Rom [RN8Pro] En Çok Tercih Edilen AOSP Rom'lar (Her Sürüm Güncellemesi Konuya Eklenecektir) // 08/12.2023

livevalue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livevalue
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
hocam twrp ile imei yedek alın ardından miflash ile romu atın imei gitmez fakat gitme ihtimali vardır (imei atan yerin atma şekli,çift imei yazılma durumu,yada zorla tek sim açılıp onu sim 1 e açmak vb) eğerki imei giderse endonezya roma twrp atıp yedeğe dönebilirsiniz.
olduki imei yedek almadınız ve imei gitti bu durumlarda bana ulaşın. lakin elinizde silinen imei olmalıdır.

hocam galiba siz official crdroid kullanıyorsunuz. tavsiyem forumda benim konum olan unofficial crdroid kullanmanız. yıllardır note 8 pro kullanıyorum ve piyasadaki çoğu romu denemiş biri olarak tim tarafından yapılan rom kadar bana göre stabili yok. bu konu içinde bulunan crdroid unofficial isterseniz onu bir deneyin. her gelen ota güncellemeyi alırım ve sizin yaşadığınız hiçbir durumu yaşamadım. ayrıca sağlam bir teknik destek ekibi mevcut.
Evet offical kullanıyorum. Biraz o konuda muhafazkarım sanırım. Şikayet ettiğim sorunlarım yavaş yavaş kendiliğinden halloldu. Romu değiştirme ihtiyacı duymadım hatta batarya ömrü bir nebze daha uzamış gibi göründü gözüme. GPS sinyalinin yakalanmasında ve yer tespitinde sıkıntısı var. Harici bir sıkıntısına denk gelmedim. Note 8 Pro cihzı şu an google Pixel 2 olarak kayıt altına almış durumda. Verdiğiniz faydalı bilgiler ve destek teklifiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

livevalue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livevalue
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
Olası bir imei kaybı durumuna istinaden
  1. nvcfg
  2. nvdata
  3. nvram
  4. protect_f
  5. protect_s dosyalarını yedekledim. Artık orjinal roma dönerken MiFlash kullandığımda bir sıkıntı yaşarsam öyle sanıyorum bu osyaların yedeği işimi görecektir. Malum EFS Backup seçeneği tarih oldu. CrDroid ekibinde yine de saygı duydum. Adamlar yapmış. Vesselam.

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Evet offical kullanıyorum. Biraz o konuda muhafazkarım sanırım. Şikayet ettiğim sorunlarım yavaş yavaş kendiliğinden halloldu. Romu değiştirme ihtiyacı duymadım hatta batarya ömrü bir nebze daha uzamış gibi göründü gözüme. GPS sinyalinin yakalanmasında ve yer tespitinde sıkıntısı var. Harici bir sıkıntısına denk gelmedim. Note 8 Pro cihzı şu an google Pixel 2 olarak kayıt altına almış durumda. Verdiğiniz faydalı bilgiler ve destek teklifiniz için de ayrıca teşekkür ederim.
ne demek hocam herzaman
Olası bir imei kaybı durumuna istinaden
  1. nvcfg
  2. nvdata
  3. nvram
  4. protect_f
  5. protect_s dosyalarını yedekledim. Artık orjinal roma dönerken MiFlash kullandığımda bir sıkıntı yaşarsam öyle sanıyorum bu osyaların yedeği işimi görecektir. Malum EFS Backup seçeneği tarih oldu. CrDroid ekibinde yine de saygı duydum. Adamlar yapmış. Vesselam.
en iyisi onu birkaç yere de yedekleyin ki olası bir durumda kafanız rahat eder.

kanarya34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kenan
Cihazım
mi 8 pro
Konular
0
selamlar enes hocam bu sayfada bulunan crdroid 9.5 romu twrp den telefonuma kurduğumda gayet başarılı bir şekilde kuruluyor fakat crdroid in kendi sayfasında bulunan crdroid 9.7 yi kurduğumda açılmıyor ve tekrar twrp ye atıyor neden olabilir acaba..
bu olay bu sayfada bulunan diğer romlardada başıma geldi sadece crdroid 9.5 de başarılı oldum diğer romları kurduğumda açılmıyor tekrar twrp ye atıyor..

