Rehber Redmi Pro için Xiaomi.eu (MultiRom) ROM Yükleme Rehberi

Jasan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi pro
Konular
0
Arkadaşlar şuan eu romla kullaniyorum telefonu yanliz 5 saat ekran suresi anca aliyorum önerimiz nedir eu rom harici yada yeni rom ciktimi

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

resatberk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reşat Bayar
Cihazım
Red Mi Pro
Konular
1
Merhaba arkadaşlar,
Rehberi hazırlayan Yücel Aydın Bey'e teşekkür ediyorum. TWRP recovery çince açılınca ingilizceye çeviremedim.
Yücel Bey'in bahsettiği (En alttaki kaydırma çubuğunun üzerinde, sağda ve solda iki adet (sanırım mavi renkli) buton var...) tuşlar bende yoktu. Adımları tekrar denemek için kapatıp açtım sorunsuz açıldı. 2. kez denemeden önce
youtubedan şu videoyu buldum. Recovery kısmını ingilizce veya türkçe yapmak isteyip yapamayan arkadaşlar videodan yararlanabilir. İyi forumlar...
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

epik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE
Cihazım
REDMI PRO
Konular
0
Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

omerfaruK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ÖMER FARUK
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Konular
0
Hocam bende de redmi pro nu beta 6.9.22 sürümü mevcut. Direk güncelleme ile yapsam olur mu yoksa twrp ile mi yapılmalı

General

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
General
Cihazım
Xioami Mi5
Konular
4
Arkadaşlar twrp ile rom atmaya çalışıyorum "adb.exe reboot bootloader" komutunu yazınca "No devices/emulators found" hatası veriyor. Bilgisi olan var mı acil yardım.

demirhanunlu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Demirhan
Cihazım
Mi 6
Konular
14
Arkadaşlar twrp recovery moduna telefon kapalı iken ses kısma ve power tuşlarına aynı anda basarak girebiliyor muyuz? Yoksa adb kullanarak komut ile mi girebiliyoruz sadece?

mefistotr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hzr
Cihazım
Mi Pro-Mi 5S
Konular
7
TWRP ve eu rom atıldı, peki root işini nasıl yapıyoruz. Direk supersu yüklesek olur mu acaba?:)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar twrp recovery moduna telefon kapalı iken ses kısma ve power tuşlarına aynı anda basarak girebiliyor muyuz? Yoksa adb kullanarak komut ile mi girebiliyoruz sadece?

Ses kısma tuşu download yani Fastboot moduna girer. Ses açma tuşu ise recovery moduna.
Arkadaşlar twrp ile rom atmaya çalışıyorum "adb.exe reboot bootloader" komutunu yazınca "No devices/emulators found" hatası veriyor. Bilgisi olan var mı acil yardım.
Bilgisayara pdanet driverları yükleyin. Forumda ayrıntılı bilgi ve link var. Pdanet diye aratıp bulabilirsiniz. Cihazının bilgisayar tarafından görülmüyor.
Diğer bir ihtimal de RSA fingerprint izni vermemişsiniz. Adb devices komutu yazarsanız sorunun be olduğunu görebilirsiniz.
TWRP ve eu rom atıldı, peki root işini nasıl yapıyoruz. Direk supersu yüklesek olur mu acaba?:)
Twrp üzerinden uygun supersu yükleyebilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

mefistotr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hzr
Cihazım
Mi Pro-Mi 5S
Konular
7
Ses kısma tuşu download yani Fastboot moduna girer. Ses açma tuşu ise recovery moduna.

Bilgisayara pdanet driverları yükleyin. Forumda ayrıntılı bilgi ve link var. Pdanet diye aratıp bulabilirsiniz. Cihazının bilgisayar tarafından görülmüyor.
Diğer bir ihtimal de RSA fingerprint izni vermemişsiniz. Adb devices komutu yazarsanız sorunun be olduğunu görebilirsiniz.

Twrp üzerinden uygun supersu yükleyebilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Hangi supersu uygundur, 1 tane yüklemeye çalıştım bootloop oldu açmadı tekrar rom atmak zorunda kaldım. :)

Üst Alt