İnceleme Roborock s5 max soru ve cevaplar,

nihat1551

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
Youtube sayfasından ekayonline temsilcisine sorduğum soru ve aldığım cevaplar.

Merhaba, en çok merak edilen sorular..

1-s5 max da halıları no mop zone işaretledim, no gone zone olarak algılıyor. normal süpürme işlemi yaparken işaretli alanlara çıkmıyor. Mode setting de water level off olarak da işaretli. Çözüm olarak 2 ayrı harita çıkarıp birini mop diğerini normal süpürme olarak yapmayı düşündüm. Çözüm bumudur?

2-videodaki haritada duvar kenarları dümdüz bizim haritada ışık alan yerler parçalı duruyor invisible wall olarak çizdim harita kesme özelliği var mı? 2.harita olarak 1.haritayı kopyalayarak üzerinde oynama yapabilirmiyiz?
Çıkartılan haritayı güncelleme var mı? Oda da değişiklik yaptık diyelim yeniden komple evi mi haritalandırmak gerekiyor?

3-cihazı sürekli şarj da bırakmak pil ömrünü bitirrir mi? Şarj dolunca fişten çekmek gerekir mi?

4-haritalama yaparken balkon eşiğinden geçemiyor balkonu ayrı olarak mı haritalandırmak gerek? Yoksa balkonu her süpürmede manuel mi çalıştırmak gerekiyor o şekilde olursa da hep ayrı haritalama yapıyor.

5- mop suyuna temizlik maddesi katılabilir mi?

6. Roborock uygulamasında türkçe olmadığından mi home uygulaması kullanıyoruz uygulamalar arasında fark varmı? 2 uygulama aynı anda kullanılabilir mi?

Şimdiden Teşekkürler.

———-

Merhabalar.
1-Su haznesini ya da mop aparatını çıkarıp çalışıtrmanız gerekmektedir. Çünkü cihaz, su değeri en düşükte bile olsa mop yapıyormuş gibi düşünecektir.
2-Harita kopyalama maalesef bulunmamaktadır. Yeni harita ekleyebilirsiniz aynı haritayı ya da farklı odayı yeni harita olarak kaydetmek için kanalımızda bulunan ''Roborock s5 Max birden fazla harita tanımlama'' videomuzu izleyebilirsiniz.
3-Cihazın sürekli şarjda durması pil ömrünü etkilemez.
4-Diyelim ki banyolar için birden fazla harita çıkarttınız. Daha sonra cihazı elle alıp banyoda bir noktaya koydunuz. uygulamadan banyo haritasını seçtiniz ve temizliği yaptırdığınız robot temizlik bitince elle koyduğunuz bölgeye gelir temizliğin bittiğini söyler ve beklemeye geçer. cihazı banyodan aldıktan sonra Dock ın olduğu harita bölgesine koymalısınız. Uygulamada banyo haritası mevcutken Dock a basılırsa arayarak Dock ı bulmaya çalışır ve evin her tarafını gezmeye başlar. Fakat uygulamada Dock ın olduğu haritayı seçip Dock a basılırsa eliyle koyulmuş gibi Dock ı bulur.
5-Mop suyuna temizlik maddesi eklenmesini önermiyoruz.
6-Mihome ve roborock uygulaması arasında çok büyük farklar bulunmamaktadır. Mihome türkçe olduğu için tercih edilmektedir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nihat1551

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
Volkan Çolak (alıntıdır)
S5 max ile ilgili sorularım var, yardımcı olursanız sevinirim.

1.Bugün ilk haritalamayı yaptım, yatak odası ,çocuk odasını ayrı renkte ayrı oda olarak gördü. Ancak salon, koridor ve mutfağı tek oda gibi gördü. Burayı ayırmak istediğimde RESET FAILED gibi bir uyarı veriyor neden acaba?

2.Bu robot toz haznesi dolunca uyarı vermiyor mu? Dolmuş, neredeyse taşmıştı.

3.Ben Roborock uygulamasını kurdum, ancak eşimin de ,Süperme işlemini falan kendi telefonundan yapabilmesini istiyorum, var mı yöntemi?

4.Harita kopyalama gibi bir şey yok mu? Yeni oluşturduğu haritayı kopyalayıp, birini süpürme için, diğerini silme için kullanmak istiyorum.
——

ekayonline
Merhabalar, Roborock uygulaması üzerinden,
1-Harita üzerinde bulunan Edit Map 'e tıklayıp Edit Room sekmesinden Merge'ye tıklayıp odaları birleştirebilir, Divide 'e tıklayıp odaları ayırabilir, Name ile isimlendirebilirsiniz
2-Toz haznesi dolunca uyarı vermemektedir, Çekim kapasitesinin iyi olması için her temizlikten sonra temizlenmesini öneririz. Toz haznesi ve mop temizliğiyle ilgili videolarımız kanalımızda mevcuttur izlemenizi tavsiye ederiz.
3-Başka telefonlardan robotu yönetebilirsiniz, kullanıcı başka telefondan kayıt olur, Asıl kullanıcı (Robotun tanımlı olduğu) Profile kısmına tıklayıp Device Sharing' e tıkladıktan sonra Share kısmından Roborock s5max'e tıklayıp sağ üst tarafta bulunan + butonuna tıkladıktan sonra kullanıcının kayıt olduğu mail adresi ya da telefon numarası girildikten sonra kullanıcıya bildirim gider, kabul edip kullanmaya başlayabilir.
4- Harita kopyalama maalesef bulunmamaktadır. Yeni harita ekleyebilirsiniz aynı haritayı ya da farklı odayı yeni harita olarak kaydetmek için kanalımızda bulunan ''Roborock s5 Max birden fazla harita tanımlama'' videomuzu izleyebilirsiniz.
Sorularınız için teşekkür eder, İyi günler dileriz.

nihat1551

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
Hidayet kılınç (alıntıdır)
Sesli komut nasıl yapılır?

