Soru Redmi Note5 pro 4.5g ve volte sorunu

CarpoCrate

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Umut Doğan
Cihazım
Redmi Note5
Konular
4
merhaba redmi note 5 pro 6/64 modeli kullanıyorum türktelekom hattım 4.5g ve volte hizmetini aktif edemiyorum cihaza kayıtlı IMEI Samsung marka bi telefon gözüküyor 4.5g ve volte simgesi normalde gözükmüyormu yoksa IMEI'den kaynaklı bir sıkıntı mı mevcut yada hattan kaynaklı bir sıkıntı mı

Prada_06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bugra
Cihazım
Note 5 64
Konular
18
merhaba redmi note 5 pro 6/64 modeli kullanıyorum türktelekom hattım 4.5g ve volte hizmetini aktif edemiyorum cihaza kayıtlı IMEI Samsung marka bi telefon gözüküyor 4.5g ve volte simgesi normalde gözükmüyormu yoksa IMEI'den kaynaklı bir sıkıntı mı mevcut yada hattan kaynaklı bir sıkıntı mı
Kardes miui surumun nedir ?

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha önce volte temel hazırlığı ne yapsamda aktif olmuyordu. 9.6 sürümde aktif ama durum çubuğunda 4G işareti değişmiyor
Çokta önemli değil sanki

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-08-25-16-48-46-884_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-08-25-16-48-46-884_com.android.settings.png
    114,2 KB · Görüntüleme: 93
  • Screenshot_2018-08-24-09-43-24-556_com.miui.home.png
    Screenshot_2018-08-24-09-43-24-556_com.miui.home.png
    287,1 KB · Görüntüleme: 84
Oyla:

wymondstar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
0
VoLTE ses kalitesini farkedilir düzeyde artırıp çekim kapasitesinide artırmaktadır. Faydası mutlaka vardır. Neden nasıl olarak aktifleşitiremediğimi anlayamadım. Ayarlarda VoLTE etkin gözüktüğü halde aramalarda HD ibaresi yada bildirim çubuğunda VoLTE yazısı gözükmüyor. Ne var ki Mi6 cihazından Note5 AI cihazına arama yapıldığında Mi6 da HD gösteriyor (HD olması için karşılıklı olması gerekiyor.)

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Volte denilen olay HDSes teknolojisidir. Volte destekli cihazlara, bağlı olduğunuz operatör tarafından sunulan bir hizmettir. Volte ile görüşme yapabilmeniz için de karşı tarafın cihazının volte özelliğini kullanabilmesi gerekir.
Operatör tarafından desteklenen başka bir cihaza sim kart takip mesajla aktif ettikten sonra kendi cihaziniza takip volteyi kullanabilmek ise tamamen sanal bir durumdur. Cihazınızda volte aktif görünür ama volte üzerinden görüşme yapamazsınız.( Ben aynı yöntemle mı 6 cihazımda aktif ettim. Ekranda volte yaktığı görünüyor ama yaptığım görüşmelerde değişen bir şey olmuyor)
Ülkemiz şartlarında 4.5 G nin bile tam sağlıklı çalışmadığı ve bu yüzden bir çok kullanıcının 3 g teknolojisini kullandığı bir ortamda bir de daha kaliteli görüşme imkânı sağlayan volteyi kullanabilmek ne derecede akıl kârıdır orası da şüpheli.
Bana sorarsanız böyle şeylere takılıp boş yere canınızı sıkmayin derim.

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Redmi Note 5 AI (Pro) cihazımda Volte açamıyorum ne yapabilirim. Ayarlardaki Volte etkin ama bildirimde göstermiyor ve HD ses gözükmüyor
Operatörünüzün desteklediği Samsung veya iphone tellerden birinden Türkcell için 2200, Türktelekom için 5555 e hdses yazıp sms atmanız gerekir. Aktifmeştirme onayından sonra simi kendi telinizi takın, apn ayarlarını da yapın. Büyük ihtimal çalışır.

Oyla:

hakangur15

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
REdmi
Konular
0
Volte denilen olay HDSes teknolojisidir. Volte destekli cihazlara, bağlı olduğunuz operatör tarafından sunulan bir hizmettir. Volte ile görüşme yapabilmeniz için de karşı tarafın cihazının volte özelliğini kullanabilmesi gerekir.
Operatör tarafından desteklenen başka bir cihaza sim kart takip mesajla aktif ettikten sonra kendi cihaziniza takip volteyi kullanabilmek ise tamamen sanal bir durumdur. Cihazınızda volte aktif görünür ama volte üzerinden görüşme yapamazsınız.( Ben aynı yöntemle mı 6 cihazımda aktif ettim. Ekranda volte yaktığı görünüyor ama yaptığım görüşmelerde değişen bir şey olmuyor)
Ülkemiz şartlarında 4.5 G nin bile tam sağlıklı çalışmadığı ve bu yüzden bir çok kullanıcının 3 g teknolojisini kullandığı bir ortamda bir de daha kaliteli görüşme imkânı sağlayan volteyi kullanabilmek ne derecede akıl kârıdır orası da şüpheli.
Bana sorarsanız böyle şeylere takılıp boş yere canınızı sıkmayin derim.

