Rom [RN8Pro] crDroidAndroid 9.5 [Android 13] Tim Support 10/03/2024 | [AOSP]

aresbilir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
redmi note8 pro
Meslek
Memur
Konular
4
Hayır siz direk bu romu kuramazsınız Evo 6.7 için geçerli o sizin kullandığınız sürüm tim tarafından değil başka yapımcı tarafından çıkarıldığı için kurulum konu içinde bulunan talimatları izlemeniz gerekir.
Peki üstadım rom kuruldu ve ekran açıldıktan sonra ekranin altinda belli bir süre sonra bir yazi belirdi.
Yeniden başlattım ve her seferinde geliyor bu yazi, biraz durup kayboluyor. "Device encryption disabled by user. This is not supported and causes problems"
Nedeni nedir?

umutap

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut APAYDIN
Cihazım
note 8 pro
Meslek
mühendis
Konular
0
denediğim en iyi rom oldu ancak;
Kurulum sonrası oynadığım bazı ayarlar yüzünden (tam olarak hangisi bilmiyorum) telefon sürekli kendini yeniden başlatmaya başladı.
wipe yapınca kendine geldi.
Çok kurcalayınca sistemui çöküyor bence.
Call recorder için arama ayarlar ses ve titreşim menüsü altında "auto call recording"

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Peki üstadım rom kuruldu ve ekran açıldıktan sonra ekranin altinda belli bir süre sonra bir yazi belirdi.
Yeniden başlattım ve her seferinde geliyor bu yazi, biraz durup kayboluyor. "Device encryption disabled by user. This is not supported and causes problems"
Nedeni nedir?
Hocam bu hatayı alan ilk kişisiniz bilgim maalesef benimde yok. Konuda bulunan ingilizce destek kanalından yardım isterseniz hallediceklerdir.

denediğim en iyi rom oldu ancak;
Kurulum sonrası oynadığım bazı ayarlar yüzünden (tam olarak hangisi bilmiyorum) telefon sürekli kendini yeniden başlatmaya başladı.
wipe yapınca kendine geldi.
Çok kurcalayınca sistemui çöküyor bence.
Call recorder için arama ayarlar ses ve titreşim menüsü altında "auto call recording"
Sürekli güncellemeler ile çoğu sorun hallediliyor. Diğer A13'lere nazaran daha stabil bir rom fakat daha yeni bir rom o yüzden bazı hatalar olması normal.

mesut3467

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 8 Pr
Konular
0
Teşekkür ederim, başarılı bir kurulum gerçekleştirdim. Benim gibi bu işlerden yarım anlayan biri bile gayet kolay kurabiliyormuş. Cihazınız IMIE kayıtlıysa bile sorun olmuyor. Bende ve benden önce yazan arkadaşlarda sorun çıkmadığı ortada. İşin benim gibi acemisiyseniz zaten sıralı bir şekilde giderseniz halledebilirsiniz. Fakat kurarken ufak iki sıkıntı yaşadım. Bunlar tamamen benim cahilliğim. İlki full [recommended]-20230330T024342Z-001.zip dosyasının sd karta atmayın içindeki zip dosyasını atmanız gerekiyor. İkincisi telefon romu attıktan sonra sürekli reboot atıyorsa, kurulum aşamasında imza doğrulama gibi bir seçeneği seçmiş olabilirsiniz. Ben yanlışlıkla o şıkkı seçerek kurduğumu düşündüm aslında kurulmamış. Daha sonra kaldırınca işler normale döndü. Bir sorum var. OTA güncellemesinden sonra pili optimize etmeye zorla ne işe yarıyor merak ediyorum ve bu süreçte uygulama kullanmak bu işleme zarar verir mi?

aresbilir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
redmi note8 pro
Meslek
Memur
Konular
4
Hocam bu hatayı alan ilk kişisiniz bilgim maalesef benimde yok. Konuda bulunan ingilizce destek kanalından yardım isterseniz hallediceklerdir.
Üstadım ingilizce destek kanalindan gelen cevapta "You flashed dfe which is not recommended" tavsiye edilmeyen dfe ne demek? Yardimci olur musun?

ilNeminis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilNeminis
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
25
Üstadım ingilizce destek kanalindan gelen cevapta "You flashed dfe which is not recommended" tavsiye edilmeyen dfe ne demek? Yardimci olur musun?
Magisk ya da TWRP üzerinden herhangi bir dosya flashladınız mı? Özellikle "twrp'de dosyaların adları çok acayip gözüküyor" gibi bir sorundan dolayı?

