Soru Redmi S2 neden Pie almadı

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Hocam peki telefonları brick olan kullanıcılar için nasıl bir çözüm yolu bulmuşlar. O konuda bir bilginiz var mı?

Alpha test kullanıcılarını seçerken kriter bl kilidinin açık olması hocam o yüzden sıkıntı olmuyor.Kendileri fastboot ile cihazı geri döndürebiliyorlar.

Global Kullanıcı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Xiaomi Redmi S2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
yorumlarınız için teşekkür ederim sayenizde sorunu anlamış olduk :)

Masta

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi s2
Konular
2
Merhabalar cihazım redmi s2 4/64, haziran ayında 10.3.4 pie stable güncellemesi aldım fakat xiaomi geri çekmiş bazı nedenlerle diye, tek gözlemlediğim şarj hızlı bitiyor onun dışında eksisi yok ama halen 32 bit sürümde b3nde downgrade ypmak istedim olmadı fastboot yöntemi ile tekrar globale dönmek için romu yükledim fakat 8.1 e düşürünce sim kartları zor algıladı ve arama yapmamaya başladı. Bende mecburen güncelleme geri çekildiği için miglob3 android 9 pie rom buldum yükledim şimdi sorunsuzca çalışıyor ama stable orjinal stok rom gelince geri dönüş yapacağım, tavsiyem romu bulursanız yüklemeyin cihina stable pie romu sürüm düşürmede sim kart ahize problemi oluyor

Mgy1977

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi s2
Konular
0
millet q dan söz ediyor. Biz p yi görmedik. Bana bu telefonu satan kullanıcıya ne diyeyim. Samsung j7 vardı o bile aldı. Mi almak mı bir daha honnor alacaktım. Vazgeçirdi o adam beni ve pişmanım. Ve önermiyeceğim. Samsun vs neden büyük oldukları belli.

wrbn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
wrbn
Cihazım
redmi s2
Konular
2
Hocam peki telefonları brick olan kullanıcılar için nasıl bir çözüm yolu bulmuşlar. O konuda bir bilginiz var mı?
Servise çağırdılar :))
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bence Redmi S2 için Pie güncellemesi konusunda çok umutlanmamak lazım. Çünkü Redmi 6 ve 6a gibi 64 bit işlemcili olmasına rağmen 32 bit os çalıştıran cihazlara bile Pie geldi Çin için (beta 9.7.4).

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

64 Bit os veremez, çünkü otadan 64 bit bir os'u 32 bit os çalıştıran ve kilitli olan bir cihaza yükleyemiyorlar. Pie os'un 32 bit sürümü olmalı, çünkü "android go" cihazlar 32 bit, ama her cihaz da "go" değil. Şayomi, nasıl bir dahiyane(!?) öngörüyle (dahiyane bir öngörü olmadığını anlamak için dahi olmaya gerek yok) 64 bit işlemcili cihazlara 32 bit os yazdı?! Anlamak hem kolay değil, hem de gerekli değil. Kimse Şayominin yaptıklarını anlamak zorunda değil ve şayomi de parayla sattığı ürünlerin müşterilerine sabır testi uygulama hakkına sahip değil! Çin'de Pie stabil yayınladı ve sonuç, tam bir fiyasko. Çin'de birçok kullanıcıyı, brick olan cihazlarını düzeltmek için servislere çağırmak zorunda kaldı. Şayomi'nin Android ekosisteminde oluşturmak istediği farklılığın içine ettiği de bir vakıadır.

Pie, gelmeyebilir bu cihaz için ve gelse de Android Q yayınlandıktan sonra gelir. Yani Ağustostan sonra gelirse elinizi öpün başınıza koyun. İşin içinden çıkamadıkları her hallerinden belli, çünkü Aralık 2018'de geleceği resmen bildirilen Pie, hala gelmedi. 64 bit Pie yazıp, fastboot rom olarak yayınlasa, bu kadar çizemezdi imajını ve zaten sorunun ne olduğu da belli değil. Sorunun ne olduğunu belirtmek elbette ki bir firma için oldukça zararlıdır ama içinde olunan durum da daha az zararlı değil doğrusu. Kısacası ben hiç ama hiç beğenmedim bu firmayı ve kullandığım S2 miadını doldurunca Şayomi'nin hiçbir ürününü almayı aklımdan bile geçirmeyeceğim ve tavsiyelerim de bu yönde olacak.

Son düzenleme:

Mgy1977

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi s2
Konular
0
Servise çağırdılar :))
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bence Redmi S2 için Pie güncellemesi konusunda çok umutlanmamak lazım. Çünkü Redmi 6 ve 6a gibi 64 bit işlemcili olmasına rağmen 32 bit os çalıştıran cihazlara bile Pie geldi Çin için (beta 9.7.4).

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

64 Bit os veremez, çünkü otadan 64 bit bir os'u 32 bit os çalıştıran ve kilitli olan bir cihaza yükleyemiyorlar. Pie os'un 32 bit sürümü olmalı, çünkü "android go" cihazlar 32 bit, ama her cihaz da "go" değil. Şayomi, nasıl bir dahiyane(!?) öngörüyle (dahiyane bir öngörü olmadığını anlamak için dahi olmaya gerek yok) 64 bit işlemcili cihazlara 32 bit os yazdı?! Anlamak hem kolay değil, hem de gerekli değil. Kimse Şayominin yaptıklarını anlamak zorunda değil ve şayomi de parayla sattığı ürünlerin müşterilerine sabır testi uygulama hakkına sahip değil! Çin'de Pie stabil yayınladı ve sonuç, tam bir fiyasko. Çin'de birçok kullanıcıyı, brick olan cihazlarını düzeltmek için servislere çağırmak zorunda kaldı. Şayomi'nin Android ekosisteminde oluşturmak istediği farklılığın içine ettiği de bir vakıadır.

Pie, gelmeyebilir bu cihaz için ve gelse de Android Q yayınlandıktan sonra gelir. Yani Ağustostan sonra gelirse elinizi öpün başınıza koyun. İşin içinden çıkamadıkları her hallerinden belli, çünkü Aralık 2018'de geleceği resmen bildirilen Pie, hala gelmedi. 64 bit Pie yazıp, fastboot rom olarak yayınlasa, bu kadar çizemezdi imajını ve zaten sorunun ne olduğu da belli değil. Sorunun ne olduğunu belirtmek elbette ki bir firma için oldukça zararlıdır ama içinde olunan durum da daha az zararlı değil doğrusu. Kısacası ben hiç ama hiç beğenmedim bu firmayı ve kullandığım S2 miadını doldurunca Şayomi'nin hiçbir ürününü almayı aklımdan bile geçirmeyeceğim ve tavsiyelerim de bu yönde olacak.
Aynen kardeşim. Bu telefonların neden ucuz olduğu belli. Bir ciddiyet yok yapılan işte. Samsungun j7 core var bende ona bile geldi.

Üst Alt