Soru Redmi telefon alınır mı?

5000 TL bütçe ile hangi telefon daha iyi bir tercih olur?

• Kullanılan toplam oy
    7

beratkulahci

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berat
Cihazım
Xperia Z5 Pre
Konular
1
Merhaba. 5.000 TL bütçem var ve 1 ay içinde yeni bir telefon alacağım. En mantıklı seçenek Redmi Note 10 Pro gibi geldi fakat internette Redmi telefonlar hakkında gördüğüm kötü yorumlar kafamı karıştırdı. Redmi modellerinin Xiaomi'nin Mi serisi gibi cihazlarından daha düşük kaliteli olduğunu ve daha az güncelleme desteği verdiğini biliyorum fakat sizce bu sıkıntı yaratır mı? Şu anki telefonumu 5 yıldır kullanıyorum (Z5 Premium). Yani telefonu nispeten dikkatli ve temiz kullanan birisiyim. Redmi'yi de aynı şekilde en az 2-3 yıl kullanabilir miyim?

Bu fiyata kadar alternatif olarak Samsung A52'yi buldum sadece.

Samsung'un tek artısı OIS (optik görüntü sabitleyici) olması.

Redmi'nin artıları ise:
120hz Amoled ekran
Tasarımı daha hoş (bence).
HDR desteği
Kutudan 33W adaptör çıkması.

Samsung A52, 25W'a kadar hızlı şarj desteklemesine rağmen kutudan 15W adaptör çıkıyor. Bunlar dışında telefonların arasında ciddi bir fark yok. Redmi'de 108MP kamera bulunuyor fakat kameralar arasında çok ciddi farklar yok.

Telefonda fazla oyun oynamam. Genelde ağırlıklı olarak sosyal medya uygulamalarını kullanıp dizi/film izlerim. Benim için günlük kullanımda bataryası 1 günü çıkarsın, ısınma sorunu olmasın ve ekranı kaliteli olsun yeter.

(POCO telefonların tasarımını beğenmediğim için POCO almayı düşünmüyorum)

Teşekkürler şimdiden.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

beratkulahci

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berat
Cihazım
Xperia Z5 Pre
Konular
1
5 bin verip redmi almazdım.

Aslında 5.000 vermeyeceğim maksimum bütçem o kadar. Redmi Note 10 Pro sanırım 4.000 TL civarında bir fiyatla çıkacak. 5.000 TL maksimum bütçem ama yine de mümkün olduğu kadar düşürmeye çalışıyorum 4.500-4.000 civarına.

+ Olarak garantili Xiaomi almazdım bende

Bu tarz bir kaç yorum daha gördüm ama sebebi nedir garantili tercih etmemenin? Xiaomi'nin servisi o kadar kötü mü? Daha önce hiç Xiaomi telefon kullanmadım ve servisle de işim olmadı o yüzden bilmiyorum hiç.

Bir de garantisiz ürünleri nereden alıyoruz öyle almak istesem bile? Daha önce yurt dışı cihaz kullanmadım o yüzden nereden temin ederiz, IMEI kayıt işlemlerini nasıl hallederiz, ileride telefonda sorun çıkarsa tamir işini nasıl hallederiz bilmiyorum. Ya da garantisiz kullanmanın başka handikapları var mıdır? Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkürler.

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Aslında 5.000 vermeyeceğim maksimum bütçem o kadar. Redmi Note 10 Pro sanırım 4.000 TL civarında bir fiyatla çıkacak. 5.000 TL maksimum bütçem ama yine de mümkün olduğu kadar düşürmeye çalışıyorum 4.500-4.000 civarına.

Bu tarz bir kaç yorum daha gördüm ama sebebi nedir garantili tercih etmemenin? Xiaomi'nin servisi o kadar kötü mü? Daha önce hiç Xiaomi telefon kullanmadım ve servisle de işim olmadı o yüzden bilmiyorum hiç.

Bir de garantisiz ürünleri nereden alıyoruz öyle almak istesem bile? Daha önce yurt dışı cihaz kullanmadım o yüzden nereden temin ederiz, IMEI kayıt işlemlerini nasıl hallederiz, ileride telefonda sorun çıkarsa tamir işini nasıl hallederiz bilmiyorum. Ya da garantisiz kullanmanın başka handikapları var mıdır? Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkürler.
Temin işleri sahibinden letgo yada şehirde tanıdık telefoncular tarafından yapılıyor.İMEİ işi atan kişinin kendisine kalmış her gelene aynı IMEI yi atan var sıkıntı çıkarıyor bu mesela ama çok nadir bunu yapanlar.Garantisiz olması sadece bozulduğunda garanti olmuyor o kadar yoksa Xiaomi her şeye mana bulup garanti dışı bırakabiliyor.Ghost Screen diye gönderilen telefonda çok küçük çizik var diye garanti disj bırakılan telefon biliyorum.Ama garantisiz telefon 1000-1500 TL daha ucuz buda zaten tamir olursa masrafları karşılar benim açımdan

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Hocalarıma bende katılıyorum, 5.000 verip garantili xiaomi alınmaz hadi 2400-2700 neysede bir nebze 5.000 tl ye daha iyi cihazlar alın eğer yurtdışı alacaksanız temizinden oneplus alın derim.

A52'yi geçin zaten hocam. Komple Samsung'un A serilerini eleyin inanın parça kalitesi çok iyi değil. S yada Note deseniz anlardım.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
beratkulahci, ahmtayd

Garantili cihazı aldınız kutudan çıkan sürümü 1 hafta 10 gün kullandıktan sonra güncelleme gelip bir güncelleme yapıyorsunuz eyvah ilk kullandığınız sürümün performansı ve ekran süresi sizlere ömür...

Stock yazılımda eliniz mahkum güncelleme beklemeye olası bir sorunda tek yapabileceğiniz işlem hard reset atmak olur ama yurtdışı cihazlarda istediğiniz romu yükler kullanmaya devam edersiniz...

Garantili cihazlarda ilk sürüme dönmek istiyorsanız bootloader kilit açmak zorundasınız ,açınca da garanti riske giriyor ve fiyat farkı vererek garantili almanın bir anlamı kalmamış oluyor..

4 bin TL'ye filika ya binecegime yurtdışı amiral gemisi alır kaptan köşküne oturur istediğim limana giderim....

Son düzenleme:

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Bu tarz bir kaç yorum daha gördüm ama sebebi nedir garantili tercih etmemenin? Xiaomi'nin servisi o kadar kötü mü? Daha önce hiç Xiaomi telefon kullanmadım ve servisle de işim olmadı o yüzden bilmiyorum hiç
Hem arada 1-2 k oynaması (fahiş vergiler yüzünden) hem de ülkemizde garanti servislerinin suçu hep kullanıcıya atması.Cihazlar donanım olarak aynı.

Üst Alt