Soru Rom atınca imei gider mi

Kara4420

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Verschuer
Cihazım
Resmi note 11 p
Konular
2
Sorum başlıktaki gibi

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Rom atmak, yani cihazınıza yeni bir işletim sistemi yüklemek, genellikle mevcut cihaz yazılımını değiştirir. Bu nedenle, ROM atmak IMEI numaranızı etkilemez ve IMEI numaranız silinmez.

IMEI ya da International Mobile Equipment Identity, bir mobil cihazın benzersiz tanımlayıcısıdır. Bu numara, telekomünikasyon şebekesi tarafından cihazınızın doğrulanması ve tanınması için kullanılır.

ROM atmak işleminde, telefonunuzun mevcut yazılımı değiştirilse bile, IMEI numaranız donanım düzeyinde cihazınıza kayıtlı olarak kalmaya devam eder. ROM atmanın IMEI numaranıza herhangi bir etkisi olmaz.

Ancak, yasadışı yöntemlerle veya kaynaklardan ROM atma işlemi yapmak IMEI numaranızın geçersiz olmasına neden olabilir. Bu nedenle ROM atma işlemini yapmadan önce resmi ve güvenilir kaynaklardan ROM indirmenizi ve cihazınızın güçlü bir bağlantısı olduğundan emin olmanızı öneririm.

Sonuç olarak, ROM atmak IMEI numaranızı etkilemez. Ancak, güvendiğiniz ve güvenilir kaynaklardan ROM indirdiğinizden emin olmanız önemlidir.

Oyla:

DozgerMirza

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dozger
Cihazım
redmi note 9pro
Meslek
öğrenci
Konular
4
redmi note 9 pro blobal sürümü 14.0.3.0 sjzmıxm olan bir telefona önereceğiniz bir rom varmı peki

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Oyla:

DozgerMirza

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dozger
Cihazım
redmi note 9pro
Meslek
öğrenci
Konular
4
BL kilidiniz açıksa farklı Custom romlara bakabilirsiniz hocam.
açık hocam bende rom arıyorum kulanan vede bundan memnun olan rom görürsem indiricem global romda çoğu uygulama desteklenmiyor çünkü bide telefon artık sürüm güncellemesi alınmicaklar listesinde paylaşıldı

Oyla:

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
130
redmi note 9 pro blobal sürümü 14.0.3.0 sjzmıxm olan bir telefona önereceğiniz bir rom varmı peki
Kendim kullandığım bir aosp romdur.

Oyla:

DozgerMirza

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dozger
Cihazım
redmi note 9pro
Meslek
öğrenci
Konular
4
Kendim kullandığım bir aosp romdur.
teşekkürler hocam

Oyla:

tugrulk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugrul K
Cihazım
Redmi
Konular
4
Rom atmak, yani cihazınıza yeni bir işletim sistemi yüklemek, genellikle mevcut cihaz yazılımını değiştirir. Bu nedenle, ROM atmak IMEI numaranızı etkilemez ve IMEI numaranız silinmez.

IMEI ya da International Mobile Equipment Identity, bir mobil cihazın benzersiz tanımlayıcısıdır. Bu numara, telekomünikasyon şebekesi tarafından cihazınızın doğrulanması ve tanınması için kullanılır.

ROM atmak işleminde, telefonunuzun mevcut yazılımı değiştirilse bile, IMEI numaranız donanım düzeyinde cihazınıza kayıtlı olarak kalmaya devam eder. ROM atmanın IMEI numaranıza herhangi bir etkisi olmaz.

Ancak, yasadışı yöntemlerle veya kaynaklardan ROM atma işlemi yapmak IMEI numaranızın geçersiz olmasına neden olabilir. Bu nedenle ROM atma işlemini yapmadan önce resmi ve güvenilir kaynaklardan ROM indirmenizi ve cihazınızın güçlü bir bağlantısı olduğundan emin olmanızı öneririm.

Sonuç olarak, ROM atmak IMEI numaranızı etkilemez. Ancak, güvendiğiniz ve güvenilir kaynaklardan ROM indirdiğinizden emin olmanız önemlidir.
NE DEDİN ŞİMDİ GİDER Mİ GİTMEZ Mİ ??

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
NE DEDİN ŞİMDİ GİDER Mİ GİTMEZ Mİ ??
bunu öyle birine sordunuz ki yıllardır bu işin içindeki ustalar bile kesin konuşamıyor ia ne halt yesin şimdi cihaz marka model nedir ? ve gitmez diyerek kesin konuşmak mümkün değil öyle diyim çünkü gitmez derim yanlış bir işlem yaparsınız tr kayıtlı dahi olsa gider önemli olan geri yapacak bilgiyi de edinebilmektir eger geri nasıl tamir edeceginizi biliyorsanız gidip gitmemesi pek önemli degil

Oyla:
Üst Alt