Rom [RN8Pro] En Çok Tercih Edilen AOSP Rom'lar (Her Sürüm Güncellemesi Konuya Eklenecektir) // 08/12.2023

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Enes hocam bir soru daha sormak istiyorum rom kurulumu başarısız olduğunda twrp de bozuluyor resimde görüldüğü gibi neden acaba böyle oluyor ve düzeltmek için ne yapmam gerek ben uzun yoldan herşeye baştan başlıyorum mi flash kullanarak stock rom atıyorum twrp kuruyorum felan...
Hocam bu konuda bulunan crdroid konusuna geçin oradaki twrp'yi kurun.
sorun dfe kaynaklı. kısaca telefonda ekran kilidi varsa genelde ondan olur twrp ekranında telefon kilidinin girilmemesi kaynaklı dosyalar şifreleniyor.
tim hocamızın yayınladığı twrp yi kurarsanız sorun çözülür

kanarya34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kenan
Cihazım
mi 8 pro
Konular
0
Enes hocam crdroid konusundaki 3.6.1.12-5 timjosten twrp yi kurdum telefonumda da hiç bir ekran kilidi felan yok kurulumdan sonrada wipe format data yaptığım halde yine aynı hatayı verdi tel resmi not8 pro

Ekli dosyalar

• IMG_20230720_071126.jpg
    IMG_20230720_071126.jpg
    4,3 MB · Görüntüleme: 11

kanarya34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kenan
Cihazım
mi 8 pro
Konular
0
Bu sayfadaki tüm romları denedim sadece crdroid 9.5 romda twrp bozulmuyor diğer romlarda ne yaptıysam en sonunda wipe format data yapsamda kurulumdan sonra twrpyi açtığımda resimdeki gibi oluyor

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Bu sayfadaki tüm romları denedim sadece crdroid 9.5 romda twrp bozulmuyor diğer romlarda ne yaptıysam en sonunda wipe format data yapsamda kurulumdan sonra twrpyi açtığımda resimdeki gibi oluyor
hocam şu twrp yi kurarmısınız

kanarya34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kenan
Cihazım
mi 8 pro
Konular
0
enes hocam nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum ama artık pes ettim bir türlü başaramadım bu twrp de rom kurulumundan sonra resimdeki gibi oldu çok teşekkürler ilginiz için sağolun.

kanarya34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kenan
Cihazım
mi 8 pro
Konular
0
enes hocam şunu farkettim telefonun kendi hafızasındaki dosyalar anlamsız yazılara dönüşüyor sdcard takiler bozulmuyor

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
enes hocam şunu farkettim telefonun kendi hafızasındaki dosyalar anlamsız yazılara dönüşüyor sdcard takiler bozulmuyor
Hocam o zaman son kez şu şekil deneyin.

Herhangi bir romu TWRP den kurduktan sonra hemen peşine dfe kurun

rom yükleme tamamlanınca geri gelin ve dfe'yi de flashlayın. sorun bu sefer kezin çözülmesi lazım

kanarya34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kenan
Cihazım
mi 8 pro
Konular
0
olmadı hocam yine aynısı oldu neyse sdkartla işimi çözüyorum çok teşekkürler ilginiz için saygılar.

livevalue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livevalue
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
Bugün ilk defa lazım oldu bir arkadaşa konum paylaşacak oldum ancak cihazım konumunu belirleyemedi. Sorun CrDrodid 9.7 kaynaklı mıdır yoksa yüklediğim NickGapps in minimum düzeyde google servisleri kullanmasından mıdır anlayamadım. İndirmişken en full olanına varanına kadar indirmiştim Gapps paketlerini. Ses kayıt özelliğini götürmeyeceğini bilsem tereddüt etmem. Acaba elim değimişken bir daha mı sıfırdan kurulum yapsam da demiyor değilim.
Şimdiye kadar cihazımı hiç rootlamamıştım. Magisk ile yapılıyor sanırım. Adaway isimli reklam engelleyici programı kullanmanın en temiz yolunun rootlu cihaz kullanmak olduğunu görüyorum. Bankacılık işlemlerinden mütevellit güvenemiyorum.

Üst Alt