Yanlış biliyorsunuz. Görüşme esnasında HD simgesi çıkıyor ise görüşme Volte desteklidir. Ancak karşı tarafta volte açık olmasına gerek yok. Karşı tarafta volte kapalı ise sizin sesiniz karşı tarafa kaliteli gider. Karşı tarafın sesi ise çıkış kaynaklı 3G'den geldiği için sizde bir değişim yok gibi gelir.

Ancak her iki tarafta da Volte aktif ise bu sefer her iki tarafa da ses yüksek kalitede gider.

Görüşme esnasında Volte yazması önemli değildir. ÖNemli olan arama yaptıktan sonra arama ekranında HD vb. ekstra bir simge çıkıyor ise Volte devreye girmiş demektir.

Ayrıca bunu en iyi operatörlerde hissedebilirsiniz. Mesala volteyi açın ve operatörünüzü arayın. Ekranda HD vb. simgesi çıkıyor ise gelen temsilci sesini bir dinleyin, daha sonra volteyi kapatın operatörü arayın ve öyle bir temsilci sesini dinleyin. Fark bariz olacaktır.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Yanlış biliyorsunuz. Görüşme esnasında HD simgesi çıkıyor ise görüşme Volte desteklidir. Ancak karşı tarafta volte açık olmasına gerek yok. Karşı tarafta volte kapalı ise sizin sesiniz karşı tarafa kaliteli gider. Karşı tarafın sesi ise çıkış kaynaklı 3G'den geldiği için sizde bir değişim yok gibi gelir.

Ancak her iki tarafta da Volte aktif ise bu sefer her iki tarafa da ses yüksek kalitede gider.

Görüşme esnasında Volte yazması önemli değildir. ÖNemli olan arama yaptıktan sonra arama ekranında HD vb. ekstra bir simge çıkıyor ise Volte devreye girmiş demektir.

Ayrıca bunu en iyi operatörlerde hissedebilirsiniz. Mesala volteyi açın ve operatörünüzü arayın. Ekranda HD vb. simgesi çıkıyor ise gelen temsilci sesini bir dinleyin, daha sonra volteyi kapatın operatörü arayın ve öyle bir temsilci sesini dinleyin. Fark bariz olacaktır.
Bu konuda lüzumsuz polemiğe girmek istemem. Lâkin volte dediğimiz uygulama yine söylüyorum operatör tarafindan abonelerine sunulan HDSes teknolojisidir ve her ne kadar cihazlarinda volte uygulaması olsa da mesela Turkcell tarafından Xiaomi markası desteklenmediği için kullanıcılarına bu desteği vermiyor. Keza Vodafone da öyle.
Bu durumu bizzat üst düzey Turkcell çalışanı bir dostuma teyit ettirdiğim için aksi görüşlerin nazarımda hiç bir itibarı olmamasına rağmen yine de saygı duyarım.
Tekrar ediyorum, bunun dışında yapılan bütün uygulamalar sanaldır.

Not: Dediğinizi zaten yapmış ve volteyi açıp kapatarak sesin kalitesini test etmiştim. Hiç bir fark göremedim. Telefonunda ise Turkcell 4.5 G volte ibaresi görülüyor. Yani ben kullanamıyorum. Eğer kullanıyorum diyen varsa da güle güle kullansın derim

Oyla:

hakangur15

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
REdmi
Konular
0
Bu konuda lüzumsuz polemiğe girmek istemem. Lâkin volte dediğimiz uygulama yine söylüyorum operatör tarafindan abonelerine sunulan HDSes teknolojisidir ve her ne kadar cihazlarinda volte uygulaması olsa da mesela Turkcell tarafından Xiaomi markası desteklenmediği için kullanıcılarına bu desteği vermiyor. Keza Vodafone da öyle.
Bu durumu bizzat üst düzey Turkcell çalışanı bir dostuma teyit ettirdiğim için aksi görüşlerin nazarımda hiç bir itibarı olmamasına rağmen yine de saygı duyarım.
Tekrar ediyorum, bunun dışında yapılan bütün uygulamalar sanaldır.

Not: Dediğinizi zaten yapmış ve volteyi açıp kapatarak sesin kalitesini test etmiştim. Hiç bir fark göremedim. Telefonunda ise Turkcell 4.5 G volte ibaresi görülüyor. Yani ben kullanamıyorum. Eğer kullanıyorum diyen varsa da güle güle kullansın derim

Turkcelli bilmiyorum ancak Vodafone'da Volte aktif bir şekilde çalışıyor. Hatta bir keresinde şekebede sıkıntı çektiğim bir zaman eğer Volte destekli bir cihaza sahipseniz Volteyi aktifleştirin demişlerdi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kapsama alanımıza o kadar güveniyoruz ki olur da 4.5G çekmeyen yer bulursanız 4.5GB hediye ediyoruz.

Vodafone Yanımda uygulaması, «4.5G yoksa 4.5GB var» sekmesi üzerinden 4.5G çekmeyen yeri bildirerek kampanyaya katılabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt