İnceleme Redmi Pro

volkanyasa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
0
Selam, Unlock mesajı nerden geliyor ve bu mesajı almak için ne gerekiyor yardımcı olabilir misiniz? Singapur'dan Redmi Pro aldım fakat burada hiç kimse en.miu sitesindeki rom'u yükleyemedi. Babam kullanacağı için İngilizce olması sorunu çözmüyor maalesef. En kısa zamanda Türkçe'ye çevirmek için ne yapmalıyım ya da kime gitmeliyim?

Merhaba yeniden sürekli yazmak istemiyorum ama yardımcı olabilecek kimse yok mu acaba?

Herkese iyi haftalar,

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba yeniden sürekli yazmak istemiyorum ama yardımcı olabilecek kimse yok mu acaba?

Herkese iyi haftalar,
Cihazı tanıyan fazla kişi olmadığı için cevap ta verilemiyor doğal olarak. Eğer telefonunuz için global rom çıktıysa ki bunu en.miui.com'da download bölümüne girerek telefonunuzu seçip görebilirsiniz, bu romu indirip yükleyebilirsiniz. Tabi öncesinde Unlock yapmanız gerekiyor. Unlock ile ilgili forumumuzda birçok videolu ve resimli rehberler bulabilirsiniz. Yapılan işlemler aynı olduğu için Mi5 ve Redmi Note 3 bölümlerindeki konular yardımcı olacaktır.

Eğer global rom yoksa o zaman xiaomi.eu sitesindeki haftalık rom bölümünden multirom yüklemeniz gerekiyor. Unlock yaptıktan sonra twrp recovery yükleyip bununla multiromu yükleyebilirsiniz.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

yanciess

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 9t
Konular
24
Selamlar cihazi kullanan arkadaslar hakkinda paylasim yapabilirmi?
Örnegin cihaz bataryasi nasil ekran suresi parmak izi sensoru hizlimi vs.

Son düzenleme:

volkanyasa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
0
Cihazı tanıyan fazla kişi olmadığı için cevap ta verilemiyor doğal olarak. Eğer telefonunuz için global rom çıktıysa ki bunu en.miui.com'da download bölümüne girerek telefonunuzu seçip görebilirsiniz, bu romu indirip yükleyebilirsiniz. Tabi öncesinde Unlock yapmanız gerekiyor. Unlock ile ilgili forumumuzda birçok videolu ve resimli rehberler bulabilirsiniz. Yapılan işlemler aynı olduğu için Mi5 ve Redmi Note 3 bölümlerindeki konular yardımcı olacaktır.

Eğer global rom yoksa o zaman xiaomi.eu sitesindeki haftalık rom bölümünden multirom yüklemeniz gerekiyor. Unlock yaptıktan sonra twrp recovery yükleyip bununla multiromu yükleyebilirsiniz.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk
Çok Teşekkür ederim. İyi günler.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Selam, Unlock mesajı nerden geliyor ve bu mesajı almak için ne gerekiyor yardımcı olabilir misiniz? Singapur'dan Redmi Pro aldım fakat burada hiç kimse en.miu sitesindeki rom'u yükleyemedi. Babam kullanacağı için İngilizce olması sorunu çözmüyor maalesef. En kısa zamanda Türkçe'ye çevirmek için ne yapmalıyım ya da kime gitmeliyim?

Forumda @chatin_62 hocamın resimli, videolu ve detaylı anlatımı var. Arama kutusunu Kullanarak bulabilirsiniz.

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Türkçe yapabilmen için kesinlikle bootloader kilidini kaldırman gerekiyor. Ben foruma üye olmadan önce Google amcadan "xiaomi bootloader kilidi açma" yazdım ve anlatılan makaleleri uygulayarak bootloader kilidini 4 gün sounda gelen mesaj ile açabildim. Mesaj geldikten sonra bootloader kilidini açmak içinse "Mi Flash Unlock" proğramını kullandım.

Merhabalar.Bende bu telefonu almak istiyorum nasıl memnunmusunuz cihazdan?Bu rom vs işlerinden anlamam sıkıntısız kullanabilirmiyim veya gerekli işlemleri kendim yapabilirmiyim?
Merhaba hocam. Benim şimdiye kadar kullandığım 3. android cihazım ve gerçekten memnunum. Ufak tefek bug ve hatalar oluyor elbette ama Ben bunları bir şekilde aşabiliyorum.. Haftalık güncellemeleri de manuel indirip twrp ile yüklüyorum.. Bunları yapabilirsiniz aslında, forumda ve internette bir çok makale mevcut fakat biraz zaman ayırmanız gerekiyor..

