Sohbet Redmi Telefonumu Sattım

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Selamın aleyküm arkadaşlar
Sonunda redmi telefonumu sattım.
1.5 sene önce redmi note 10 pro cihaz aldım.bu zamana kadar çeşit çeşit telefon kullandım ama yazılımsal olarak bu kadar kötü,kusurlu ve hatta eksik bir telefon görmedim.
120hz stabil çalışmıyor,arayüz durduruldu hatası,instagram soluk renk- bildirim geç gelmesi, estetik açıdan uygulama simgeleri kötü,(işin yok tema yükle) berbat ötesi google uygulamaları,(son güncelleme ile 2 tane mesajlar uygulaması oldu biri kendi diğeri google saçmalığı),yakınlık sensör sorunu,arayüzü yeniden başlatma sorunu (durduruldu hatası değil),1 2 kere sessize al çıkar WhatsApp mesaj sesi çalmıyor kapatıp açınca düzeliyor bu gibi sorunlar saymakla bitmiyor.isteyen açmış olduğum konulara bakabilir.
Bu konulardaki hata ve sorunlar sadece bana ait değil başka cihazlarda ve teknoloji marketlerindeki teşhir ürünlerinde bile denedim hepsi aynı.
Artık o kadar sıkılmıştım ki 2.el temiz s21 fe buldum aldım hemen.
Arada öyle böyle fark yok stabiliteyi sorunsuzluğu özlemişim resmen. Kasma yok donma yok 120 hz akıcı google uygulama dayatması yok mis gibi.şu ana kadar olumsuz durumla karşılaşmadım.
Eksik yönleri var mı evet.şarj kötü Red mi kadar dayanmıyor.eksikliğini hissettim.
ısınma ile karşılaşmadım oyun oynamam belki ondandır.şarj en büyük eksikliği ama inanın redmi nin yazılım problemleri olmasında şarjı günde 3 defa da takarım sorun değil o kadar soğudum telefondan o raddeye geldim.
Şimdi işte rom atsaydın,root atıp ayar değiştirseydin tavsiye verecek arkadaşlar olabilir ama ben öyle bir kullanıcı değilim ben al kullan işini gör tarzında standart kullanıcıyım yani.
Uzun lafın kısası gerçekten kurtulduğum çok seviniyorum.muhtemelen bir daha xiaomi ye bulaşmam diye düşünüyorum.
Bir süre daha buralardayım sonra bir daha gelmem büyük ihtimalle.
Allah'a emanet olun.sağlıcakla kalın.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Yeni cihazınız hayırlı olsun, güzel bir cihaz seçimi yapmışsınız. Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Yeni cihazınız hayırlı olsun, güzel bir cihaz seçimi yapmışsınız. Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
Selam mustafa hocam, nasılsınız ? 13 Ultraya geçmişsiniz sizde sanırım. bende 1 ay oldu alalı harika bir cihaz. HyperOS aralık ortasında globalde dağıtılacakmış sanırım. sizde hangi rom yüklü ?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Selam mustafa hocam, nasılsınız ? 13 Ultraya geçmişsiniz sizde sanırım. bende 1 ay oldu alalı harika bir cihaz. HyperOS aralık ortasında globalde dağıtılacakmış sanırım. sizde hangi rom yüklü ?
Selamlar Yuzarsif41 hocam, iyiyim teşekkür ederim, sizde iyisinizdir umarım. Evet bende değiştim cihazı gerçekten harika bir cihaz. Ben HyperOS Eu yüklemiştim ama konusunda da belirttim, kullanmak istediğim modülleri kullanamadım, o yüzden XiaomiEU A13 MIUI 14.0.20.0 kararlı sürüme geçtim. Çok çok memnunum, batarya ve performans dostu, tüm modüller çalışıyor. Hatta dün denemek için Pubg indirdim 1 saat Ultra HDR ve en yüksek akıcılıkta oynadım zerre ısınma ve kasma yapmadı. Sanırım bu romda kalırım uzun bir süre.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Selamlar Yuzarsif41 hocam, iyiyim teşekkür ederim, sizde iyisinizdir umarım. Evet bende değiştim cihazı gerçekten harika bir cihaz. Ben HyperOS Eu yüklemiştim ama konusunda da belirttim, kullanmak istediğim modülleri kullanamadım, o yüzden XiaomiEU A13 MIUI 14.0.20.0 kararlı sürüme geçtim. Çok çok memnunum, batarya ve performans dostu, tüm modüller çalışıyor. Hatta dün denemek için Pubg indirdim 1 saat Ultra HDR ve en yüksek akıcılıkta oynadım zerre ısınma ve kasma yapmadı. Sanırım bu romda kalırım uzun bir süre.
Hamd olsun bende iyiyim, Kamera performansında bir artış veya azalış varmıdır şu an ki kullandığınız romda ?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Hamd olsun bende iyiyim, Kamera performansında bir artış veya azalış varmıdır şu an ki kullandığınız romda ?
Hyper sürümde fotoğraf çekiminden ve yakınlaştırma sonrasında resimde blur oluyordu, bunda olmuyor, yada bana öyle geliyor. Ama çekme hızı vs aynı.

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Hyper sürümde fotoğraf çekiminden ve yakınlaştırma sonrasında resimde blur oluyordu, bunda olmuyor, yada bana öyle geliyor. Ama çekme hızı vs aynı.
Teşekkür ederim hocam, Hayırlı olsun tekrardan.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hayırlı olsun.

Sizin sorununuz aslında cihaz değil rom kaynaklıymış. Siz de zaten bu durumun farkındaymışsınız. Global romlar maalesef bu şekilde ve sorunlu. Xiaomi kullanılacaksa bootloader açıp custom roma geçilmeli aksi halde yaşadığınız sorunlar beklenmeli... Belki custom rom kullansanız daha az sorun yaşayabilirdiniz.

Fakat kıyaslama zaten gereksiz. S21fe Note 10s'e göre çok daha iyi bir cihaz. Batarya hariç bence de güzel seçim. İyi günlerde kullanın, hayırlı olsun.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Sevgili hocam, sanırım konu sahibine yazdınız bunları.. Global romlar kötü veya sorunlu olduğu tezinize katılmıyorum, belki Redmi cihazlarda durum budur. Xiaomi kullanıcılarının BL kilidini açması şart demişsiniz, buna da katılmıyorum, ben açmadım, gayet mutluyum ve sorunsuz kullanmaktayım, Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyiniz

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
hayırlı olsun. redmi note 10 pro xiaominin en fazla kronik sorunu olan telefonların belkide başında geliyor.

Üst Alt