Rom [RN8Pro] En Çok Tercih Edilen AOSP Rom'lar (Her Sürüm Güncellemesi Konuya Eklenecektir) // 08/12.2023

livevalue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livevalue
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
Bugün ilk defa lazım oldu bir arkadaşa konum paylaşacak oldum ancak cihazım konumunu belirleyemedi. Sorun CrDrodid 9.7 kaynaklı mıdır yoksa yüklediğim NickGapps in minimum düzeyde google servisleri kullanmasından mıdır anlayamadım. İndirmişken en full olanına varanına kadar indirmiştim Gapps paketlerini. Ses kayıt özelliğini götürmeyeceğini bilsem tereddüt etmem. Acaba elim değimişken bir daha mı sıfırdan kurulum yapsam da demiyor değilim.
Şimdiye kadar cihazımı hiç rootlamamıştım. Magisk ile yapılıyor sanırım. Adaway isimli reklam engelleyici programı kullanmanın en temiz yolunun rootlu cihaz kullanmak olduğunu görüyorum. Bankacılık işlemlerinden mütevellit güvenemiyorum.
Sıfırdan kurulum yaptım. OTA güncellemesini eksiksiz indirmiyor maalesef. Manuel olarak indirip güncellemek en mantıklısı. 9.7 de hiçbir uygulama sorun çıkarmadı. İlave birkaç menü yapmışlar. Rom sanki biraz daha hızlanmış gibi. Zaten ilk kurduğumda memnun kalmama da şaşırmıştım. Konum, NFC, adım sayar her türlü sensörler tıkır tıkır çalışıyor. En son 14 te de güncellemesini yapar sonra fişini çekerler projenin bana öyle geliyor. Telefonun A14 te de gideri var gibi.

kanarya34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kenan
Cihazım
mi 8 pro
Konular
0
Sıfırdan kurulum yaptım. OTA güncellemesini eksiksiz indirmiyor maalesef. Manuel olarak indirip güncellemek en mantıklısı. 9.7 de hiçbir uygulama sorun çıkarmadı. İlave birkaç menü yapmışlar. Rom sanki biraz daha hızlanmış gibi. Zaten ilk kurduğumda memnun kalmama da şaşırmıştım. Konum, NFC, adım sayar her türlü sensörler tıkır tıkır çalışıyor. En son 14 te de güncellemesini yapar sonra fişini çekerler projenin bana öyle geliyor. Telefonun A14 te de gideri var gibi.
bende crdroid 9.7 kurdum çok memnun kaldım sonradan twitter da ve yandex disk te sorun yaşadım ve en güzel verimi derpspace romundan aldım

livevalue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livevalue
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
bende crdroid 9.7 kurdum çok memnun kaldım sonradan twitter da ve yandex disk te sorun yaşadım ve en güzel verimi derpspace romundan aldım
9.5 ten 9.7 ye geçiş yaparken OTA indirmesi kesintiye uğramıştı. Bu da güncelleme dosyasının bozulmasına neden olmuş. Konum bildirimleri ve birkaç özellik düzgün çalışmadığı için sıfırdan kurulum yaptım. Şu an tamamen sorunsuz ve stabil. Whatsapp bildirimlerim çok geç düşüyordu onda da eşitleme diye ayrı bir ayar koymuşlar. Açar açmaz şiir gibi akmaya başladı. Telefon ömrünü büyük ihtimalle elimdeki ya da A14 e hazırladıkları rom ile tamamlayacak. Orjinal yazılımı en ufak aramıyorum.

livevalue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livevalue
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
9.5 ten 9.7 ye geçiş yaparken OTA indirmesi kesintiye uğramıştı. Bu da güncelleme dosyasının bozulmasına neden olmuş. Konum bildirimleri ve birkaç özellik düzgün çalışmadığı için sıfırdan kurulum yaptım. Şu an tamamen sorunsuz ve stabil. Whatsapp bildirimlerim çok geç düşüyordu onda da eşitleme diye ayrı bir ayar koymuşlar. Açar açmaz şiir gibi akmaya başladı. Telefon ömrünü büyük ihtimalle elimdeki ya da A14 e hazırladıkları rom ile tamamlayacak. Orjinal yazılımı en ufak aramıyorum.
DerpFest sanırım sizin rom. İnceledim. Geliştiriciler diyarında da kurulum paylaşımını da ben yaptım. Adamlar zahmet edip bi entry girmemişler.

livevalue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livevalue
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
CrDroid 9.8 kurulumu yapacak oldum ve 1001 failed to update system image hatası aldım. Gerek Tim versiyonu gerekse Offical Rom hangisini denedimse olmadı. Burada sıkıştım kaldım çözümünüz var mıdır?

livevalue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livevalue
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
CrDroid 9.8 kurulumu yapacak oldum ve 1001 failed to update system image hatası aldım. Gerek Tim versiyonu gerekse Offical Rom hangisini denedimse olmadı. Burada sıkıştım kaldım çözümünüz var mıdır?
9.7 versiyonunu nasıl olduysa yeniden kabul ettirip yükleyebildim. Artık bu versiyonda kapatırız sezonu :)

Clematiss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8 P
Konular
1
selamlar benim telefonum android 11, crdroid yüklemek istiyorum telefona android 13'e nasıl geçeceğim twrp ve root yüklemiştim önceden

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
selamlar benim telefonum android 11, crdroid yüklemek istiyorum telefona android 13'e nasıl geçeceğim twrp ve root yüklemiştim önceden
Kurmak istediğiniz Rom'un direk konu linki verilmiştir. Tıklayarak konu içereğindeki kurulum talimatlarını izleyebilirsiniz.

Clematiss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 8 P
Konular
1
telegram kanalının linkini alabilir miyim

Üst Alt