Rom [RIP][Mi5][CrDroid 7.x (11)] Kurulum Rehberi

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Evrenin en güzel forumuna selam! Bu konumda CrDroid 7 (Android 11) güncel sürümlerini paylaşacağım. Hazırsanız uçuşa geçiyoruz. :D

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Lineage Os 18.1 tabanlı ve Official olan bu rom, performans odaklı ve batarya süresi bakımından iyi bir durumda. Güncellemeler birçok hata kalktı (Önemli bir hata hariç) ve şu anda kullanılabilecek stabil ve akıcı bir ara yüze sahip. Yedekleme için Next cloud kullanılabilmekte.

Not: Rastgele yeniden başlatma sorunu çözülemedi, en iyisi olmaya aday rom, bu hata yüzünden gitti...

Kurulum aşamalarında ise, 4.4 Kernel uyumlu Twrp gerekmekte, GApps içermemekte, Firmware gerekmemekte, isteğe bağlı Magisk kullanabilirsiniz. Ve tabi ki bootloader kilidi açık, Twrp kurulu olmalı.

Kurulum aşamaları:

Wipe > Anvanced Wipe > Dalvik/Art Cache - Cache - Data - System - Vendor seçip hepsini silelim,
Wipe > Format Data yapıp cihazı Recovery olarak yeniden başlatalım.

[Asağıda verdiğim dosyaları cihaz hafızasına kopyalayın]
Önce rom dosyasını İnstall kısmından kurun,
Ardından GApps kurun,
İsterseniz Magisk ile taçlandırın.
İşte bu kadar! Hafif ateşte kısa süre pişirin. Artık kullanmaya hazırsınız. :)

Kurulum dosyaları:
//// Eski sürümler için:
Nano ve ya Pico sürümleri tavsiyemdir.
Magisk Sürümler Güncel sürüm tercihimdir.

Rastgele yeniden başlama (Çözülemedi)

Highlights & Device Specific Changes: Build type: Monthly Device: Device name gemini Device maintainer: Andrzej Perczak (xNombre) ===== <09-05-21> ===== - Moved to R audio HAL - Fixed soundtrigger ("Ok google" is working now) - Fixed a few more selinux denials - Fixed camera cpuset - Added MI ringtones - Removed unused blobs - Updated blobs to LA.UM.9.6.2.r1-04100-89xx.0 - Update some RFSA modules - Tweak GPS configs - Upstream kernel - Update rootdir I'm sad to announce it is the last release of crDroid for gemini. Unfortunately, reboots are still present and I'm unable to fix them. ===== <05-02-21> ===== - Fix camera flash - Nuke camera libfui hax - Provide a better fix for disappearing sensors - Cleanup tethering overlay - Revert one binder commit that is said to cause regression ===== <26-01-21> ===== - Fix doze and pocket mode - Fix WFD - Fix hotspot - Build kernel with clang 12.0.2 This build enforces latest FW. ===== <06-01-21> ===== - Update blobs, hals, configs from LA.UM.9.6.2.r1-03600-89xx.0 - Remove configstore hal - Build some missing libraries - Add missing kernel cmdline options - Dt cleaning and enchantments - Upstream kernel, merge latest google changes - Switch back to stock fstab WARNING! In order to fix random reboots you MUST: - Wipe /system, /vendor, /cache, - FORMAT /data, before flashing the new ROM. Make sure 'Use rm -rf instead of formatting' option in TWRP is DISABLED This means clean flash is a must. ===== <16-12-20> ===== - Update blobs, HALs, overlays, configs from tag LA.UM.9.6.2.r1-03300-89xx.0 - Merge latest kernel upstream - December patch - Minor changes This release SHOULD fix random reboots which were caused by android sources itself. ===== <06-12-20> ===== - Fix messaging FC - Fix power hal crashes - Fix zram creation - Fix usap pool prop - Upstream kernel - Tweak fstab - Use android go lmkd config This release is considered as stable. Camera led is broken and probably will be (you can use Footej). ===== <03-12-20> ===== - Fix dt2w - Fix power hal - More denial fixes - Update thermal and power hal ===== INITIAL RELEASE <27-11-20> ===== Highlights: - Based on latest R blobs and hals - ART, HWUI tweaks - Battery, memory, performance tweaks - DPM enabled - Iorap support in kernel - Legendary 4.4 kernel rebased on latest sources - boots, encryption working, 5ghz working - enforcing

Twrp kurulumu ve dosyaları için bu konuya göz atabilirsiniz: Twrp Sürümleri

CrDroid ayarlarına ait kısa video ekledim :)

Benden şimdilik bu kadar efendim iyi günler dilerim! :)

Ekli dosyalar

• Sonuç Veren Boyut Küçültme Çabaları.mp4
    11,6 MB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

muteveffa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
mipad2
Konular
0
Elinize emeğinize sağlık hocam. Yalnız linex icon pack kullanmak istiyorum fakat icon çevresini bir türlü boşaltamadım varsayılan olarak daire ve diğer seçenekler hep şekilli. Yani iconu fill yani doldurmalı değil yalnız nasıl kullanabilirim? Ayarlardan bulamadım da

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Farklı launcher ile olabilir belki. Öyle bir ayar bulamadım.

muteveffa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
mipad2
Konular
0
teşekkürler

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Evrenin en güzel forumuna selam! Bu konumda CrDroid 7 (Android 11) güncel sürümlerini paylaşacağım. Hazırsanız uçuşa geçiyoruz. :D

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Lineage Os 18.1 tabanlı ve Official olan bu rom, performans odaklı ve batarya süresi bakımından iyi bir durumda. Güncellemeler ile önemli bug'lar kalktı ve şu anda kullanılabilecek stabil ve akıcı bir ara yüze sahip. Yedekleme için Next cloud kullanılabilmekte, size kurulum ekranında soruyor.

Kurulum aşamalarında ise, 4.4 Kernel uyumlu Twrp gerekmekte, GApps içermemekte, Firmware gerekmemekte, isteğe bağlı Magisk kullanabilirsiniz. Ve tabi ki bootloader kilidi açık, Twrp kurulu olmalı.

Kurulum aşamaları:

Wipe > Anvanced Wipe > Dalvik/Art Cache - Cache - Data - System - Vendor seçip hepsini silelim,
Wipe > Format Data yapıp cihazı Recovery olarak yeniden başlatalım.

[Asağıda verdiğim dosyaları cihaz hafızasına kopyalayın]
Önce rom dosyasını İnstall kısmından kurun,
Ardından GApps kurun,
İsterseniz Magisk ile taçlandırın.
İşte bu kadar! Hafif ateşte kısa süre pişirin. Artık kullanmaya hazırsınız. :)

Kurulum dosyaları:
//// Eski sürümler için:
Nano ve ya Pico sürümleri tavsiyemdir.
Magisk Sürümler Güncel sürüm tercihimdir.

Twrp kurulumu ve dosyaları için bu konuya göz atabilirsiniz: Twrp Sürümleri

CrDroid ayarlarına ait kısa video ekledim :)

Benden şimdilik bu kadar efendim iyi günler dilerim! :)
Emeğinize sağlık. bu romda volte/vowifi çalışıyor mu? kolay gelsin.

memo4535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
RM Note 7
Konular
0
Hocam elinize sağlık uzun zamandır kenarda duran emektara yükleyelim bakalım belki biraz daha götürür bizi :)
edit: hocam romun içinde sanırım 4.4 kernel yanlış anlamıyorum değil mi? bir de miui den geçeceğim kurulumda ne gibi farklar var?

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Hocam elinize sağlık uzun zamandır kenarda duran emektara yükleyelim bakalım belki biraz daha götürür bizi :)
edit: hocam romun içinde sanırım 4.4 kernel yanlış anlamıyorum değil mi? bir de miui den geçeceğim kurulumda ne gibi farklar var?
Romun içinde kernel. Kurulum olarak Google servisleri - uygulamaları ayrı bir şekilde Rom'un hemen ardına Twrp üzerinden kurulacak. Kurulumu konuda anlattım zaten. Bir farkı yok başka. Bir sorun olursa yardımcı olurum. :)

memo4535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
RM Note 7
Konular
0
Çok teşekkür ederim hocam yedeklerimi alıyorum şimdilik... Eskiden mt65xx ler vardı rom kolaydı recovery kolaydı nerelere geldik :D

Üst Alt