Öncelikle Google Playden Google Asistan uygulamasını indirmelisiniz. Google Asistan uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra Google Asistan dinleyicisini yukarı doğru kaydırın.
Profil simgesine tıklayın.
Asistan sekmesi altında yer alan, “Ev Kontrolü” seçeneğine tıklayın.
Arama çubuğuna “Mi Home” yazın ve uygulamayı bulup üzerine tıklayın.
Mi hesabınız ile oturum açtıktan sonra süpürgenizi sesli komut ile kullanabilirsiniz.

nihat1551

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
@ekayonline teşekkür ederiz.
Mop bezi sökülü olduğu halde mop var olarak algılıyor. Mop aparatını komple Sökmek ya da 2 ayrı harita çıkarmak daha iyi.

Çıkartılmış haritaları güncelleme ve harita kenarlarını dümdüz kesme konusunda ne yapabiliriz?

odada koltuk değişirse oda yerine komple evin mi güncellenmesi gerek?

Bir de evi haritaladıktan sonra aynı haritaya sonradan balkon eklenemez mi?.

Sitenizde garanti satın alma kısmı var. Siteniz dışından ürün alan bir kişi o paketi satın alabilir mi?

Bu cihazlar internet olmadan çalışabilir mi?

Bu ürünün Türkçe klavuzu yok mu?

Sesli kontrol için, Google asistan uygulaması ile ev cihazım kısmından mi home buluyoruz ama ekle dediğimizde eklendi diyor cihaz görünmüyor.

Telefonda Mi home uygulaması ilk açışışta genelde beyaz ekranda kalıyor. (2 ayrı telefonda da aynı) birkaç kez kapa aç yapınca geliyor bu neden olabilir?

Pil ömrü ortalama ne kadardır. (Her gün çalıştığını varsayar isek)

ekayonline
Merhabalar.
1- Ortamda değişiklik olduğunda robot temizlik yaptığı sırada hafızasına algılamaktadır.
Çıkarılmış haritayı güncelleme videomuz mevcuttur. Haritadaki düzenlemeleri sanal duvarlar ekleyerek yapabilirsiniz.
2- Balkona çıkmıyorsa haritada görmeyebilir. Ayrı bir harita olarak ekleyebilirsiniz, manuel çalıştırabilirsiniz.
3- Sitemizde bulunan garanti paketini ürünü farklı satıcılardan alanlar için fiyat çalışmamız sürmektedir.
4- İnternet olmadan çalışmaz, internetin iyi çekmesi gerekmektedir.
5- Türkçe klavuz bulunmamaktadır. Ekayonline olarak ürünü bizden almış olan müşterilerimize bu konuda biz yardımcı olmaktayız.
6- Yaşadığınız bu sorun google home güncel değil demektir. Yabancı forumlarda bu konu konuşulmaktadır son güncelleme henüz gelmemiş olabilir.
7- Mihome uygulaması bu sıralar sorunlu bu yüzden böyle bir şey yaşamış olabilirsiniz. Uygulama güncellendiğinde sorunun ortadan kalkacağını düşünmekteyiz.

İlgili youtube sayfası :

nihat1551

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
Odadaki dolabın yeri değişir ise odadanteni açılacak alanı algılıyor mu?

Ekayonline,

Bu yeni alanı algılayarak temizleyecektir.

nihat1551

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
-Zamanlayıcı nasıl yapılır

—ayarlar - schedules- sağ üstte + ya basıyoruz ve ayarlıyoruz.

———

Flz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Filiz
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
Merhaba 10 gundur kullandigim roborock s5 max robotum error 13 hatasi vermekte dock.a yerlestikten sonra tekrar asagiya inerek sarj baglantisini kuramamaktadir yardimci olabilirmisiniz cozum nedir?

nihat1551

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
Merhaba 10 gundur kullandigim roborock s5 max robotum error 13 hatasi vermekte dock.a yerlestikten sonra tekrar asagiya inerek sarj baglantisini kuramamaktadir yardimci olabilirmisiniz cozum nedir?

Şarj yuvalarını temizlemeyi deneyin.

Lightline

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
0
Arkadaşlar roborock s5 max aldım. Vidyolarda şzlediğim sadece silme modu olan gentle mod yok. Ben vakumsuz silme yapmak istiyorum. Menüde malesef yok. Bu gentle moda nasıl ulaşabilirim. Tüm ayarlara baktım ama yok. Yardımcı olun lütfen. İnternette bazı görseller buldum ve ordaki menülerde vakumsuz sadece mop modu olan gentle var. Sizinle de paylaşıyorum bende olmayan modu.

Ekli dosyalar

• 28A7D0B6-69F3-4A04-9308-F54E979B92AF.jpeg
    28A7D0B6-69F3-4A04-9308-F54E979B92AF.jpeg
    178,4 KB · Görüntüleme: 23

nihat1551

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Roborock s5 max
Konular
1
O mod bende de yok, s5max cihazlarda olmayabilir, s6 da vardır belkide ya da mi home uygulaması yerine Roborock un uygulamasını deneyin isterseniz. Anladığım kadarı ile silme yaparken vacum yapması istemiyorsunuz.

Üst Alt