Yardım Rom degişimi sonrası kamera sorunu

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba arkadaşlar. Normalde Masik P romunu kullanmaktaydım. 2 gün önce ea romu yüklemek istedim twrp üzerinden yüklendi ancak boot da kaldı bende Masik roma geri döndüm fakat şöyle bir sorun oluştu. Kameraya girdiğimde video modu çalışmamakta, diğer tüm modlar sorunsuz şekilde çalışıyor. Gcam normal sürümünü play stordan indirip kurduğumda video çekebiliyorum ancak forum içindeki gcam sürümünü denediğimde onda da video modu çalışmıyor. Mi flash üzerinden farklı bir rom yükledim, onda da aynı. Endonezya rom yükledim onda da aynı. Bunun yazılımsal olduğuna şüphem yok. Bu şekilde bir sorunla karşılaşan ya da çözümünü bilen arkadaşlardan fikir ve yardım almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Saygıyla.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gün öncesinde yukarıdaki sorunu yaşamıştım ancak sanırım bu sorunu yaşayan başka bir arkadaş olmadığı için yardımcı olamamışlar. Ben sorunu hallettim. Sizlerle de paylaşmak istedim. Full wipe yapın, veriyi biçimlendirme yapın ve 10 sürüm herhangi bir rom yükleyin. Açıp tüm kurulum işlemlerini tamamlayın ve isterseniz ota üzerinden, isterseniz twrp üzerinden 11 olan bir rom yükleyin, sorununuz düzelir. 12 rom şu anda çok sıkıntılı, yüklemenizi kesinlikle önermiyorum, ya kamerasında sorun var ya şarjında. Tabii tercih sizin. Saygı ve sevgiyle.

Oyla:

Flora

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi9T
Konular
0
Selamlar hangi rom globalde temiz ve sorunsuzdur 11 için? 12 den geçme niyetindeyim

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Selamlar hangi rom globalde temiz ve sorunsuzdur 11 için? 12 den geçme niyetindeyim

Merhaba. Ben 11 e geçtim şu anda kullandığım rom eu 11.0.7 stabil sürümü ve batarya performansı cidden çok güzel. Uzun bir süre bunu kullanmayı düşünüyorum. Tavsiye ederim.

Oyla:

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gün öncesinde yukarıdaki sorunu yaşamıştım ancak sanırım bu sorunu yaşayan başka bir arkadaş olmadığı için yardımcı olamamışlar. Ben sorunu hallettim. Sizlerle de paylaşmak istedim. Full wipe yapın, veriyi biçimlendirme yapın ve 10 sürüm herhangi bir rom yükleyin. Açıp tüm kurulum işlemlerini tamamlayın ve isterseniz ota üzerinden, isterseniz twrp üzerinden 11 olan bir rom yükleyin, sorununuz düzelir. 12 rom şu anda çok sıkıntılı, yüklemenizi kesinlikle önermiyorum, ya kamerasında sorun var ya şarjında. Tabii tercih sizin. Saygı ve sevgiyle.
hocam hangi 11 sürümünü tavsiye edersiniz?
EU rom son stabil miui11 mi mesela? android 9 tabanlı mı

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
hocam hangi 11 sürümünü tavsiye edersiniz?
EU rom son stabil miui11 mi mesela? android 9 tabanlı mı

Merhaba. Evet EU stabil son sürüm 11. Taban olarak 9. Bu sürümü kesinlikle öneririm 11 kullanacaksanız. Batarya ömrü çok tatmin edici gerçekten.

Oyla:

4kado

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Merhaba. Ben 11 e geçtim şu anda kullandığım rom eu 11.0.7 stabil sürümü ve batarya performansı cidden çok güzel. Uzun bir süre bunu kullanmayı düşünüyorum. Tavsiye ederim.
Bir sorum olacaktı. Xiaomi.eu sitesini kontrol ettiğim zaman en son miui 11 stable sürümü, "11.1.2" olarak gözüküyor. Daha eski olan 11.0.7 sürümünü özellikle indirmenizin bir nedeni var mı acaba, hangisini tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:
Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Cevabınız için teşekkürler. Bir sorum olacaktı. Xiaomi.eu sitesini kontrol ettiğim zaman en son miui 11 stable sürümü, "11.1.2" olarak gözüküyor. Daha eski olan 11.0.7 sürümünü özellikle indirmenizin bir nedeni var mı acaba, hangisini tavsiye edersiniz?

Merhaba. O sürümde batarya performansını çok beğenmedim açıkçası. Bu versiyonun batarya performansı ciddi anlamda çok fark etti. Ancak cihazdan cihaza fark edebilir. Dilerseniz her iki sürümü de indirip deneyin, size hangisi daha iyi geliyorsa onu kullanın.

Oyla:

4kado

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Merhaba. O sürümde batarya performansını çok beğenmedim açıkçası. Bu versiyonun batarya performansı ciddi anlamda çok fark etti. Ancak cihazdan cihaza fark edebilir. Dilerseniz her iki sürümü de indirip deneyin, size hangisi daha iyi geliyorsa onu kullanın.
11.0.7'yi tavsiyeniz üzerine denemek istiyorum. Miui 12 stable rom son sürümünü kullanıyorum fakat bazen batarya hususunda performans düşüşü yaşayabiliyorum. İlave olarak, miui 12 yazılımından sanırım 730G düşük bir işlemci olmamasına rağmen bazen öyleymiş gibi bir hissiyat veriyor. Bu konuda da miui 11'i denemek istiyorum açıkçası.

Oyla:

Gullu83

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Rom root
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Grafiker, Office
Konular
1
Merhaba arkadaşlar. Normalde Masik P romunu kullanmaktaydım. 2 gün önce ea romu yüklemek istedim twrp üzerinden yüklendi ancak boot da kaldı bende Masik roma geri döndüm fakat şöyle bir sorun oluştu. Kameraya girdiğimde video modu çalışmamakta, diğer tüm modlar sorunsuz şekilde çalışıyor. Gcam normal sürümünü play stordan indirip kurduğumda video çekebiliyorum ancak forum içindeki gcam sürümünü denediğimde onda da video modu çalışmıyor. Mi flash üzerinden farklı bir rom yükledim, onda da aynı. Endonezya rom yükledim onda da aynı. Bunun yazılımsal olduğuna şüphem yok. Bu şekilde bir sorunla karşılaşan ya da çözümünü bilen arkadaşlardan fikir ve yardım almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Saygıyla.
Benim redmi note 8 cihazımda da aynı sekikde rom ile mi ilgili nedir bilemiyorum ama durduk yere kamera bağlanmıyor sorunu oldu 3 aydır böyle Hindistan stock rom attim ardından geri global kararlı Roma döndüm üstüne 2 güncelleme yaptım yine düzelmedi en son costum rom denemek önerildi ancak ona da vakit ayiramadim diye yapamadım cihaz yurtdışı IMEI kayıtlı....

Oyla:
Üst Alt