Rom [RN8Pro] crDroidAndroid 9.5 [Android 13] Tim Support 10/03/2024 | [AOSP]

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Bluetooth kulaklığımda özellikle oyunlarda hissedilir derecede gecikme yaşamaya başladım JBL TWS 300 kullanıyorum sorunun kulaklıkta olmadığını düşünüyorum
Hocam Telegram kanalına bir sorun orada bluetooth fix var onu deneyin ama dikkat edin yurt dışı cihazlarda imei uçuyor. Eğer cihazınız yurtdışı ise konuda bulunan imei yedek alma kısmındaki talimatlar ile imei yedek alıp öyle deneyin.

hakembey123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
J5
Konular
5
Enes M. hocam şu an bende miui rom var. Rootlu ve magisk kullanıyorum 2 adet sorum olacak:
1) Magisk ile kullandığım bütün modları kernel ile de aynısını yapabilir miyim? (Youtube Vanced vs) (Banka uygulamalarını gizlemiştim kernelde gerek var mı?
2) Root kullanmak sistemde güvenlik açığı oluşturur mu? Mesela verilerim fotoğraflarım çalınabilir mi vs?

Çok fazla bilgi sahibi olmadığım için özellikle 2. Soruma cevap alabilirsem aydınlanmış olacağım :D

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
1)Magisk ile kullandığınız modüller çalışır. Banka uygulamalarını gizlemeniz gerekmez.
2)Kernel Su ile cihazınızda bulunan uygulamalara kök yetkiyi siz vermediğiniz sürece uygulama cihazda bulunan root'u görmeyeceği için bir sorun yaşamazsınız.
Ama root yetkisi verdiğiniz bir uygulama telefonunuz da tam yetkiye sahip olur ve bu durumda uygulama kaynaklı bir sorun da sorumluluk tamamen size ait olur.
Magisk ile verdiğiniz root yetkisi ile kerneldeki aynıdır.
Bir cihazda root olduğu sürece güvenlik açığı olma ihtimali vardır. Çünkü ister Magisk olsun ister Kernel Su, siz bir uygulamaya tam yetki veriyorsunuz ki bu durum zaten bir tehlikedir.

Kısaca şunu söyleyeyim magisk de birşey olmadıysa kernel su da da büyük ihtimal ile olmaz ama olmayacağını anlamına gelmez.

Konuda da belirttiğim gibi burada bulunan anlatım ve kaynaklar tamamen bilgilendirme amaçlı olup. Uygulamanız halinde tüm sorumluluk size ait olmaktadır.

hakembey123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Melih
Cihazım
J5
Konular
5
1)Magisk ile kullandığınız modüller çalışır. Banka uygulamalarını gizlemeniz gerekmez.
2)Kernel Su ile cihazınızda bulunan uygulamalara kök yetkiyi siz vermediğiniz sürece uygulama cihazda bulunan root'u görmeyeceği için bir sorun yaşamazsınız.
Ama root yetkisi verdiğiniz bir uygulama telefonunuz da tam yetkiye sahip olur ve bu durumda uygulama kaynaklı bir sorun da sorumluluk tamamen size ait olur.
Magisk ile verdiğiniz root yetkisi ile kerneldeki aynıdır.
Bir cihazda root olduğu sürece güvenlik açığı olma ihtimali vardır. Çünkü ister Magisk olsun ister Kernel Su, siz bir uygulamaya tam yetki veriyorsunuz ki bu durum zaten bir tehlikedir.

Kısaca şunu söyleyeyim magisk de birşey olmadıysa kernel su da da büyük ihtimal ile olmaz ama olmayacağını anlamına gelmez.

Konuda da belirttiğim gibi burada bulunan anlatım ve kaynaklar tamamen bilgilendirme amaçlı olup. Uygulamanız halinde tüm sorumluluk size ait olmaktadır.
Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. zaten kullandığım uygulamalara root yetkisi tanımlamıyorum. Root'u genellikle sistem özellikleri ve sistem modlaması için ek özellikler tanımlamakla kullanıyorum benim için bu işlemleri görmesi yeterli.

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Elimden Note 10 Pro geçti, onun üzerinde bir çok aosp rom denedim fakat Tim abimizin yaptığı bu rom kadar hiçbiri hoşuma gitmedi ve aleti satıp yedekte beklettiğim Note 8 Pro'ya geri döndüm. Dönmüşken de batarya eskiyip hamur gibi olmuştur diye düşünüp orijinali ile değiştirdim. Çalışmayan NFC'yi de anteni değiştirip çalışır hale getirdik ancak batarya değişiminden sonra şarj daha çabuk bitmeye başladı. Neden öyle oldu anlamadım açıkçası. Değiştirmeden önce mevcut pil kapasitesi kısmında 4300 civarı bir değer yazıyordu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240212-192908_Ayarlar.png
    Screenshot_20240212-192908_Ayarlar.png
    187,9 KB · Görüntüleme: 5

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Hocam pilin orijinal olduğuna emin misiniz?
Birde normal MİUİ 12.5 sürümüne dönüp deneyin. Orada da daha hızlı bitme varsa sorun pil kaynaklıdır.

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Birde normal MİUİ 12.5 sürümüne dönüp deneyin. Orada da daha hızlı bitme varsa sorun pil kaynaklıdır.
Telefoncu orijinal batarya ile değiştirdim dedi ama hamur gibi olmuş eski bataryadan daha kötü bir pil performansı var şu an.

cingibi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
osman
Cihazım
xiaomi
Konular
0
Enes M. hocam selamlar bu romu kurayım dedim bakarken 10 numaralı sürümünün çıktığını gördüm kurulum aşamaları benzermidir

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Enes M. hocam selamlar bu romu kurayım dedim bakarken 10 numaralı sürümünün çıktığını gördüm kurulum aşamaları benzermidir
10 numaralı sürüm büyük ihtimal DarkJoker sürümü. Tim abi A14 10 numaralı sürümü çıkarırsa, bu da düşük bir ihtimal, Enes M. hocam anında paylaşır.
Magisk modülleri içinde daha hızlı şarj için Disable MiThermal modülü kurmuşum daha önceden ondan şüphelenip kaldırdım şimdi biraz daha iyi gibi. Emin olmak için stock miui 12.5 ile deneme yaparım. Aslında telefoncu gidip en dandik bataryayı dahi taksa böyle olmaması lazım. Şarj çok çabuk bitiyordu.

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Telefoncu orijinal batarya ile değiştirdim dedi ama hamur gibi olmuş eski bataryadan daha kötü bir pil performansı var şu an.
Hocam bir stock rom deneyin o zaman. Yada pil takılırken bir şeyler yanlış gitmiş olabilir. Stock romda sorun devam ederse iş donanımsal kısma geçer.

Hocam v10 sürüm Darkjoker tarafından desteklenen official sürümdür.
Kurulum aşamaları A14 olduğu için bilgim yok maalesef.
Bu konuda bulunan rom TimJosten tarafından desteklenmektedir.
Tim tarafından da A14 çıkmayacaktır. Bu cihaz için zaten A14 biraz gereksiz hocam.
Olurda TimJosten tarafından A14 çıkarsa gene buradan paylaşırım ben.

Üst Alt