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Teşekkür ederim, başarılı bir kurulum gerçekleştirdim. Benim gibi bu işlerden yarım anlayan biri bile gayet kolay kurabiliyormuş. Cihazınız IMIE kayıtlıysa bile sorun olmuyor. Bende ve benden önce yazan arkadaşlarda sorun çıkmadığı ortada. İşin benim gibi acemisiyseniz zaten sıralı bir şekilde giderseniz halledebilirsiniz. Fakat kurarken ufak iki sıkıntı yaşadım. Bunlar tamamen benim cahilliğim. İlki full [recommended]-20230330T024342Z-001.zip dosyasının sd karta atmayın içindeki zip dosyasını atmanız gerekiyor. İkincisi telefon romu attıktan sonra sürekli reboot atıyorsa, kurulum aşamasında imza doğrulama gibi bir seçeneği seçmiş olabilirsiniz. Ben yanlışlıkla o şıkkı seçerek kurduğumu düşündüm aslında kurulmamış. Daha sonra kaldırınca işler normale döndü. Bir sorum var. OTA güncellemesinden sonra pili optimize etmeye zorla ne işe yarıyor merak ediyorum ve bu süreçte uygulama kullanmak bu işleme zarar verir mi?
Pili optimize etmeniz güncellemeden sonra telefonun stabil pil tüketmesini sağlamak için gereklidir.

Mevcut sistem ayarları değiştiği için pili optimize etmek pil performansını etkiliyor.

İşlem boyunca telefonu kullanabilirsiniz fakat tavsiye edilen kullanmamanızdır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konu içinde bulunan TWRP'yi kurup ardından romu kurun sorun düzelir. Kullandığınız TWRP uyumsuzluğu kaynaklı olabilir hata.

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Üstadım crdroid veya evox farketmiyor cihaz bu romlardan sonra temassiz ödeme konusu olmuyor. Ben mesela vakifbank mobil kullaniyorum ve ne yaptiysam olmadi. Böyle bir ekran veriyor ve çözülmüyor. Çözümü var mi bilemedim ya da çözen oldu mu? Cevap veren olursa sevinirim. Bu arada bence EvoX daha güzel teşekürler 👍
Normalde uygulama root uyarısı vermiyor ama root yüzünden olabilir diye zygisk açıp üzerine shamiko modülünü kurmama rağmen bende de şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz diyor. Sanırım sorun büyük ihtimal Vakıfbank ile alakalı. Müşteri hizmetlerine de bağlanmayı denedim ama o bile olmadı.

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Normalde uygulama root uyarısı vermiyor ama root yüzünden olabilir diye zygisk açıp üzerine shamiko modülünü kurmama rağmen bende de şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz diyor. Sanırım sorun büyük ihtimal Vakıfbank ile alakalı. Müşteri hizmetlerine de bağlanmayı denedim ama o bile olmadı.
Sorun Vakıfbank'ta değilmiş :P
Root gizleme adına her şeyi deneyip başarılı olamadıktan sonra yeter bea deyip rootu kaldırdım. Şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz yazısı yerine kart bilgileri gözüktü.
Rootu da sırf adaway reklam engelleme uygulaması için kullanıyordum. Reklam engelleme işini de Adguard DNS ile çözersek bu rom için root yapmaya gerek kalmayacak diye düşünüyorum.

aresbilir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
redmi note8 pro
Meslek
Memur
Konular
4
Sorun Vakıfbank'ta değilmiş :P
Root gizleme adına her şeyi deneyip başarılı olamadıktan sonra yeter bea deyip rootu kaldırdım. Şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz yazısı yerine kart bilgileri gözüktü.
Rootu da sırf adaway reklam engelleme uygulaması için kullanıyordum. Reklam engelleme işini de Adguard DNS ile çözersek bu rom için root yapmaya gerek kalmayacak diye düşünüyorum.
Üstadım benim cihaz zaten rootlu değil sorun da burda. Ben magisk yüklemedim, bi ara hatta yüklesem sonra da banka uygulamasina root gizleme yapip mi denesem diye düşündüm açıkçası. Bilmiyorum yapmali miyim?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konu icinde bulunan TWRP'yi kurup ardından romu kurun sorun düzelir. Kullandığınız TWRP uyumsuzluğu kaynaklı olabilir hata.
Yapayım üstadım bi ara bakalim konuda bulunan twrp ile tekrar deneyeyim duzelecek mi? Yaşayıp görelim :)

Üst Alt