Rehber Redmi Pro için Xiaomi.eu (MultiRom) ROM Yükleme Rehberi

mehmet20

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
mi4
Konular
58
bu romda sanırım root var rootsuz olmazmı root istemiyorum

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Merhaba hazirunlar arkadaşım redmi pro aldı hepsi buradan birkaç sıkıntı var yardımcı olursanız sevinirim ilki ne yaptıysak internete giremedik aklıma gelen herşeyi denedim ikincisi telin bilgilerine bakarken IMEI nolari gözükmüyor müşteri hizmetleri sorun telefonda diyor varmı akıl verecek olan teşekkürler

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Merhaba hazirunlar arkadaşım redmi pro aldı hepsi buradan birkaç sıkıntı var yardımcı olursanız sevinirim ilki ne yaptıysak internete giremedik aklıma gelen herşeyi denedim ikincisi telin bilgilerine bakarken IMEI nolari gözükmüyor müşteri hizmetleri sorun telefonda diyor varmı akıl verecek olan teşekkürler
Hemen geri iade edin

inadina27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
halil
Cihazım
mi pro
Konular
0
mi pro yazılımı sorunlu virüslü güncelleme gelmiyor,yerin dibine girsin bunu ithal eden satan servisim diye millete kazık atanlar haram olsun kuruşuna kadar

Pauna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Arkadaşlar merhaba;
Hepsiburadadan aldığım cihazda fake rom vardı, Türkçeleştirme eksik, trojen ve bildirim sorunları çıkarıyordu. Birkaç yanlış ROM yükleme olayının akabinde doğru ROM'u buldum ve yaklaşık 2 gündür kullanıyorum. Şimdilik herşey yolunda. Hataya rastlamadım. Elimden geldiğince adım adım anlatmaya çalışacağım. ROM yüklerken sonuçlarından emin olamadığım için herhangi bir ekran görüntüsü almamıştım. O yüzden resimli anlatım yapamayacağım. Ama zor olmadığını göreceksiniz.

ÖNCELİKLE LÜTFEN TELEFON BELLEĞİNİZDEKİ TÜM VERİLERİN YEDEĞİNİ ALIN. (Rehber, resim, not, mesaj vs) Bu işlem sonrasında telefon belleği tamamen sıfırlanacaktır!

NOT: Flashtool ile unlock yapmadan ROM atılabiliyormuş. Kendim denemediğim için, size recovery mod üzerinden unlock yapılmış cihaza ROM atma olayını anlatacağım.

1-) Cihazınızı Unlock Yapmalısınız. Detaylı anlatımı Mi5 için chatin_62 isimli arkadaşımız çok güzel yapmış. Aynı işlemi Redmi Pro için de yapabilrsiniz. Buyrun;

Rehber - Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

Şimdi gerekli dosyaları indirelim:

2-) ADB sürücüsünü indiriniz. (Site açılınca ortada yazan yeşil kutucuktaki "Begin Download" yazısına tıklayın. 10-15 saniye sonra yine yeşil butonda yazan "primary download"a tıklayıp indirin. Eğer link hata verirse altındaki "alt mirror download" kısmına tıklayarak alternatif sunuculardan indirebilirsiniz.

3-) Redmi Pro için TWRP Recovery'i indirin.

4-) Redmi Pro için xiaomi.eu global ROM'u indirin.

Xiaomi.eu Stabil ROM indiriniz. (Ben bunu yükledim.)
Xiaomi.eu Geliştirici ROM indiriniz. (Haftalık güncelleme gelir.)

Developer ROMlar ile Stabil ROMların farkını Forumda bulabilirsiniz. Detaya girmeyeceğim.

Şimdi kurulum ve diğer işlemler:

5-) ADB sürücüsünü bilgisayarınıza kurun. (2. maddede indirdiğiniz uygulama)

6-) Telefonunuzun geliştirici seçeneklerini açıp, USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin. (Bilmeyenler için forumda mevcut)

7-) Telefonunuzu bilgisayara USB kablo aracılığı ile bağlayın.

8=) İndirdiğiniz ROM dosyasını telefonunuzun SD kartına kopyalayın. (Telefon hafızasına kopyalamayın çünkü Rom yüklemeden önce tüm telefon hafızası silinecektir.)

9-) İndirdiğiniz TWRP-3.0.2-0-omega.img dosyasını (3. madde) bilgisayarınıza kurduğunuz minimal adb klasörünün içine atıp, adını recovery olarak değiştirin.

64 bit işletim sistemlerinde klasör yolu (Win7,8,10);
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

32 bit işletim sistemlerinde klasör yolu (Win7,XP, vs.);
C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

10-) Bilgisayarınızın masaüstündeki "minimal adb and fastboot" kısayoluna çift tıklayın. (Eğer kısayol oluşturmamışsanız, 9. maddedeki klasör yolunu açıp MAF32 dosyasına çift tıklayın.

