İpucu Redmi Note9s (curtana) telefona ait firmware (sürücüler) fastboot romlar, ota paketleri ve twrp paketleri

Mob1le_Gamer

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
3
11.0.10.0.QJWMIXM Global stock ve EU rom ile sürücü güncellemesi eklendi.

Yeni versiyon resmi site güncelleme ve değişiklik açıklaması şu şekilde. " Android Güvenlik Düzeltme Eki Temmuz 2020'ye güncellendi. Sistem güvenliği artırıldı. Hata düzeltmeleri ve sistem optimizasyonları. " ayrıntı verilmemiş.

Benim tespitlerim (eu rom için geçerli yanlış değerlendirmelere sebebiyet vermeyeyim) "kulaklık alanını kapatmayın" tuhaflığı artık görünmüyor (cep modunu açtığım halde). Sistem biraz daha hızlı. Miui 12 süper wallpaperde hız artışı net görünüyor. Temizle kısayolu geri geldi daha doğrusu 0.09.0 ile bir ara işlevsiz kalmıştı. Uygulama kasası açılışında ara sıra hafif kasmalar var.

klasörleri açarken animasyon değişmiş en büyük fark bence.

Eskn37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
GM 9 pro
Konular
2
11.0.10.0.QJWMIXM Global stock ve EU rom ile sürücü güncellemesi eklendi.

Yeni versiyon resmi site güncelleme ve değişiklik açıklaması şu şekilde. " Android Güvenlik Düzeltme Eki Temmuz 2020'ye güncellendi. Sistem güvenliği artırıldı. Hata düzeltmeleri ve sistem optimizasyonları. " ayrıntı verilmemiş.

Benim tespitlerim (eu rom için geçerli yanlış değerlendirmelere sebebiyet vermeyeyim) "kulaklık alanını kapatmayın" tuhaflığı artık görünmüyor (cep modunu açtığım halde). Sistem biraz daha hızlı. Miui 12 süper wallpaperde hız artışı net görünüyor. Temizle kısayolu geri geldi daha doğrusu 0.09.0 ile bir ara işlevsiz kalmıştı. Uygulama kasası açılışında ara sıra hafif kasmalar var.
Kasma başladı telefonda güncelleme den sonra

Eskn37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
GM 9 pro
Konular
2
3 sorum var.
1-Hangi yöntemle güncellediniz. Twrp mi yoksa fastbootmu?
2-Güncelleme öncesinde telefon hafızasında veya sd kartınızda herhangi bir rom dosyası (zip uzantılı) varmıydı?
3-Telefonunuzun ramı kaç 4 mü 6 mı?
Normal güncelleme geldi yaptım herhangi bişey de yok ztn root falan
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

3 sorum var.
1-Hangi yöntemle güncellediniz. Twrp mi yoksa fastbootmu?
2-Güncelleme öncesinde telefon hafızasında veya sd kartınızda herhangi bir rom dosyası (zip uzantılı) varmıydı?
3-Telefonunuzun ramı kaç 4 mü 6 mı?
6 128 model

Eskn37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
GM 9 pro
Konular
2
Muhremelen gelmez beta programına dahil olmadığı için eylül sonu ancak ilk beta gelir muhtemelen.
Bu arada sorduklarıma cevap vermediğiniz için bir şey diyemedim. Twrpden güncellediğinizi varsayıyorum. Eğer eu rom kullanıyorsanız dahili hafızada başka bir rom zipi varsa mesela ilk kurduğunuz eu rom, güncelleme inince twrp iki kez çalışıyor ve sistemi berbat ediyor. Twrp beta aşamasında olduğu için sorunlu.
Yok stock global kullanıyorsanız zaten yapacak tek şey var hard reset.
Üstad bizim tel için eu stabil varmı?

ogunozden

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ogün
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
4
Elbette hemde mükemmel çalışıyor. Globaldeki sacmaliklarin hiçbiri yok. Zaten stabil dışında rom yok çünkü note 9s beta programına dahil değil.
şu an hindistan romundayım. eu ile hindistan romu arasında bir görüş bir öneriniz olur mu?

Eskn37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdulkadir
Cihazım
GM 9 pro
Konular
2
Hindistan romu stock resmi rom. Eu rom ise custom rom. Eu rom özelliklerini sitesinden araştırın. Hindistan romunu siz kullanıyorsunuz özelliklerini ben bilmiyorum.
Sizce en stabil rom hangisi custom romlar genellikle stock kadar iyi olmaz fakat MIUI işler farklı olabiliyor sizce hangisi

ENfER

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ENfer
Cihazım
Mi5s
Konular
0
Hocam benim cihaz V11.0.9.0.QJWMIXM global sürümde ve imei repairli
Ekran döndürme ozelligi calismadigi icin sürücü paketini indirip twrp üzerinden kurmayi denesem sorun olur mu? Kas yapalim derken göz cikarmiyalim bir de.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aslinda otomatik yan dönmemesi sorun degilde. Kamera icindeki ayarlar ve çektiğim fotolar hep yan geliyor. O yüzden düzeltmek istiyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20200729_131736.jpg
    IMG_20200729_131736.jpg
    959,8 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20200729_131709.jpg
    IMG_20200729_131709.jpg
    458,6 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Üst Alt