Selamlar cihazi kullanan arkadaslar hakkinda paylasim yapabilirmi?
Örnegin cihaz bataryasi nasil ekran suresi parmak izi sensoru hizlimi vs.
Selamlar, cihazı ben cift hatlı olarak kullaniyorum ve iki hattımda 3G destekli. Bi kaç gün içinde hattı değiştirip 4G geçiş yaparım..
Batarya süresi geçrekten süper Sabah saat 6:40 da şarjdan çıkardım cihazı ve şarjım şu andan itibaren %56 hatta resmini de yükleyim..
Ara ara kablosuz ve kendi internetimi kullanmama rağmen değerler bu şekilde..
Parmak izi sensörü ilk defa kullanıyorum ve diğer cihazlar nasıl bilmiyorum ama anlık ekran kilidi açılıyor..
Uygulamalara da parmak izi kilidi koydum ama onlar hemen değilde yarım saniye daha geç açılıyor ama asla sorun olmadı..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-10-17-19-04-39-084_lockscreen.png
    Screenshot_2016-10-17-19-04-39-084_lockscreen.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 36

Ordan Geçenbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
K20 PRO
Konular
24
Türkçe yapabilmen için kesinlikle bootloader kilidini kaldırman gerekiyor. Ben foruma üye olmadan önce Google amcadan "xiaomi bootloader kilidi açma" yazdım ve anlatılan makaleleri uygulayarak bootloader kilidini 4 gün sounda gelen mesaj ile açabildim. Mesaj geldikten sonra bootloader kilidini açmak içinse "Mi Flash Unlock" proğramını kullandım.

Merhaba hocam. Benim şimdiye kadar kullandığım 3. android cihazım ve gerçekten memnunum. Ufak tefek bug ve hatalar oluyor elbette ama Ben bunları bir şekilde aşabiliyorum.. Haftalık güncellemeleri de manuel indirip twrp ile yüklüyorum.. Bunları yapabilirsiniz aslında, forumda ve internette bir çok makale mevcut fakat biraz zaman ayırmanız gerekiyor..

Selamlar, cihazı ben cift hatlı olarak kullaniyorum ve iki hattımda 3G destekli. Bi kaç gün içinde hattı değiştirip 4G geçiş yaparım..
Batarya süresi geçrekten süper Sabah saat 6:40 da şarjdan çıkardım cihazı ve şarjım şu andan itibaren %56 hatta resmini de yükleyim..
Ara ara kablosuz ve kendi internetimi kullanmama rağmen değerler bu şekilde..
Parmak izi sensörü ilk defa kullanıyorum ve diğer cihazlar nasıl bilmiyorum ama anlık ekran kilidi açılıyor..
Uygulamalara da parmak izi kilidi koydum ama onlar hemen değilde yarım saniye daha geç açılıyor ama asla sorun olmadı..
Cevaplar için teşekkürler.Yeni bir cihaz olduğu ve kullanan az olduğu için bizi bilgilendirmek için size biraz iş düşecek zahmet olmazsa.:)
Merak ettiklerim şunlar.
Global sürümü çıktımı?
Gece boştayken şarj yeme olayı var mı?
Redmi note 4 ün gold renginin pembeye yakın olduğu söyleniyor sizin ki gold ise rengi nasıl?
Birde hangi bantlar açık?(Marketten mtk engineer mode uygulamasından görülebilir)
Şimdiden teşekkürler.

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Önemli değil, aynen yeni cihaz olduğu için bu cihaz hakkında pek bi bilgi sahibi değil kimse..
Global sürüm malesef şu an yoktur. Her hafta gelen Developer Beta sürümünü yüklüyorum. Şu anki sürümü 6.10.13 ve adresinden yeni çıkan sürümleri kontrol ediyorum.
Gece boştayken şarjı sömürme gibi bi durum yaşamadım. Yaklaşık 7 saat gibi bi uyku süresince en fazla %8 -%10 gibi bi kullanım olmuş olabilir emin değilim..
Benim kullandığım cihaz Silver olanı kılıf takdığım zaman hafif kaba gibi duruyor.. Bu yüzden kılıfsız daha bi hoş görüntüsü var..
Son olarakta açık olan bandları resim olarak yüklüyorum..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-10-18-21-59-01-728_com.mediatek.engineermode.png
    Screenshot_2016-10-18-21-59-01-728_com.mediatek.engineermode.png
    128,9 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2016-10-18-22-01-32-759_com.mediatek.engineermode.png
    Screenshot_2016-10-18-22-01-32-759_com.mediatek.engineermode.png
    140,5 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Ordan Geçenbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
K20 PRO
Konular
24
Önemli değil, aynen yeni cihaz olduğu için bu cihaz hakkında pek bi bilgi sahibi değil kimse..
Global sürüm malesef şu an yoktur. Her hafta gelen Developer Beta sürümünü yüklüyorum. Şu anki sürümü 6.10.13 ve adresinden yeni çıkan sürümleri kontrol ediyorum.
Gece boştayken şarjı sömürme gibi bi durum yaşamadım. Yaklaşık 7 saat gibi bi uyku süresince en fazla %8 -%10 gibi bi kullanım olmuş olabilir emin değilim..
Benim kullandığım cihaz Silver olanı kılıf takdığım zaman hafif kaba gibi duruyor.. Bu yüzden kılıfsız daha bi hoş görüntüsü var..
Son olarakta açık olan banltarı resim olarak yüklüyorum..
7 saat için %8-10 fazlaymış
Alttaki LTE lerde hangi bantlar açık asıl önemli olanlar onlar.1 ve 3 görünüyor 5-7-8 vs özellikle 20 açık mı?

Son düzenleme:

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker