Soru Redmi Note5 pro 4.5g ve volte sorunu

CarpoCrate

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Umut Doğan
Cihazım
Redmi Note5
Konular
4
merhaba redmi note 5 pro 6/64 modeli kullanıyorum türktelekom hattım 4.5g ve volte hizmetini aktif edemiyorum cihaza kayıtlı IMEI Samsung marka bi telefon gözüküyor 4.5g ve volte simgesi normalde gözükmüyormu yoksa IMEI'den kaynaklı bir sıkıntı mı mevcut yada hattan kaynaklı bir sıkıntı mı

hakangur15

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
REdmi
Konular
0
Vodafone'nin çekmediği çok yer gördüm. Üç kuruş fazla vereyim çeksin kafasındayım. Elbet bir çözümü vardır :)

Üç kuruş olsa ben de Turkcell'e geçeceğim. Ancak en az %40'a varan fark var arada. Paketine göre %50'yi aştığı da oluyor.

O yüzden
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bu konuda lüzumsuz polemiğe girmek istemem. Lâkin volte dediğimiz uygulama yine söylüyorum operatör tarafindan abonelerine sunulan HDSes teknolojisidir ve her ne kadar cihazlarinda volte uygulaması olsa da mesela Turkcell tarafından Xiaomi markası desteklenmediği için kullanıcılarına bu desteği vermiyor. Keza Vodafone da öyle.
Bu durumu bizzat üst düzey Turkcell çalışanı bir dostuma teyit ettirdiğim için aksi görüşlerin nazarımda hiç bir itibarı olmamasına rağmen yine de saygı duyarım.
Tekrar ediyorum, bunun dışında yapılan bütün uygulamalar sanaldır.

Not: Dediğinizi zaten yapmış ve volteyi açıp kapatarak sesin kalitesini test etmiştim. Hiç bir fark göremedim. Telefonunda ise Turkcell 4.5 G volte ibaresi görülüyor. Yani ben kullanamıyorum. Eğer kullanıyorum diyen varsa da güle güle kullansın derim
Turkcelli bilmiyorum ancak Vodafone'da Volte aktif bir şekilde çalışıyor. Hatta bir keresinde şekebede sıkıntı çektiğim bir zaman eğer Volte destekli bir cihaza sahipseniz Volteyi aktifleştirin demişlerdi.

Arkadaşlar VOLTE açılımı "Voice Over LTE"dir. Yani 4G ağları üzerinden sesli çağrıları gerçekleştirebilme yeteneği VOLTE olarak adlandırılıyor. Ülkemizde operatörler sadece destek verdikleri cihazlar için VOLTE servisini açıyorlar ancak destek listesinde olmamasına rağmen VOLTE destekleyen modeller de mevcut. Pek çok Xiaomi modelini bu grupta değerlendirebiliriz. Bu modellerin bazılarında VOLTE kullanabilmek için önceden VOLTE servisi açılmış bir hat kullanılması yeterli oluyor.

Kontrol metodu ise son derece kolay. 4G ağlarına bağlıyken çağrı başlatın. Eğer hattınız 3G'ye düşmüyorsa VOLTE kullanıyorsunuz demektir çünkü normal şartlarda Volte olmadan 4G ağları üzerinden çağrı gerçekleştirilmez.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bence Vodafone'a geçin. Turkcell çok pahalı ve artık günümüzde Vodafone ile aralarında çekim gücü konuşunda pek bir fark kalmamış durumda. Vodafone'da 30tl olan paket Turkcell'de 50-60tl ve Vodafone uluslararası bir kuruluşa bağlı.

Vodafone kullanıp da pişman olmayan, cesaretle bir başkasına vodafone tavsiye eden ilk üyemizsiniz, tebrik ederim clap~~

Oyla:

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Arkadaşlar ne yaptınız, aktif edebildiniz mi volte yi ? Ben tüm ayarları yaptım ama değişen yok, acaba hattımı volte destekleyen bir iphone a taksam olur mu ?

Oyla:

faysaLTaran

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Faysal
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Arkadaşlar ne yaptınız, aktif edebildiniz mi volte yi ? Ben tüm ayarları yaptım ama değişen yok, acaba hattımı volte destekleyen bir iphone a taksam olur mu ?
Vodafoneda sorun yok aktif oluyor ama sadece 4.5G uyumlu gözükmüyor Yanımda uygulamasında.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

1

Oyla:

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Ben turkcell kullanıyorum ama VOLTE simgesi çıkmadı bir türlü.

Oyla:

manas_ozkan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 5
Konular
17
arama ekranına *#*#86583#*#* yazın carrier chack disabled denen bir yazı çıkacak sonra telefonu kapatıp açın volte aktif olur
Ben bu kodu girdim Volte etkin diyor ayarlara girince ama üst bardaki 4G ibaresi kayboldu. Sadece mobil veri açık olunca gözüküyor. Bunun sebebi nedir acaba?

Oyla:

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Volte aktifleştirme kodunu girdiniz mi arama ekranından? (Volte carrier disabled yazıyor girince)
Evet hocam denedim ama sonuç değişmedi, sanırım turkcell ile ilgili bir sıkıntı var, cihazı desteklemiyor turkcell.

Oyla:

hoho

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
hoho
Cihazım
android
Konular
11
Herkese selam ben vodafonelu bir redmi 5 plus kullanıcısıyım ve aktif halde sorunsuz volte kullanabiliyorum.

Soru - 4.5G desteği

Yardım - 4G sorunu

Bu iki konuya yazdığım cevapları inceleyerek sizlerde eğer Vodafone kullanıyorsanız sorunsuz bir şekilde volteyi aktif edebilirsiniz.

Oyla:

faysaLTaran

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Faysal
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Herkese selam ben vodafonelu bir redmi 5 plus kullanıcısıyım ve aktif halde sorunsuz volte kullanabiliyorum.

Soru - 4.5G desteği

Yardım - 4G sorunu

Bu iki konuya yazdığım cevapları inceleyerek sizlerde eğer Vodafone kullanıyorsanız sorunsuz bir şekilde volteyi aktif edebilirsiniz.

Vodafone Xiaomi dostu tek operatör Türkiyede :) Bir de şu Yanımda uygulamasında Xiaomi cihazları tanırlarsa hiçbir olumsuz yanı kalmayacak Vodafone'un mm~~

Oyla:
Üst Alt