livevalue

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Livevalue
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
0
Tim Josten'in en önemli dokunuşu Kernel de olmuş. Xiaomi Corporation orjinal kernelini buraya uygulamış. Stabiliteyi büyük ihtimalle bu tercihe borçlu. Unoffical olarak 9.5 versiyonunda kendisi.
selamlar enes hocam bu sayfada bulunan crdroid 9.5 romu twrp den telefonuma kurduğumda gayet başarılı bir şekilde kuruluyor fakat crdroid in kendi sayfasında bulunan crdroid 9.7 yi kurduğumda açılmıyor ve tekrar twrp ye atıyor neden olabilir acaba..
bu olay bu sayfada bulunan diğer romlardada başıma geldi sadece crdroid 9.5 de başarılı oldum diğer romları kurduğumda açılmıyor tekrar twrp ye atıyor..
Offical olan rom 9.7 sürümünde. bunda kernel de farklı yazılımların boyutları da. Muhtemelen wipe etmeniz gerekiyor. Update şeklinde değil de temiz kurulum şeklinde yürümeniz gerekiyor olabilir. Zaten 9.5 versiyonun 1,5 Gb 9.7 versiyonun ise 1,2 Gb boyutlu olmasından da anlaşılabilir.

Temiz kurulumda her iki sürüm de canavar gibi çalışıyor. En azından bendeki durum böyle. Saygılar.

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Hocam diğer romlarda kurmadan önce telefonu wipe layın ardından kurun ve sadece format data wipe atın düzgün çalışırlar.

Tim Josten'in en önemli dokunuşu Kernel de olmuş. Xiaomi Corporation orjinal kernelini buraya uygulamış. Stabiliteyi büyük ihtimalle bu tercihe borçlu. Unoffical olarak 9.5 versiyonunda kendisi.

Offical olan rom 9.7 sürümünde. bunda kernel de farklı yazılımların boyutları da. Muhtemelen wipe etmeniz gerekiyor. Update şeklinde değil de temiz kurulum şeklinde yürümeniz gerekiyor olabilir. Zaten 9.5 versiyonun 1,5 Gb 9.7 versiyonun ise 1,2 Gb boyutlu olmasından da anlaşılabilir.

Temiz kurulumda her iki sürüm de canavar gibi çalışıyor. En azından bendeki durum böyle. Saygılar.
Evet hocam tim josten evo x de de aynı şekil kernel müdahalesi yapmamıştı. Kendisini EvoX den beri takip ediyorum. Elinin değdiği romlar gerçekten stabil çalışıyor.

kanarya34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kenan
Cihazım
mi 8 pro
Konular
0
Cevaplarınız için çok teşekkürler romu kurmadan evvel zaten wipe liyorum romu kurduktan sonra birşey yapmıyordum Enes hocam dediğiniz gibi deniyeceğim kurulumdan sonra format data yapacağım sonucunu yazacağım saygılar

kanarya34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kenan
Cihazım
mi 8 pro
Konular
0
Enes hocam ve livevalue hocam çok teşekkürler dediğiniz gibi yaptığımda crdroid 9.7 yi başarılı bir şekilde kurdum sağolun.

kanarya34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kenan
Cihazım
mi 8 pro
Konular
0
Enes hocam bir soru daha sormak istiyorum rom kurulumu başarısız olduğunda twrp de bozuluyor resimde görüldüğü gibi neden acaba böyle oluyor ve düzeltmek için ne yapmam gerek ben uzun yoldan herşeye baştan başlıyorum mi flash kullanarak stock rom atıyorum twrp kuruyorum felan...

Ekli dosyalar

• IMG_20230719_075638.jpg
    IMG_20230719_075638.jpg
    3,7 MB · Görüntüleme: 8

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Enes hocam bir soru daha sormak istiyorum rom kurulumu başarısız olduğunda twrp de bozuluyor resimde görüldüğü gibi neden acaba böyle oluyor ve düzeltmek için ne yapmam gerek ben uzun yoldan herşeye baştan başlıyorum mi flash kullanarak stock rom atıyorum twrp kuruyorum felan...
Rom yükleme işleminden sonra format data yapmadığınız için dosyalar şifreli görünüyor.

Üst Alt