11-) Komut ekranına;

adb.exe devices

yazıp enterlayın. (telefon ekranına hata ayıklama izni çıkıyor mu hatırlamıyorum. Eğer telefonunuza uyarı gelirse onaylayın). Ardından,

adb.exe reboot bootloader

yazıp enterlayın. (Telefonunuz fastboot modunda yeniden başlayacak. fastboot ekranı gelene kadar bekleyin) Sonra;

fastboot.exe flash recovery recovery.img

yazıp enterlayın. (TWRP yi atacak) Son olarak;

fastboot.exe boot recovery.img

yazıp enterlayın. Telefon TWRP modunda açılacak bekleyin.

12-) Burada çince sürprizi bizi bekliyor olacak. En alttaki kaydırma çubuğunun üzerinde, sağda ve solda iki adet (sanırım mavi renkli) buton var. Sağ butona basıp dili "English" yapalım. (Türkçe yapınca bazı terimleri anlamakta güçlük çekiyorum.)

13-) Sırasıyla;
wipe, advanced wipe kısmına girip;
dalvik/art cache, system, cache, data, internal storage kutucuklarını işaretleyin. (En alttaki SD kartı kesinlikle işaretlemeyin) Ardından en alttaki kaydırma çubuğunu sağa çekerek temizlik işlemini bitirin.

"Eğer bu kısımda hata verirse;

Geri tuşu ile TWRP ana ekranına gelip sırasıyla; wipe, format data:yes diyerek telefonu formatlıyoruz. Ardından yine geri tuşu ile ana ekrana gelip, reboot recovery diyerek yeniden recovery modda açılmasını sağlıyoruz. Ardından 13. maddedeki adımları tekrarlıyoruz."

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

14-) Son olarak ROM dosyasını yüklemek için;

TWRP içinde Install kısmına basıyoruz. Sanırım sol altta "select storage" tarzı birşey yazıyordu. Oradan sd kartı açıp, içine attığımız romu (4. maddedeki) seçip yüklüyoruz. (Yükleme onayı yine en alttaki çubuğu sağa kaydıraraktı sanırım)

15-) İşlem bitince kendisi mi yeniden başlatıyordu, kurulum ekranında mı kalıyordu hatırlamıyorum. Neticede çubuk ilerleyip kurulumu bitirene kadar uzuyor. Sona gelince bir süre bekliyor. Kurulum bitince telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. (Reboot) İlk açılışta miui kurulumu biraz zaman alıyor. (3-5 dakika kadar).

Geçmiş olsun :) Yeni ve güncel xiaomi.eu ROMunuz hazır.

Ustam bir soru sorucam inşallah görüp cevap verirsin, bu eu romu kurunca unlock olduğu için banka programlarını kullanabiliyor muyuz ? Unlock sitesinde kullanamayacağımız yazıyor fakat bakıldığında şuan zaten sahte bir rom kullanıyoruz bilgin varsa yardımcı olursan çok sevinirim.

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Ustam bir soru sorucam inşallah görüp cevap verirsin, bu eu romu kurunca unlock olduğu için banka programlarını kullanabiliyor muyuz ? Unlock sitesinde kullanamayacağımız yazıyor fakat bakıldığında şuan zaten sahte bir rom kullanıyoruz bilgin varsa yardımcı olursan çok sevinirim.

magisk ile root atıldığında pek karşılaşmıyorum bu tip sorunla. olmadı root gizleme için de yapılanlar var, hide root zip dosyaları, onları flaşlarsın. cihazın unlock olması sorun çıkarmaz, unlock ile elde edilen root yetkileri safetynet konusunda sorun çıkarıyor mesela, o engel olabilir, banka uygulamaları, snapchat vs gibi programlarda denk gelmiştim

Pauna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
9
magisk ile root atıldığında pek karşılaşmıyorum bu tip sorunla. olmadı root gizleme için de yapılanlar var, hide root zip dosyaları, onları flaşlarsın. cihazın unlock olması sorun çıkarmaz, unlock ile elde edilen root yetkileri safetynet konusunda sorun çıkarıyor mesela, o engel olabilir, banka uygulamaları, snapchat vs gibi programlarda denk gelmiştim

Başka bir arkadaş kullanıyormuş mesela yapı krediye ait olan uygulamayı. SMS gelince eu ya geçicem bakalım sonrası nasip :) teşekkür ederim verdiğin bilgiler için :)

Ata___kan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ata
Cihazım
Redmi pro
Konular
0
Açıklama için Teşekkürler,clap~~

Pauna

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Poco x3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Satın aldığımda üzerinde gelen 8.0.4.0 LXKCNMA fake Rom. Trojen yuvası ve bildirim sorunları çıkarıyordu. Örneğin tüm izinleri vermeme ve tasarruf modundan çıkarmama rağmen WhatsApp açmadan bildirim göstermiyordu. Türkçe kısmı da epeyce eksikti. Kendi kendine yeniden başlatma yapıyordu. Yine WhatsApp a uygulama kilidi koydum lakin sürekli uygulama durduruldu hatası veriyordu. Kısaca sorumlu idi. Bu sürümde bu sorunların hiçbir yok.

peki kamera ?

Üst Alt