Rehber Rehber - Xiaomi Redmi Not 4X (SD 625) Twrp Yükleme ve Stock Miui Rom Yükleme

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Telefonu kapatın ve fastboot modda pcye bağlayın Flasher Tolkit'den 1'e tıkladığımızda root lu olmuş olacak mı?

super su veya magic falan başka birşey yapmayacak mıyız?

Birde bu işlemi yapınca oto'dan resmi güncellemeler yine gelmeye devam eder mi?
Twrp yüklendikleri sonra dahili hafıza ya attığın yada atacağıniz supersu yada magisk zip dosyasını flaslayip rot hakkına sahip olacaksınız..
Bu işlemleri yaptıktan sonra ota güncelleme alamazsınız...

EpicRom Developer Team

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Ben Twrp kurmak istemiyorum artık her güncellemeden sonra 1.5 gb indirip eski haline döndürüp tekrar twrp kurmak kısır döngü oluyor her hafta
yalnızca ROOT ONLY yapsam olmaz mı?
[doublepost=1522415636,1521873008][/doublepost]
Ben Twrp kurmak istemiyorum artık her güncellemeden sonra 1.5 gb indirip eski haline döndürüp tekrar twrp kurmak kısır döngü oluyor her hafta
yalnızca ROOT ONLY yapsam olmaz mı?

Escobar1945 soruma cevap verebilir misiniz?

emrah6516

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emrah
Cihazım
redmi not 4x
Konular
0
Merhaba arkadaşlar şimdi sizlere bootloader kilidini açtığımız cihazımiza twrp recovery yükleme anlatımı ni yapacağım öncelikle herzaman olduğu gibi USB hata ayıklama açık olacak..
Aşağıdaki linkte bulunan Flasher Tolkit zip dosyasını masaüstünde bir klasöre çıkartın . Aşağıdaki linkte bulunan süpersu ve no-verity-opt-encrypt-5.1.zip
Dosyalarını telefonumuzun hafızasına atın.Telefonu kapatın ve fastboot modda pcye bağlayın Flasher Tolkit uygulamamız şu halde olacak..
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Menüden 1 seçeneğini tıklayarak çıkan talimatları uygulayın ve twrp recovery başarılı bir şekilde yükleme olacak..
Daha sonra twrp yi açarak dahili hafıza ya attığımız lazyflasher zip dosyasını flaslayin ve cihazı yeniden baslatin.
Unutmayın!!!! Lazyflasher dosyasını miui romlari flasladiktan sonra üstüne tekrar flaş ediyoruz bunu yapmaz iseniz cihaz boot olmaz mı logoda kalır aynı işlemi twrp yi kurduktan sonrada yapıyoruz ki cihaz açılsın..
İsteğinize göre daha sonra süper su flaslayip cihazı rotlayabilirsiniz..

Twrp İle Miui Stock Rom Yükleme

• Wipe menüsüne giriyoruz Advanced Wipe menüsünden Dalvik/ART Cache, System, Cache ve Data tikllerini işaretleyip butonu sağa çekerek onaylıyoruz.

• İşlem sonunda geri ana menüye dönüyoruz ve Install menüsüne giriyoruz

• Burada, cihaza kopyaladığımız rom dosyasını gösteriyoruz ve butonu sağa çekip onaylayarak romu yüklüyoruz. Tekrar geri tuşuna basarak install bölümündeki Lazyflasher dosyasını seciyoruz ve aşağıdaki butonu sağa doğru kaydırın İşlem sonunda Wipe cache/dalvik butonuna basıp cache artıklarını da siliyoruz.

• Hemen ardından Reboot system butonuna basarak telefonu yeni romumuzla açıyoruz.

Flasher Tolkit Twrp 3.1.1.0

Lazyflasher:

Süper su:

Sürücüler ve Yardımcı Programlar
Adb setup 1.4.3

Minimal adb fastboot

Qd loader USB drivers

Ben boyle bi hata aldim bite telefona fastboottaken o ekran benim telefonuma gelmedi

Ekli dosyalar

• 20180401_132728.jpg
    20180401_132728.jpg
    2,5 MB · Görüntüleme: 25

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Redmi Note 4 Snapdragon 625 Modelde de aynı işlemleri uygulamamızın bir sakıncası yoktur değilmi, yoksa dosyalar ayrımıdır ?

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Hocam bugün cihazın bl kilidini açıp Twrp yi başarıyla yükledim yalnız sormak istediğim birşey var yeni miui sürümleri çıktığında Twrp üzerinden flashlayıp kurduğumuzda üzerine tekrardan Twrp kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekiyormu acaba ?

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Hocam bugün cihazın bl kilidini açıp Twrp yi başarıyla yükledim yalnız sormak istediğim birşey var yeni miui sürümleri çıktığında Twrp üzerinden flashlayıp kurduğumuzda üzerine tekrardan Twrp kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekiyormu acaba ?
Twrp kalıcıdır miflash ile yükleme yapmadığınız sürece silinmez,yada herhangi bir şey....
Resmi romlar yani en.miui dan indirdiğiniz romlar için kurulum sonrası cihazı başlatmadan önce lazyflacher flaş etmeniz gerekiyor bilginiz olsun...

EpicRom Developer Team For RMN4X MİDO

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Twrp kalıcıdır miflash ile yükleme yapmadığınız sürece silinmez,yada herhangi bir şey....
Resmi romlar yani en.miui dan indirdiğiniz romlar için kurulum sonrası cihazı başlatmadan önce lazyflacher flaş etmeniz gerekiyor bilginiz olsun...

EpicRom Developer Team For RMN4X MİDO

Pekela hocam çok teşekkür ediyorum vermiş olduğunuz değerli bilgiler için.

kalyonkaptani

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kazım
Cihazım
redmi note 4
Konular
4
Pekela hocam çok teşekkür ediyorum vermiş olduğunuz değerli bilgiler için.
Bizzat denedim, Oto guncellemesi sonrası twrp silindi, yeniden root atmak ve twrp gerekti.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt