Rom [RN8Pro] crDroidAndroid 9.5 [Android 13] Tim Support 10/03/2024 | [AOSP]

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Hocam bir de şöyle bir durum var büyük ihtimal NFC ile ilgili. Kendisi çalışıyor ama pil kullanımına bakınca hiç açmadığım halde banka uygulaması şarjdan çektiğimden beri çalışıyor ve en çok pili o kullanıyor gözüküyor. Battery guru ile tüketimi takip ediyorum. Bu değerler çok yüksek 3 saat içinde telefonu kah kullandım kah bıraktım yüzden altmışa indik. Bu durumu çözersek pil tüketimi düzelir diye düşünüyorum. Emin olmak için yine stock MIUI ile de deneyeceğim. Sorun görmezsek romu temiz bir şekilde tekrar kurarım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240214-140439_Ayarlar.png
    Screenshot_20240214-140439_Ayarlar.png
    161,2 KB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_20240214-141006_crDroid Home.png
    Screenshot_20240214-141006_crDroid Home.png
    92,4 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Hocam bir de şöyle bir durum var büyük ihtimal NFC ile ilgili. Kendisi çalışıyor ama pil kullanımına bakınca hiç açmadığım halde banka uygulaması şarjdan çektiğimden beri çalışıyor ve en çok pili o kullanıyor gözüküyor. Battery guru ile tüketimi takip ediyorum. Bu değerler çok yüksek 3 saat içinde telefonu kah kullandım kah bıraktım yüzden altmışa indik. Bu durumu çözersek pil tüketimi düzelir diye düşünüyorum. Emin olmak için yine stock MIUI ile de deneyeceğim. Sorun görmezsek romu temiz bir şekilde tekrar kurarım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam bir stock rom deneyin eğer ki olmazsa arkadaş pil değişiminde bir şey yaptı.
Fotoğraflar gözükmüyor fakat nfc tam kamera çevresinde ve bağlantı kısmı tek parça belki oradan kaynaklı bir sorun olmuştur.

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Hocam bir stock rom deneyin eğer ki olmazsa arkadaş pil değişiminde bir şey yaptı.
Fotoğraflar gözükmüyor fakat nfc tam kamera çevresinde ve bağlantı kısmı tek parça belki oradan kaynaklı bir sorun olmuştur.
Demin yanlışlıkla kendi mesajımı alıntı yapmışım. Farkedince silip yeniden yükledim. Şimdi gözükmesi lazım.

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Demin yanlışlıkla kendi mesajımı alıntı yapmışım. Farkedince silip yeniden yükledim. Şimdi gözükmesi lazım.
Evet gözüktü bir stock rom yükleyin sonra tekrar kontrol edelim.

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Dün stock 12.5 yükleyip denedim ve beklemediğim bir şekilde problem çıkmadı pil konusunda.
Hocam tekrar isterseniz bu romu kurun eğer ki temiz kurulum sonrası devam ederse sorun bir ingilizce kanala başvurun.

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Hocam tekrar isterseniz bu romu kurun eğer ki temiz kurulum sonrası devam ederse sorun bir ingilizce kanala başvurun.
Dün de crdroid temiz kurulum yapıp denedim. Şarj performansı gayet iyiydi. Sonra kernelsu ve modülleri yükledikten sonra uygulamaları yükledim. Bu periyotta da pil performansı gayet iyiyken sonrasında şarj yine çok hızlı azalmaya başladı. Sebebi ise Vakıfbank uygulaması gibi gözüküyor sanki. Şarjdan çektiğimden beri uygulama kullanılıyor ve pil harcıyor olarak gözüküyor. Kartın mobil temassıza kapatmayı denedim ama yine işe yaramadı.

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Şimdi ise uygulamayı sildim ve pil performansında gözle görülür iyileşme var.

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Şimdi ise uygulamayı sildim ve pil performansında gözle görülür iyileşme var.
Hocam vakıfbank kullanmadığım için bir şey diyemiyorum ama galiba vakıfbank ile ilgili bir sorun var.
Vakıfbank uygulamasına bir spof işlemi yapıp restart atın telefona birde öyle deneyin.

İlk önce sıfır vakıfbank indirin.
Ardından Ayarlar/crDroid Ayarları/Çeşitli/Spoof Pixel kısmından Vakıfbank uygulamasını seçin.
Telefonu yeniden başlatıp deneyin.

Eğer ki sorun devam ederse ingilizce kanala banka uygulamam çok şarj yiyor diye talep te bulunun belki çözümü vardır.

Ayrıca bir de Ayarlar/Uygulamalar kısmından vakıfbank uygulamasını uygulamaların pil kullanımı seçeneğinden kısıtlı hale getirin pil

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Hocam vakıfbank kullanmadığım için bir şey diyemiyorum ama galiba vakıfbank ile ilgili bir sorun var.
Vakıfbank uygulamasına bir spof işlemi yapıp restart atın telefona birde öyle deneyin.

İlk önce sıfır vakıfbank indirin.
Ardından Ayarlar/crDroid Ayarları/Çeşitli/Spoof Pixel kısmından Vakıfbank uygulamasını seçin.
Telefonu yeniden başlatıp deneyin.

Eğer ki sorun devam ederse ingilizce kanala banka uygulamam çok şarj yiyor diye talep te bulunun belki çözümü vardır.

Ayrıca bir de Ayarlar/Uygulamalar kısmından vakıfbank uygulamasını uygulamaların pil kullanımı seçeneğinden kısıtlı hale getirin pil
Onlar da pil kullanımını kısıtlı hale getir dediler denedim ama işe yaramadı. Gerçekten enteresan. Benim bu telefonu kullanma sebebim bu rom. Kendisini çok beğendiğim için yeni telefon almak istemedim. Bataryayı değiştirir bu telefonu bir müddet daha kullanırım diye düşündüm ama bataryada veya romda sorun olmamasına rağmen şu uygulama yüzünden telefonu kullanamıyorum.

Üst Alt