Rom [RN8Pro] 12/09/2022 [12.1] EvolutionX v6.7 | Begonia [UNOFFICIAL] [AOSP] (Aşırı Tavsiye Edilir)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

srmrmr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
3

Evolution X 12 Eylül Ara Güncellemesi Yayınlandı.​

Bu güncelleme ile 5 Eylül güncellemesi arasında çok ufak pürüz düzeltmeler mevcuttur.
Yapıp yapmamak size kalmış bir durum olduğu gibi yapmazsanız bir şey kaybetmezsiniz.

İlk defa kuracaklar için tabi ki en son sürüm (Şu anlık 12 Eylül) yüklenmiştir.

Bu güncelleme ile yapılan ufak değişiklikler;

-Dolby Atmos bir kez daha etki ayarı fixlendi ama değişim çok az farkediliyor. Kaliteli kulaklıklarda anca anlaşılıyor.
-Nadir olan 32 bit uygulama çökmeleri giderildi.
-Bildirimlerin gecikme sorunu düzeltildi.
-WebWiev 105.0.5195.99 a güncellendi.
-En son Evolution X kaynakları eklendi.
Hocam, face unlock çalışmıyor bu güncellemede. Sizde var mı bu sorun? Veya ekstra bir ayar değiştirmem gereken?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Hocam, face unlock çalışmıyor bu güncellemede. Sizde var mı bu sorun? Veya ekstra bir ayar değiştirmem gereken?

Güncelleme sonrası mı oldum eğer öyleyse bir hata felan veriyormu yoksa hiç mi çalışmıyor
önceki 5 eylül güncellemesinde bu durum varmıydı
ben face unlock kullanmadığım için bilmiyorum ama deniyorum şimdi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

faceunlock ekledim ve denedim sıkıntısız çalışıyor isterseniz yüz modelinizi silip tekrar ekleyin

Eren Akbaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
11
Dostlar rom'un sunduğu özellikler gerçekten güzel lafım yok ancak geliştiricisi hakkında çok kötü söylemler ve bazı kanıtlar var. Birincisi rom kapalı kaynak kodlu, kernel ve her şey dahil. İkincisi miui kamerayı bir aosp rom'a portlamak kolay değil, bunun için miui core denilen ve sürekli veri çeken - log dediğimiz bu verileri kaydeden ve gizli bir şekilde yolladığına dahi söylentiler bile var - ve daha neler neleri içeren bir sistem ekli. Üçüncüsü rom'un ana kaynak kodu tarafında rezalet, sürekli rastgele sorunlar ortaya çıkıyor. Sizlere tavsiyem bunun gibi kapalı kaynak koldu romlar değil de açık kaynak kodlu romlara yönelmeniz. Hatta isterseniz kendi yapımım 2 ayrı rom'u dahi atabilirim :)

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Dostlar rom'un sunduğu özellikler gerçekten güzel lafım yok ancak geliştiricisi hakkında çok kötü söylemler ve bazı kanıtlar var. Birincisi rom kapalı kaynak kodlu, kernel ve her şey dahil. İkincisi miui kamerayı bir aosp rom'a portlamak kolay değil, bunun için miui core denilen ve sürekli veri çeken ve daha neler neleri içeren bir sistem ekli. Üçüncüsü rom'un ana kaynak kodu tarafında rezalet, sürekli rastgele sorunlar ortaya çıkıyor. Sizlere tavsiyem bunun gibi kapalı kaynak koldu romlar değil de açık kaynak kodlu romlara yönelmeniz. Hatta isterseniz kendi yapımım 2 ayrı rom'u dahi atabilirim :)
hemen hemen tüm modeller için bulunan bir romu kötülemek herkes için normaldir :)
kendi romlarınıza güveniyorsanız konu açın paylaşın ama veri çekimi belki sizde yapıyorsunuz bilemeyiz :)
sürekli güncelleme alan bir rom zaten ve yapımcı ekip bu konuda baya ilgili çünkü kendileri ile bizzat konuşuyorum

Güncelleme sonrası mı oldum eğer öyleyse bir hata felan veriyormu yoksa hiç mi çalışmıyor

faceunlock ekledim ve denedim sıkıntısız çalışıyor isterseniz yüz modelinizi silip tekrar ekleyin
ekstradan hocam kilit açmada mı yoksa uygulama açmada mı face unlock sorunu yaşadınız çünkü uygulama için faceunlock ile uygulama kilidi açılmıyor diye biliyorum sadece ekran kilidi

Eren Akbaş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
11
hemen hemen tüm modeller için bulunan bir romu kötülemek herkes için normaldir :)
kendi romlarınıza güveniyorsanız konu açın paylaşın ama veri çekimi belki sizde yapıyorsunuz bilemeyiz :)
sürekli güncelleme alan bir rom zaten ve yapımcı ekip bu konuda baya ilgili çünkü kendileri ile bizzat konuşuyorum
Birinci olarak amacım kötülemek değil, gerçekleri herkesin bilmesi. İkinci olarak rom için kullandığım her şey açık kaynak, açıp incleyebilirsiniz de ama aynısını EvolutionX'de yapamazsınız :). Tabi anlayıp anlamamak ayrı mesele. Hatta sizin en çok tavsiye edilen romlar listenizdeki riceDroid 5.0 benim yapımım :D

