Rom Redmi Note4X MIUI11.0.2.0 +( Android 9 ) Düzenlendi

mkgolpek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
M
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Hatırladığım kadarıyla Lineage Kernel var. Vakıfbank için kernel değiştirmeniz gerekecek. Ethereal Kernel V21 bu romda gayet stabil çalışıyor, Vakıfbankta sıkıntı çıkarmaz.
Hocam merhaba Ethereal Kernel V21 kerneli nereden bulabilirim v25 ile v27 yi yine siz eklemiştiniz. Birde bu kernel dosyalarını nereden indiriyorsunuz ikide bir size zahmet vermek istemiyorum

mkgolpek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
M
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Ethereal kernel v25 bu romda çalıştı Vakıfbank sorunu çözüldü ancak şu alt buton ışıkları için telefonu trwp de açtım önce fix2 sonra fix1 i kurdum oldu yazdı ama çalışmadı önce fix2 kurup yeniden başlatıp fix1 mi kurmam lazım

Furkanemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
8
Hocam merhaba Ethereal Kernel V21 kerneli nereden bulabilirim v25 ile v27 yi yine siz eklemiştiniz. Birde bu kernel dosyalarını nereden indiriyorsunuz ikide bir size zahmet vermek istemiyorum

V21 hocam MIUI 12 de çalışmaz.
Batarya performansı açısından şuana kadar kullandığım en iyi kernel bence

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mkgolpek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
M
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0

Ben bu Alpereneker hocamın paylaştığı romda kullanacağım hocam daha önce en iyisi v21 dediğiniz için sizden rica ettim teşekkür ederim.

Furkanemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
8
Ben bu Alpereneker hocamın paylaştığı romda kullanacağım hocam daha önce en iyisi v21 dediğiniz için sizden rica ettim teşekkür ederim.
Rica ederim.O romda sıkıntısız kullanılıyor

Hasanozsarac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 4x
Konular
4

Bu kerneller her rom ile beraber calisiyormu demek istediğim şu bahsettiginiz kerneli kursak oluyormu? Pixel rom kurulu bende örneğin? Rom ile kernel bağımsız mıdır birbirinden

Furkanemir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
8
Bu kerneller her rom ile beraber calisiyormu demek istediğim şu bahsettiginiz kerneli kursak oluyormu? Pixel rom kurulu bende örneğin? Rom ile kernel bağımsız mıdır birbirinden
Bu kerneli miui haricinde başka romda denemedim. Bazı kerneller miuide çalışmıyor ancak hemen hemen her kernel aospta çalışabiliyor diye biliyorum.( Kernel uyumluluğunda önemli bir kıstas android sürümü,eğer kernelin kullandığınız android sürümüne desteği yoksa uyumsuzluk oluyor) Kernelin romdan çok bağımsız olduğunu söyleyemeyiz, mesela bu kernelin v21 i miui 12 de ve bazı miui 11 portlarında çalışmıyor, aynı kernelin v26 ve v27 versiyonu miui 12 ve bazı miui 11 portlarında hafızayı formatlıyor (tabi bu sorunlar kernel geliştiricisiylede alakalı). Mesela franco kernelin geliştiricisi kesinlikle miui desteği vermiyor, ancak kernel miuide çalışabiliyor.

Kernel değiştirmede şöyle bir sorun olabiliyor: örneğin cihazınızda X romu ve Y kerneli kurulu, twrp yedeğinizi aldınız ve W romu ve Z kerneli cihaza kurdunuz ama beğenmeyip ilk almış olduğunuz twrp yedeğine döndünüz, ama daha önce çalışan bazı özellikler çalışmıyor (el feneri, wifi vb), ayarlara girip baktığınızda 2. kurduğunuz Z kernelinin cihaza yüklü olduğunu görüyorsunuz. (bu durumun sebebi kerneldeki yükleme scripti nedeniyle backuptan kerneli flashlayamaması olabilir.) Tabi 1. ve 2. kernel her iki romada uyumluysa böyle bir sorunla karşılaşmıyorsunuz.

Hasanozsarac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 4x
Konular
4

Dostum bu kerneller nasil kuruluyor twrp den direk flashlamak yeterlimi?

crop

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yücel
Cihazım
Redmi Not 4X
Konular
26
Androd 7 miui 11 rom için şarjı iyi olan Redmi Not 4x bir karnel paylaşabilirmisiniz

Üst Alt