İnceleme Redmi Pro

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Bootloader unlock için gerekli işlemleri yaptım. 1-2 hafta içinde gelecek olan mesajı beklemekteyim. Sonrasında unlock ve rom yükleme işlemleri kaldı..

Multi Rom var evet Bende ordan indirmiştim :) fakat bir süre daha beklemem gerekiyor..

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Arkadaşlar merhaba, Unlock mesajı Cuma günü geldi ve başarı ile unlock yapabildim..
Ardından cihaza twrp recovery yükledim ve cihaza full wipe yaptıktan sonra Hafıza kartına xiaomi.eu_multi_HMPro_6.9.22_v8-6.0.zip sürümünü atıp install yaptım.
Şu an cihazı Türkçe kullanıyorum fakat küçük bir bug var çözemediğim
Kamerayı açıp resim çektiğim de sağ alt kısımda ön izleme var tıkladığımda açılıp geri kapanıyor.
Fakat cihazı ingilizce kullandığımda ön izleme çalışıyor ?
Bir de Türkçe kullandığım zaman bazı ingilizce olan yerler gördüm..
Bunun dışında karşılaştığım sorunları buradan paylaşırım..

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar merhaba, Unlock mesajı Cuma günü geldi ve başarı ile unlock yapabildim..
Ardından cihaza twrp recovery yükledim ve cihaza full wipe yaptıktan sonra Hafıza kartına xiaomi.eu_multi_HMPro_6.9.22_v8-6.0.zip sürümünü atıp install yaptım.
Kamerayı açıp resim çektiğim de sağ alt kısımda ön izleme var tıkladığımda açılıp geri kapanıyor.
Bu uzun zamandır olan bir sıkıntı. Bazı cihazlarda yanlış aklımda kalmadıysa güncellemelerden sonra galeri sorunu dediğimiz bu sorun çözüldü. Ama demek sizin cihazda henüz çözülmemiş. Bu sorunu yaşayan kişilerin genel olarak beğenip kullandığı Quick Pic adlı uygulamayı deneyebilirsiniz.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Tautar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tautar
Cihazım
Redmi Pro
Konular
4
Benim şahsi fikrim; Orijinal global rom çıkana kadar china stabil rom u İngilizce kullanmak.

Tautar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tautar
Cihazım
Redmi Pro
Konular
4
Redmi Pro için adaptör tavsiye edebilirmisiniz ?

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Bu uzun zamandır olan bir sıkıntı. Bazı cihazlarda yanlış aklımda kalmadıysa güncellemelerden sonra galeri sorunu dediğimiz bu sorun çözüldü. Ama demek sizin cihazda henüz çözülmemiş. Bu sorunu yaşayan kişilerin genel olarak beğenip kullandığı Quick Pic adlı uygulamayı deneyebilirsiniz.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

chatin_62 Dediğiniz uygulamayı indirip Apk Icon Editor ile Quick Pic adını Galeri olarak değiştirdikten sonra Stock galeri programını Titanium backup ile durdurdum ve ardından adını değiştirdiğim Quick Pic(Galeri) uygulamasını yükledim.Sonrasında varsayılan galeri uygulaması yaptım. Şu an bir sıkıntı olmadan çalıştı. Teşekkür ederim..

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Herkese iyi akşamlar, Bugün cihazda geri tuşunun çalışmadığını fark ettim. Cihazı yeniden başlattım yine çalışmadı..
Recovery moda girip tekrar 6.9.22_v8-6.0'ı yükledim ve 5 dk gibi kısa bir süre çalıştı ardından yine çalışmamaya başladı
Tekrar tekrar aynı sürümü kurdum hiçbir şekilde çalışmadı. Bu işlemlerin sonunda hep wipe cache yaparak yeniden başlattım
Sonrasında moralim bozuldu ve 1 saat boyunca karışmadım ardından baktım geri çalışmaya başladı ?
Hemen Ayarlar / Tuş Ayarları / Tuş ışıkları - kısmına girip ışıkları kapattım ve şu an itibari ile 7 saat olacak hala çalışıyor..
Sizlerin başına böyle bir sorun geldimi acaba yoksa cihazda donanımsal sıkıntımı var bilemedim. Bu benim canımı biraz olsun sıkmaya yetti..

Tautar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tautar
Cihazım
Redmi Pro
Konular
4
Moralini bozma. Yazılımdan kaynaklanıyor gibi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

volkanyasa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Volkan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
0

Selam, Unlock mesajı nerden geliyor ve bu mesajı almak için ne gerekiyor yardımcı olabilir misiniz? Singapur'dan Redmi Pro aldım fakat burada hiç kimse en.miu sitesindeki rom'u yükleyemedi. Babam kullanacağı için İngilizce olması sorunu çözmüyor maalesef. En kısa zamanda Türkçe'ye çevirmek için ne yapmalıyım ya da kime gitmeliyim?

Ordan Geçenbay

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
K20 PRO
Konular
24
Merhabalar.Bende bu telefonu almak istiyorum nasıl memnunmusunuz cihazdan?Bu rom vs işlerinden anlamam sıkıntısız kullanabilirmiyim veya gerekli işlemleri kendim yapabilirmiyim?

Üst Alt