Yardım Rom degişimi sonrası kamera sorunu

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba arkadaşlar. Normalde Masik P romunu kullanmaktaydım. 2 gün önce ea romu yüklemek istedim twrp üzerinden yüklendi ancak boot da kaldı bende Masik roma geri döndüm fakat şöyle bir sorun oluştu. Kameraya girdiğimde video modu çalışmamakta, diğer tüm modlar sorunsuz şekilde çalışıyor. Gcam normal sürümünü play stordan indirip kurduğumda video çekebiliyorum ancak forum içindeki gcam sürümünü denediğimde onda da video modu çalışmıyor. Mi flash üzerinden farklı bir rom yükledim, onda da aynı. Endonezya rom yükledim onda da aynı. Bunun yazılımsal olduğuna şüphem yok. Bu şekilde bir sorunla karşılaşan ya da çözümünü bilen arkadaşlardan fikir ve yardım almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Saygıyla.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
11.0.7'yi tavsiyeniz üzerine denemek istiyorum. Miui 12 stable rom son sürümünü kullanıyorum fakat bazen batarya hususunda performans düşüşü yaşayabiliyorum. İlave olarak, miui 12 yazılımından sanırım 730G düşük bir işlemci olmamasına rağmen bazen öyleymiş gibi bir hissiyat veriyor. Bu konuda da miui 11'i denemek istiyorum açıkçası.

Bence en iyisi zaten oturmuş eski sürümler. 12 romlar bile henüz tam stabil değil. Deneyin, memnun kalacağınızı umarım. Şimdiden hayırlı olur inşallah.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim redmi note 8 cihazımda da aynı sekikde rom ile mi ilgili nedir bilemiyorum ama durduk yere kamera bağlanmıyor sorunu oldu 3 aydır böyle Hindistan stock rom attim ardından geri global kararlı Roma döndüm üstüne 2 güncelleme yaptım yine düzelmedi en son costum rom denemek önerildi ancak ona da vakit ayiramadim diye yapamadım cihaz yurtdışı IMEI kayıtlı....

Merhaba. Sürüm düşürerek başka bir rom deneyin büyük ihtimalle düzelecektir. Aynı sürüm yani 12 sürüm kullanıyorsanız ve custom 12 kuracaksanız aynı sorun devam edecektir. Size önerim miui 12 kuruluysa 11 e dönün ve stabil eu rom kullanın. Sevgiler.

Oyla:

Gullu83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Rom root
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Grafiker, Office
Konular
1
Bence en iyisi zaten oturmuş eski sürümler. 12 romlar bile henüz tam stabil değil. Deneyin, memnun kalacağınızı umarım. Şimdiden hayırlı olur inşallah.

Merhaba. Sürüm düşürerek başka bir rom deneyin büyük ihtimalle düzelecektir. Aynı sürüm yani 12 sürüm kullanıyorsanız ve custom 12 kuracaksanız aynı sorun devam edecektir. Size önerim miui 12 kuruluysa 11 e dönün ve stabil eu rom kullanın. Sevgiler.
Bende mui11.0.11 kurulu sizce hangi Roma gecmeliyim fastboot mui12 mi costum mui12 mi hocam? Teşekkür...

Oyla:

4kado

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0

Değerli yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Bende mui11.0.11 kurulu sizce hangi Roma gecmeliyim fastboot mui12 mi costum mui12 mi hocam? Teşekkür...

Merhaba. Custom romlar daha fazla kişiselleştirilmiş içerik barındırır. Eğer ince detaylara önem veriyorsanız custom deneyin. Normal fastboot romlar orjinal yayınlanmış ve üzerinde düzenleme yapılmadığı için sade içerikler barındırır. Ben custom romları tercih ediyorum, gereksiz uygulamalar yüklü olmadığı için daha fazla batarya ve hız sunabiliyor kullanıcıya. Burada tercihi sizin yapmanız lazım. Sevgiler.

Değerli yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Estağfurullah. Bilgiyi paylaşmak güzeldir :)

Batarya performansıyla ilgili fikir edinmenize yardımcı olur diye ekran resmi koyayım dedim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

merdonline

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Mi Note 10
Konular
1
Merhaba, aynı sorunu yaşıyorum. (Telegram: MertBTC)
Dediğiniz üzerine full wipe işlemi gerçekleştirdim. Android10 tabanında Masik Rom kurdum. Kurulum işlemi bittirdim ve cihazı açtım. Video kısmında aynı sorunu yaşıyorum.

Tekrar global 12 ye dönüş yapmam gerekiyor fakat sorunum çözülmedi. Biraz daha step step yazabilirseniz çok memnun olurum

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba. Masik rom kurmayın direk format sonrası. Eu stabil 11.07 sürümü yükleyin onda kamera modları sorunsuz çalışıyor, onun üzerinden güncelleme yapın miui 12 ye. Sonrasında miui 12 olan başka bir rom yükleyebilirsiniz. Ancak bu şekilde globale dönebilirsiniz. Diğer yolların hiçbiri bende işe yaramadı, hangi romu yüklediysem kamera video modu çalışmadı.

Oyla:

merdonline

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Mi Note 10
Konular
1
Mi Note 10/CC9 Pro EU Stable 11.07 bulamadım forumda, konu linki var mı hocam, veya download

Oyla:

4kado

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Mi Note 10/CC9 Pro EU Stable 11.07 bulamadım forumda, konu linki var mı hocam, veya download
Merhaba, aşağıdaki link üzerinden bahsettiğiniz sürümü indirebilirsiniz. İndirdikten sonra md5 kontrolü yapmanızı öneririm. İlgili kodu da aşağıda paylaşıyorum.

Link:

MD5 code: 7d8425988f3ff84f86639bcde74c346b

Oyla:

merdonline

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Mi Note 10
Konular
1
Başlangıçta persist hatası aldım. Persist dosyasını kurdum. Romu kurdum ama beyaz (CC by xiaomi) ekranında aklıyorum çözümü var mı :(

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Başlangıçta persist hatası aldım. Persist dosyasını kurdum. Romu kurdum ama beyaz (CC by xiaomi) ekranında aklıyorum çözümü var mı :(

Magisk sürümü ile alakalıdır. Bende de aynı sorun olmuştu. Twrp ye girin, 4 wipe yapın, romu kurun, sonrasında ekte verdiğim magisk sürümünü flashlayın. Ben bu şekilde çözdüm.

Ekli dosyalar

• Magisk-v20.3.zip
    5,3 MB · Görüntüleme: 7
Oyla:
Üst Alt