Rehber Redmi Pro için Xiaomi.eu (MultiRom) ROM Yükleme Rehberi

hayavoto

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hayavoto
Konular
0
Tmm hocam tşk ederim

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mefe3556

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Muhammet EFE
Cihazım
X.Redmi Pro
Konular
0
arkadaşlar romu yükledikten sonra MIUI sürümü= LXCNMA daki CN çin anlamına geliyo ya o MI olur mu? Örnek LXMIMA bunun gibi .

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
arkadaşlar romu yükledikten sonra MIUI sürümü= LXCNMA daki CN çin anlamına geliyo ya o MI olur mu? Örnek LXMIMA bunun gibi .
Arkadaşlar lütfen forumda en üst menüde devamlı gözünüzün önünde olan Sıkça Sorulan Sorular konusuna bir göz atın. İnanın hiçbirşey kaybetmeyecek aksine çok şey kazanacaksınız.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Smyrnaytac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aytaç
Cihazım
RedmiPro 4GB
Meslek
Civil Engineer
Konular
3
Arkadaşlar lütfen yardım edin.! Bilenler cevaplayabilirse çok sevinirim. Bende redmi Pro 128 GB x25 Excluives model var. Sorunları madde madde yazıyorum. MIUI Sürümü 8.2 - 6.12.22 Beta , Android Sürümü 6.0 MRA58K

1. Bir hatla konuşurken diğer hat kapalı görünüyor. Çift hatlılarda olmaması gereken bir özellik bana göre. O zaman niye çift hat yani manası nedir. Bunun çözümü var mıdır? Yok ise iki hatta gelen aramaları da anında görebileceğim bir görüşmeyi bekletmeye alıp diğer hatta gelen aramayı cevaplayabileceğim tavsiye edeceğiniz başka bir Mİ modeli var mıdır?
2. Kameradan, galeriye geçiş mümkün değil.
3. Çalar saat sanırım bazen çalmıyor.
3. USB taktıgımda bilgisayar görmüyor.

Bu arada bu hataların olmadığı güncel rom çıktı mı?

Blitz33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
salih
Cihazım
redmi pro
Konular
6
2. Cevabı türkçe dilde geçiş yok, ingilizce kullanırsan geçiş var

okdr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer Aslan
Cihazım
Redmi pro
Konular
0
Arkadaşlar merhaba;
Hepsiburadadan aldığım cihazda fake rom vardı, Türkçeleştirme eksik, trojen ve bildirim sorunları çıkarıyordu. Birkaç yanlış ROM yükleme olayının akabinde doğru ROM'u buldum ve yaklaşık 2 gündür kullanıyorum. Şimdilik herşey yolunda. Hataya rastlamadım. Elimden geldiğince adım adım anlatmaya çalışacağım. ROM yüklerken sonuçlarından emin olamadığım için herhangi bir ekran görüntüsü almamıştım. O yüzden resimli anlatım yapamayacağım. Ama zor olmadığını göreceksiniz.

Aynen dediklerinizi uyguladım. Telefonum harika bir şekilde çalışıyor. Şimdilik sorun yok gibi. Emeğinize sağlık. Ayrıntılı anlatım için teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Smyrnaytac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aytaç
Cihazım
RedmiPro 4GB
Meslek
Civil Engineer
Konular
3
X25 128 GB 4 GB Redmi Pro bilgisayar görmüyor ki bu işlemleri yapabileyim.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
1. Bir hatla konuşurken diğer hat kapalı görünüyor. Çift hatlılarda olmaması gereken bir özellik bana göre. O zaman niye çift hat yani manası nedir. Bunun çözümü var mıdır? Yok ise iki hatta gelen aramaları da anında görebileceğim bir görüşmeyi bekletmeye alıp diğer hatta gelen aramayı cevaplayabileceğim tavsiye edeceğiniz başka bir Mİ modeli var mıdır?
2. Kameradan, galeriye geçiş mümkün değil.
3. Çalar saat sanırım bazen çalmıyor.
3. USB taktıgımda bilgisayar görmüyor.

Bu arada bu hataların olmadığı güncel rom çıktı mı?

1. Sadece Mi değil birçok çift hatlı cihazda durum aynıdır. Her iki hattın da aktif olduğu cihaz sayısı oldukça az. Mi cihazlarda bildiğim kadarıyla yok.
2. Türkçe çeviriden kaynaklı bir bug sözkonusu. Diğer birçok cihazda da vardı ve zamanla onlardaki sorun giderildi.
3. Bilgim yok. İlk defa sizden duydum.
4. Bilgisayarınızda Bilgisayarım penceresinde cihazı görmek için;
Telefonu bağladığınızda bildirim ekranında Usb şarj bağlandı şekilde bir bildirim gelir. Buna basarsanız seçenekler gelir ve MTP seçeneğini seçersiniz, bilgisayar cihazı görür. İçine ulaşabilirsiniz.
Adb ya da Fastboot üzerinden cihazı görmek için driver yüklenmesi gerekiyor. Mi Flash, Mi Flash Tools, Sp Flash Tools ya da pdanet.co sitesinden indireceğiniz PDANet sürücülerini yükleyebilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

apostrof

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Apo
Cihazım
Redmi Pro
Konular
0
Selamlar;

24 saatlik kullanım neticesinde saptadığım problemler :

• Zil sesi seviyesi ayarı sadece telefonunun seçili zil sesinin seviyesine hükmetmiyor, bildirimlerin ses seviyesine de hükmediyor. Telefonumun zil sesini en yüksek seviyeye ayarlayayım dediğinizde Whatsapp bildirimlerini de en yüksek ses seviyesinde işitiyorsunuz. Kanımca Rom'un en büyük problemi bu.

• Kamera uygulamasından galeriye direkt geçiş sağlayan kısayol tuşu telefonun üzerindeki yüklü gelen fake ROM'da olduğu gibi çalışmıyor.

hayavoto

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hayavoto
Konular
0
Geliştirici rom da haftalık güncellemeler nasıl oluyor biz yine biz mi yüklüyoruz yoksa otomatik mi geliyor?

Üst Alt