düğmesini Tıklıyor ve ROM u kuruyoruz.
5- Kurulum bitmiştir. Ana ekrana gelip sırası ile Reboot -> System düğmelerini tıklıyor ve yeni güncel ROM u tepe tepe kullanıyoruz.....

Kaynak : Skorpi

Son düzenleme:

Bizimyunus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
teşekkürler

ahmtcn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
13
Wipe yi basta yada sonda yapmanin farkı nedir ben rom u yukledikten sonra wipeliyorum genelde

ibrahimgbt

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
8
Yararli paylasim çok teşekkürler.

erkanshi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
erkan
Cihazım
redmi7
Konular
8
Eğer kullandığımız ROM'un yeni bir versiyonu çıkarsa nasıl güncelleme yaparız ? Kurduğumuz programlar silinmeden , ayarları kaybolmadan, hatta ekran düzenimiz dahi bozulmadan... Çok kısa ve kolay. Buyrun yazıyorum.

3 - Sırası ile şu Düğmelere Tıklıyoruz. Wipe -> Advanced Wipe. Açılan kısımdan Sadece Dalvik / ART Cache yi işaretleyip (Diğerleri işaretli olmayacak ) aşağıdaki Swipe to Wipe düğmesini sağa kaydırıyoruz ( Sağ diyorum ki kolay olsun Idea~~ )
4- Geri gelip TWRP nin ana sayfasından INSTALL düğmesine basıp telefona attığımız yeni ROM dosyasını seçiyor ve aşağıdaki Install Image düğmesini Tıklıyor ve ROM u kuruyoruz.
5- Kurulum bitmiştir. Ana ekrana gelip sırası ile Reboot -> System düğmelerini tıklıyor ve yeni güncel ROM u tepe tepe kullanıyoruz.....

Kendi forumlarında bunu demişler ama;
(asla wipe seçeneklerine dokunmayın sadece format data yapın)
  • TWRP Recovery Zip or
  • FORMAT /data partition (NEVER wipe System or Persist!)
  • Copy our ROM to the internal storage
  • Install our ROM
  • Reboot
  • done

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Kendi forumlarında bunu demişler ama;
(asla wipe seçeneklerine dokunmayın sadece format data yapın)
  • TWRP Recovery Zip or
  • FORMAT /data partition (NEVER wipe System or Persist!)
  • Copy our ROM to the internal storage
  • Install our ROM
  • Reboot
  • done

Asla wipe seçeneklerine dokunmayın yazmıyor, asla sytem veya persist wipe yapmayın yazıyor. İkisi çok farklı şeyler.

Format data yaptığınızda tüm veriler de silinir. Cihazı güncellemenin ötesinde romu yeniden kurmuş olursunuz. Siz ilk kurulum yönergelerine bakmışsınız muhtemelen.

mehmoli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
mi 8
Konular
3
Kardeş dediklerinin birebir aynısını yaptım telefon twrp ekranında kaldı yeniden başlatınca sürekli twrp açılıyo acil cevap yazarsan sevinirim

Krandei

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi K20 Pro
Konular
0
Mehmoli hocam sizin telefon nedir?

Bende K20 Pro var. 10.3.5.0.PFKINXM Kararlı 2.2G güncellemesi gelmiş. Hali hazırda MIUI Global 10.3.3.0(PFKINXM) Kararlı sürümü yüklü. Cihaz rootlu, imei malum şekilde kayıtlı. Yeni güncellemeye geçmek istiyorum, dediğiniz şekilde hiçbir sorun olmadan yeni sürüme geçebilir miyim? Şöyle de bir sıkıntı var ki, telefonun eskiye dair hiçbir sistem yedeği yok malesef.

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76

Hocam orange fox da destekliyor mu ota güncelleme twrp de 0 mb sorunu alıyorum format data yapmak istemiyorum uygulamalar gitmesin diye.

Reyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Hocam orange fox da destekliyor mu ota güncelleme twrp de 0 mb sorunu alıyorum format data yapmak istemiyorum uygulamalar gitmesin diye.

migrate ile yedekleme yapabilirsin hocam tavsıye ederım uygulamayı cıdden cok ıse yarıyor

Üst Alt