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Birinci olarak amacım kötülemek değil, gerçekleri herkesin bilmesi. İkinci olarak rom için kullandığım her şey açık kaynak, açıp incleyebilirsiniz de ama aynısını EvolutionX'de yapamazsınız :). Tabi anlayıp anlamamak ayrı mesele.
amacınızın kötülemek olduğundan değil rom un hemen hemen her telefonda olduğundan dolayı bu söylemlerin olabileceini söyledim öte yandan bir kalite kazanmış bir romu piyasaya açık kaynak kod verip lekelemek istemeyebilirle ki bu normal birşey tabi rom hakkında sorunları olan varsa kullanmayabilir :)
ben burada aracıyım kullandığımı paylaşıp yardımcı oluyorum.

srmrmr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
3

5 Eylül de de bu güncellemede de sorun yaşıyorum. Önceki ayın sürümünde sorun yoktu. Ekranı açarken açmıyor. Yüzümü tanıyor ama açılma olmuyor

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
5 Eylül de de bu güncellemede de sorun yaşıyorum. Önceki ayın sürümünde sorun yoktu. Ekranı açarken açmıyor. Yüzümü tanıyor ama açılma olmuyor

ilginç hocam çünkü bende çalışıyor faceunlock yapımcıya iletiyorum. duruma göre haberdar ederim sizi

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Dostlar rom'un sunduğu özellikler gerçekten güzel lafım yok ancak geliştiricisi hakkında çok kötü söylemler ve bazı kanıtlar var. Birincisi rom kapalı kaynak kodlu, kernel ve her şey dahil. İkincisi miui kamerayı bir aosp rom'a portlamak kolay değil, bunun için miui core denilen ve sürekli veri çeken - log dediğimiz bu verileri kaydeden ve gizli bir şekilde yolladığına dahi söylentiler bile var - ve daha neler neleri içeren bir sistem ekli. Üçüncüsü rom'un ana kaynak kodu tarafında rezalet, sürekli rastgele sorunlar ortaya çıkıyor. Sizlere tavsiyem bunun gibi kapalı kaynak koldu romlar değil de açık kaynak kodlu romlara yönelmeniz. Hatta isterseniz kendi yapımım 2 ayrı rom'u dahi atabilirim :)

Uyarı ve bilgilendirme için teşekkürler hocam. Bu romda böyle bir durum olduğunu bilmiyordum. Çok daha dikkatli olacağım clap~~

amacınızın kötülemek olduğundan değil rom un hemen hemen her telefonda olduğundan dolayı bu söylemlerin olabileceini söyledim öte yandan bir kalite kazanmış bir romu piyasaya açık kaynak kod verip lekelemek istemeyebilirle ki bu normal birşey tabi rom hakkında sorunları olan varsa kullanmayabilir :)
ben burada aracıyım kullandığımı paylaşıp yardımcı oluyorum.

Siz neden savunmaya geçtiniz ki hocam? Sizin amacınızın ve niyetinizin iyi olduğunu bizler biliyoruz zaten. Madem rom yapımcıları ile iletişiminiz var haklarındaki bu iddiaları kendilerine iletip bizler için bir cevap ister misiniz rica etsem?

Ayrıca romun kapalı olması benim açımdan anlaşılabilir değil... AOSP yani Open Source olan bir romu kapalı olarak vermek ve denetlenmesini engellemek iyi niyetli bir yaklaşım gibi gelmiyor.

İlke.40

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlke
Cihazım
Note 8 pro
Konular
16

Evolution X 12 Eylül Ara Güncellemesi Yayınlandı.​

Bu güncelleme ile 5 Eylül güncellemesi arasında çok ufak pürüz düzeltmeler mevcuttur.
Yapıp yapmamak size kalmış bir durum olduğu gibi yapmazsanız bir şey kaybetmezsiniz.

İlk defa kuracaklar için tabi ki en son sürüm (Şu anlık 12 Eylül) yüklenmiştir.

Bu güncelleme ile yapılan ufak değişiklikler;

-Dolby Atmos bir kez daha etki ayarı fixlendi ama değişim çok az farkediliyor. Kaliteli kulaklıklarda anca anlaşılıyor.
-Nadir olan 32 bit uygulama çökmeleri giderildi.
-Bildirimlerin gecikme sorunu düzeltildi.
-WebWiev 105.0.5195.99 a güncellendi.
-En son Evolution X kaynakları eklendi.
Bu sürüme özel gcam var mı yoksa istediğimiz herhangi birini indirebilirmiyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt