Rom Revolution OS - MiUI

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Aynen dediğiniz gibi, cihazı önce kapatıp şarja taktım, bir süre sonra hızlı şarj devreye girdi.
Yine de bu özelliğini sevmedim.

ilerleyen günlerde custum kernel'e bakacagım belki düzeltilmiştir.

rcicek08

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
3
kardeşim bende düzelmedi sıfırdan temiz kurulum yaptım yine aynı hemen yeniden başlat yaptığında sorun yok ama aradan birkaç saat geçtiğinde yani uzun bir süre bekledikten sonra yeniden başlat yaptığında kendiliğinden başlamıyor birde durup dururken tüm sesler gitti hard reset yaptım düzeldi bekilyorum bakalım yine sesler gidecekmi.. :)

Benzer durum 8.10.7'de bir süre sonra bende de yaşandı hocam. Uzun süreli kullanimdan sonra cihazi restart ettiğimizde sanki cihaz uykuya geçiyor, ekranda hiç hareket olmuyor. Acemi olan kisiye denk gelse cihaz brick oldu düşüncesine kapılacak cinsten :)

Bu arada Miroom un son 10.1 stabil romunda da aynı sorun var.

Sırf batarya tasarrufu için Tekrar revolution a dondum ileride bunuda çözerler inşallah.

yusuf46300

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi note 10
Konular
6
Deniyorum bakalım hayırlısıyla

SkyTurk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Meslek
Elektronik
Konular
9
Benzer durum 8.10.7'de bir süre sonra bende de yaşandı hocam. Uzun süreli kullanimdan sonra cihazi restart ettiğimizde sanki cihaz uykuya geçiyor, ekranda hiç hareket olmuyor. Acemi olan kisiye denk gelse cihaz brick oldu düşüncesine kapılacak cinsten :)

Bu arada Miroom un son 10.1 stabil romunda da aynı sorun var.

Sırf batarya tasarrufu için Tekrar revolution a dondum ileride bunuda çözerler inşallah.

Aynen kardeşim bende denedim miromu aynı sorun ondada var, global beta yükledim onda sorun yok ama bende döndüm revoya özelleştrip uğraştım başka özellikler ekledim okadar uğraştan sonra başka rom kullanmayacağım düzeltirlerse yine uğraşır kendi özelliklerimi ekler yine revoya devam ederim
artık hayırlısı

Venuex

Na kwast wahir athu kyene wekht unarihe.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Shiroyasha
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
23
Miuipro'nun tema uygulamasında uyumluluk sorunu var, bu yüzden revolution os'un theme manager dosyası lazım, rica etsem atabilir misiniz :P

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Arkadaşlar Redmi NOTE 5 de deneyen kullanan var mı bu romu?
benim için olmazsa olmaz gcam, pixsel rom ve +fix iel gcam mükemmel ve eksiksiz çalışıyor
Açıkcası bunu kaybetmekten korkuyorum
Bende çok kokrtumda bir şekilde tekrar kuruyorsun ya ben masik x kurduk pixel güncelleme gelince tekrar geçicem

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Benden başka bildirim sorunu yaşayan yok sanırım :(

Atlas06

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
As
Cihazım
Redmi not4
Konular
5
Bildirimlerde sıkıntı yok. Tek sıkıntı tapatalk uygulamasında bildirim gelince ışık yanmıyor. Ama kilit ekranında bildirim gözüküyor.
Benden başka bildirim sorunu yaşayan yok sanırım :(

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Bildirimlerde sıkıntı yok. Tek sıkıntı tapatalk uygulamasında bildirim gelince ışık yanmıyor. Ama kilit ekranında bildirim gözüküyor.

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende bildirim düşmüyor bile,otomatik başlat,izinler ve diğer izinler kısmını ayarladım.Bilmediğim başka bir ayar mı var ?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Bende çok kokrtumda bir şekilde tekrar kuruyorsun ya ben masik x kurduk pixel güncelleme gelince tekrar geçicem
Gcam sorunsuz çalışmakta, çıkan fix miui içinde geçerli sanırım. Ayrıca video için ses yamasıda var miui için. Custom rom için ses yaması henüz çıkmadı, geliştirici sadece miui sürümleri için video ses kaydı yaması yayınlıyor.

Haliyle custom romu üzülerek bırakma kararı aldırdı bir süre. 60 fps ,ses sorunu gidrelmiş miui kamera+ Gcam ile kamera deneyimi bir üst levele yükseliyor.
Ancak, 1080p60 fps kayıdın bir farkını göremedim.

Birde kullandıkları kernel derp sanırım
Bu kernel bug'lı.

Şöyleki oyuna girdiniz, performans modu açıldı tüm çekirdekler son hıza ulaştı. Oyunu kapattınız ama bazen çekirdeklerin tamamı son saat hızında çalışmaya devam ediyor. Telefonu Kapatıp açmamız gerekli
dün bu rom'dada fark ettim, aynı sıkıntı mevcut, ama bunu roma değil kernel'e yazarım.

İyi bir ingilizce olsa telegram gruplarında kernel derleyenlere durumu bildireceğim , xda'da nasıl fark edilmemiş şimdie kadar hayret.
Hem custom , hem miui sürümlerinde bu kernelde bu hata hep vardı.

Onun haricinde sıkıntı yok, 3.parti tema sorunu yok yamayla falan uğraşmadan, forumdan takır takır indir kur bitti.
Yanlız miui 10 için yeterli tema şuan için yok

Üst Alt