Rom Resurrection Remix-OS 6.0.0 Mi6 - Resmi Sürüm

abayrak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem B.
Cihazım
Mi 6
Konular
9
ben kendimce yaptığım denemelerde gcamde OIS(optik goruntu sabitleyici) kapali oldugu zaman titremeleri önlüyor. OIS acik olunca titremeleri onlemiyor gibime geldi. yani acik kapali anahtari ters isliyor gibi geldi bana. deneyenler kendi görüşlerini de bildirirse kesinlige ulaşırız. OIS ayari resimdeki gibidir
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dediğin ayarı denedim, bende düzgün çalışıyor gibi geldi. Ois kapatınca görüntü çok titremeye başladı, ois açınca titreme gene var ama kapalı halinden daha iyi.

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Bir arkadaştaki sorunun aynısını bende yaşadım. Programlar sürekli durduruldu hatası veriyordu. Konu ile alakalı sorunun çözümünü Brismo arkadaşın yazılarında buldum. Haddim olmayarak belki aynı sorunu yaşayan/yaşayabilecek arkadaşlara rehber olması açısından yaptıklarımı yazmak istiyorum...

1-Recovery modunda açtığımız telefonda Wipe/Advanced Wipe seçeneğindeki Data/OTG hariç 4 seçeneği işaretleyip wipe yapıyor cihazımızı temizliyoruz.
2-İşlem bittikten sonra Tekrar Wipe/Advanced Wipe seçeneğindeki Data seçeneğini işaretliyoruz ve wipe yapıyoruz.
3-Telefonun kablosunu bağlayıp RR-O-v6.0.0-20180604-sagit-Weekly ve open_gapps-arm64-8.1-pico-20180608 dosyalarını telefonun ana dizinine kopyalıyoruz.
4- Kurulum işlemine başlıyoruz. Önce RR-O-v6.0.0-20180604-sagit-Weekly , kurulum bittikten sonra (telefonu yeniden başlatmadan, wipe cache dalvik yapmadan) open_gapps-arm64-8.1-pico-20180608 dosyalarımızı install kısmından cihazımıza flashlıyoruz...
5-Son darbe olarak Wipe/Advanced Wipe seçeneğindeki DATA seçeneğini işaretleyip cihazın kalıntılarını temizliyoruz.

Önceden sürekli durduruldu hatası almama rağmen Brismo arkadaşın bu yöntemi ile hiç sorun yaşamadan tertemiz bir kurulum yapabildim. Kendisine tekrardan buradan teşekkür ediyorum ve bilginin paylaşınca değer kazandığını tekrar etmek istiyorum....

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Bir arkadaştaki sorunun aynısını bende yaşadım. Programlar sürekli durduruldu hatası veriyordu. Konu ile alakalı sorunun çözümünü Brismo arkadaşın yazılarında buldum. Haddim olmayarak belki aynı sorunu yaşayan/yaşayabilecek arkadaşlara rehber olması açısından yaptıklarımı yazmak istiyorum...

1-Recovery modunda açtığımız telefonda Wipe/Advanced Wipe seçeneğindeki Data/OTG hariç 4 seçeneği işaretleyip wipe yapıyor cihazımızı temizliyoruz.
2-İşlem bittikten sonra Tekrar Wipe/Advanced Wipe seçeneğindeki Data seçeneğini işaretliyoruz ve wipe yapıyoruz.
3-Telefonun kablosunu bağlayıp RR-O-v6.0.0-20180604-sagit-Weekly ve open_gapps-arm64-8.1-pico-20180608 dosyalarını telefonun ana dizinine kopyalıyoruz.
4- Kurulum işlemine başlıyoruz. Önce RR-O-v6.0.0-20180604-sagit-Weekly , kurulum bittikten sonra (telefonu yeniden başlatmadan, wipe cache dalvik yapmadan) open_gapps-arm64-8.1-pico-20180608 dosyalarımızı install kısmından cihazımıza flashlıyoruz...
5-Son darbe olarak Wipe/Advanced Wipe seçeneğindeki DATA seçeneğini işaretleyip cihazın kalıntılarını temizliyoruz.

Önceden sürekli durduruldu hatası almama rağmen Brismo arkadaşın bu yöntemi ile hiç sorun yaşamadan tertemiz bir kurulum yapabildim. Kendisine tekrardan buradan teşekkür ediyorum ve bilginin paylaşınca değer kazandığını tekrar etmek istiyorum....
Rica ederim hocam

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Mi6 için yeni sürüm geldi isteyen arkadaşlar indirip flaslayabilirler.

abayrak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem B.
Cihazım
Mi 6
Konular
9
Bu sürümde google cam arka kamerayı çalıştıramadım, çözümünü bilen varmı?

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Bu sürümde google cam arka kamerayı çalıştıramadım, çözümünü bilen varmı?

16:9 yapınca çalışıyor. Ben bu sürümü zirve olarak buldum çok akıcı ve seri yalnız bazen WhatsApp bildiriminin geç gelmesi bir de sesin düşük olması eksik yönleri. Bunları çözebildiniz mi?

abayrak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem B.
Cihazım
Mi 6
Konular
9
16:9 yapınca çalışıyor. Ben bu sürümü zirve olarak buldum çok akıcı ve seri yalnız bazen WhatsApp bildiriminin geç gelmesi bir de sesin düşük olması eksik yönleri. Bunları çözebildiniz mi?

Hocam 16 9 yaptım çalıştı, en son mesajda verdiğin son sürüme.yükselttim romu, whatsapp bildirimlerinde sıkıntım yoktu. Ses konusunda ise audiofx kaldırıp gplay marketteki audiofx apksini kurdum. Bir nebze artmıştı.
Bu arada 16 9 yapınca resim çerçevesi daraldı, çok can sıkıcı bir durum :@

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Hocam 16 9 yaptım çalıştı, en son mesajda verdiğin son sürüme.yükselttim romu, whatsapp bildirimlerinde sıkıntım yoktu. Ses konusunda ise audiofx kaldırıp gplay marketteki audiofx apksini kurdum. Bir nebze artmıştı.
Bu arada 16 9 yapınca resim çerçevesi daraldı, çok can sıkıcı bir durum :@

Xda da çözüm olarak sadece 16:9 sunmuşlar. İstersen o gcami kaldırıp başka kurabilirsin.

WhatsAppta bir defa bildirim sorunu aldım çok acil durumda böyle bir sorun olursa sıkıntı oluşturabilir. Ses konusu da çok sıkıntı içine kaçmış gibi. Bunlar da hallolursa vazgeçilmezim olacak aosp tabanlı rom bir başka gerçekten.

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25
Mi6 için yeni sürüm geldi isteyen arkadaşlar indirip flaslayabilirler.

Twrp nin hangi sürümünü destekliyor yada nerede hata yapıyorum.
Yüklerken hata veriyor.

Başka rom yüklüyorum sıkıntı olmuyor..
mesela şuan Miui 10 yükledim.

abayrak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem B.
Cihazım
Mi 6
Konular
9
Twrp nin hangi sürümünü destekliyor yada nerede hata yapıyorum.
Yüklerken hata veriyor.

Başka rom yüklüyorum sıkıntı olmuyor..
mesela şuan Miui 10 yükledim.

Twrp 3.2.1-1 sürümü ile flaşlamıştım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
5wipe internal storage dahil wipe yaptım. Ardından twrp den çıkmadan format data yes yapın, restart recovery deyim rom zipini install deyin. Sorun çıkmayacaktır

Üst Alt