RedMi3 Güncellemesi Hakkında

sadiozkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şadi
Konular
5
Merhaba arkadaşlar Xiamio'da yeni oldugum için bazı şeyleri sormadan yapmak istemiyorum.

Haftalık yayınlanan romu şuan 6.5.12 sürüm var sanırım multi oldugu için bunu kurmak istiyorum ama bir kaç sorum olacak

1)TWRP Recovery yüklemem gerekiyormuş bunu yükleyince tekrar Orjinal (Çin) kararlı sürüme dönmem mümkün mü?

2)
Çin kararlı sürümde bazı farklılık var sanırım develepor'a göre, sizce neyi önerirsiniz hangi romu kurayım?

Not: Aslında Türkçe kullanmak istiyorum :)
(Bootloader kilidini kaldırdım)
Yardımlarınızı bekliyorum.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam neden çin sürümüne dönmek istiyorsunuz hem google play vs içeren hemde türkçe dil olan xiaomi.eu romu kurmanızı öneririm. Stabil rom adından da anlaşıldığı gibi stabildir ama dev. romlar bazen kararsız olabiliyorlar.

sadiozkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şadi
Konular
5
Hocam neden çin sürümüne dönmek istiyorsunuz hem google play vs içeren hemde türkçe dil olan xiaomi.eu romu kurmanızı öneririm. Stabil rom adından da anlaşıldığı gibi stabildir ama dev. romlar bazen kararsız olabiliyorlar.
Çin stabil olduğundan bu arada,

Kasttettiğiniz rom bu mu acaba? -->

Yanlız burada 2 rom var
Haftalık yayınlanan ve kararlı (stabil) olan sizce hangisi kurayım?

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Çin stabil olduğundan bu arada,

Kastattiğiniz rom bu mudur? -->

Yanlız burada 2 rom var
Haftalık yayınlanan ve kararlı (stabil) olan sizce hangisi kurayım?

Hocam öncelikle şunu açıklamak isterim xiaomi.eu çin romlarına (dev veya stable) dil paketleri ekleyip içerisindeki gereksiz çince uygulamaları kaldırıp google paketini entegre edip yayınlıyor. Yani anlayacağınız telefonu çince kullanmak yerine xiaomi.eu romu ile türkçe ve google play destekli olarak kullanıyoruz.

Ordaki haftalık yayınlanan rom çin dev. romunun işlenmiş hali diğer stabil olanda çin stabil romunun işlenmiş halidir. Seçim sizin her hafta güncelliyim derseniz haftalığı yok ben sadece bir kez kurup rahatıma bakarım derseniz stabil. Stabiller ayda 1 güncelleme alırlar.

sadiozkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şadi
Konular
5
O zaman stabil kurar rahat ederim :)

Teeşekkürler.

Bu arada TWRP kurup sonra TWRP üzerinden romu kurucam dimi öyle yapmayı planlıyorum?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
O zaman stabil kurar rahat ederim :)

Teeşekkürler.

Bu arada TWRP kurup sonra TWRP üzerinden romu kurucam dimi öyle yapmayı planlıyorum?
Evet o şekilde bhocam ilk önce romu indirip telefonun hafızasına atıcaksınız ardından fastboot tan twrp kuracaksınız. Twrp yi açıp wipe system data cache dalvic cache yapıp romu flashlayacaksınız. Dikkat edin hocam yanlıs romu kurmayın.

Üst Alt