Rehber Rehber - Xiaomi Redmi Not 4X (SD 625) Twrp Yükleme ve Stock Miui Rom Yükleme

dividibygear

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
david
Cihazım
redmi note 4
Konular
0
yanlış yere sordum cevap gelmedi
arkadaşlar acil yardım telefonum imei kapanmak üzere .resurection remix rom yüklü.adb sürücülerinde hata veriyor. developer rom hangisini yüklemek gerek cihaz .xiaomi redmi note 4 snapdragon 625..aşağıda fotoda hangisi uyar yada daha düşük versiyon mu yüklemek gerekir?
xiaomi eu sayfalarından baktım
resimde paylaştığım alttaki romu yükledim hata verdi

Ekli dosyalar

• Screenshot hangi rom.png
    Screenshot hangi rom.png
    48,1 KB · Görüntüleme: 19

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
yanlış yere sordum cevap gelmedi
arkadaşlar acil yardım telefonum imei kapanmak üzere .resurection remix rom yüklü.adb sürücülerinde hata veriyor. developer rom hangisini yüklemek gerek cihaz .xiaomi redmi note 4 snapdragon 625..aşağıda fotoda hangisi uyar yada daha düşük versiyon mu yüklemek gerekir?
xiaomi eu sayfalarından baktım
resimde paylaştığım alttaki romu yükledim hata verdi
Mido olanı seçmelisiniz....

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

prgali

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaman
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
stok rom yüklüyorum fakat finished total time yapıyor ...
10 dk bekliyorum hala yüklicek
[doublepost=1515512085,1515512055][/doublepost]stok rom yüklüyorum fakat finished total time yapıyor ...
10 dk bekliyorum hala yüklicek

Hellios Darkline

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
merhaba bu siteden indirdiğim romu kurmaya çalıştım ama şu hatayı aldım
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Mediatek Modelinin (nikel kod adlı) Romunu yüklemeye çalışıyorsunuz. Sizin telefon snapdragon modeli (mido kod adlı) buna uygun rom indirin.

alicettinx

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Merhabalar Redmi Note 4 4gb 64 gb Snapdragon 625 modelli cihazıma custom rom yükleyeceğim buradaki anlatımla sorun yaşar mıyım hata alma gibi mesela.

baraka123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasankatabas
Cihazım
Yarrak
Konular
0
İyi akşamlar arkadaşlar birşey soracaktım
redmi note 4 sd625 3/32 gb cihazına daha önce devolpor rom yükleyip tekrar normal romunu yüklemiştim
şimdi sd625 4/64gb versiyonu var aynı rom dosyalarını yükleyebilirmiyim yoksa tonları farklı mı

Hellios Darkline

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
İyi akşamlar arkadaşlar birşey soracaktım
redmi note 4 sd625 3/32 gb cihazına daha önce devolpor rom yükleyip tekrar normal romunu yüklemiştim
şimdi sd625 4/64gb versiyonu var aynı rom dosyalarını yükleyebilirmiyim yoksa tonları farklı mı
Cihazın kod adı aynı bu da yükleyebileceğiniz anlamına geliyor. Problem yaşatmaz.

prgali

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaman
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
telefon servisten geldi eski hesabımla rootlym dedım ama unlock olayına takıldım daha öncesınden açmoştım tekrardan mı açmak gerekıo yoksa bunun bı çözümü var mı ...
[doublepost=1518614355,1518157155][/doublepost]stok romu titanium ile tamamen google uygulamalarını silip sistem uygulamalarını dondurup l-booster ile şoklayıp bi epic rom gibi özelleştirilmiş stok rom elde edebilirmiyiz ...
şimdiden teşekkürler ...

aktatar

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdulkadir
Cihazım
xiaomi
Konular
0
Merhaba arkadaşlar şimdi sizlere bootloader kilidini açtığımız cihazımiza twrp recovery yükleme anlatımı ni yapacağım öncelikle herzaman olduğu gibi USB hata ayıklama açık olacak..
Aşağıdaki linkte bulunan Flasher Tolkit zip dosyasını masaüstünde bir klasöre çıkartın . Aşağıdaki linkte bulunan süpersu ve no-verity-opt-encrypt-5.1.zip
Dosyalarını telefonumuzun hafızasına atın.Telefonu kapatın ve fastboot modda pcye bağlayın Flasher Tolkit uygulamamız şu halde olacak..
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Menüden 1 seçeneğini tıklayarak çıkan talimatları uygulayın ve twrp recovery başarılı bir şekilde yükleme olacak..
Daha sonra twrp yi açarak dahili hafıza ya attığımız lazyflasher zip dosyasını flaslayin ve cihazı yeniden baslatin.
Unutmayın!!!! Lazyflasher dosyasını miui romlari flasladiktan sonra üstüne tekrar flaş ediyoruz bunu yapmaz iseniz cihaz boot olmaz mı logoda kalır aynı işlemi twrp yi kurduktan sonrada yapıyoruz ki cihaz açılsın..
İsteğinize göre daha sonra süper su flaslayip cihazı rotlayabilirsiniz..

Twrp İle Miui Stock Rom Yükleme

• Wipe menüsüne giriyoruz Advanced Wipe menüsünden Dalvik/ART Cache, System, Cache ve Data tikllerini işaretleyip butonu sağa çekerek onaylıyoruz.

• İşlem sonunda geri ana menüye dönüyoruz ve Install menüsüne giriyoruz

• Burada, cihaza kopyaladığımız rom dosyasını gösteriyoruz ve butonu sağa çekip onaylayarak romu yüklüyoruz. Tekrar geri tuşuna basarak install bölümündeki Lazyflasher dosyasını seciyoruz ve aşağıdaki butonu sağa doğru kaydırın İşlem sonunda Wipe cache/dalvik butonuna basıp cache artıklarını da siliyoruz.

• Hemen ardından Reboot system butonuna basarak telefonu yeni romumuzla açıyoruz.

Flasher Tolkit Twrp 3.1.1.0

Lazyflasher:

Süper su:

Sürücüler ve Yardımcı Programlar
Adb setup 1.4.3

Minimal adb fastboot

Qd loader USB drivers

TWRP yi flashladım ama twrp açılmadı yine miui nin recovery si açıldı

kalyonkaptani

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kazım
Cihazım
redmi note 4
Konular
4
Twrp yüklemen gerekiyor bunun için de rehberde bahsedilen programı pc den kurup yükleyeceksiniz tabi telefon pc ye baglamak şartıyla

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Telefonu kapatın ve fastboot modda pcye bağlayın Flasher Tolkit'den 1'e tıkladığımızda root lu olmuş olacak mı?

super su veya magic falan başka birşey yapmayacak mıyız?

Birde bu işlemi yapınca oto'dan resmi güncellemeler yine gelmeye devam eder mi?

Üst Alt