Rom Redmi Note 9S Xiaomi.eu MIUI 11 v11.0.8.0 Kararlı Sürümü İndirme Bağlantısı

turkeycel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
xiaomi Mi 6
Meslek
Mühendis
Konular
10
Bende dün hint romu yüklerken aynı şeyle karşılaştım system yok, diğerlerinide seçsem hata verdi yüklenmedi vs.. en sonunda tekrar başa dönüp orada hiçbir yedek almadan kurdum :) fakat bugün eşimin note9s'ine de aynı rom'u kurdum o telefonda hafıza kartı takılıydı microsd yide seçtim ek olarak hata vermeden kurulum gerçekleşti..

Kurarken 3 wipe + format data şeklinde mi kurdunuz orayı anlayamadım

Fromhell

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Redmi 9S 128GB
Konular
17
Kurarken 3 wipe + format data şeklinde mi kurdunuz orayı anlayamadım

3wipe nin yanına + microsd( sd kartı takılı) kartı seçip kurdum hata vermeden kurdu. dün kendi telefonumu kurarken çok hata aldım ne yaptım bende tam hatırlayamadım ama 2 telefondada system gözükmüyordu. Birde bilmemiz gereken oradaki system nedir ? Yedeklemeyi system'e mi kayıt ediyordu bizde system gözükmüyor microsd kartı seçtim yedekleme oraya kayıt oldu.. ben pek bilgim yok videoları izleyerek yaptım yani ne nedir bilmiyorum :)

Bu rom'u kurarken illa bu twrp mi yüklü olması lazım her rom'un ayrı twrpsi mi olacak?
Bu rom'da globalden felan farklı neler var mesela ? Hint romunda kişi,arama,mesajlaşma,takvim gibi bir kaç farklılık var..

turkeycel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
xiaomi Mi 6
Meslek
Mühendis
Konular
10
Link güncellendi. Bilgi için teşekkürler
Hocam son bi sorum var. bu twrp sürümünde herhangi bir bölümünde bir sorun ya da eksik yok değil mi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

3wipe nin yanına + microsd( sd kartı takılı) kartı seçip kurdum hata vermeden kurdu. dün kendi telefonumu kurarken çok hata aldım ne yaptım bende tam hatırlayamadım ama 2 telefondada system gözükmüyordu. Birde bilmemiz gereken oradaki system nedir ? Yedeklemeyi system'e mi kayıt ediyordu bizde system gözükmüyor microsd kartı seçtim yedekleme oraya kayıt oldu.. ben pek bilgim yok videoları izleyerek yaptım yani ne nedir bilmiyorum :)

Bu rom'u kurarken illa bu twrp mi yüklü olması lazım her rom'un ayrı twrpsi mi olacak?
Bu rom'da globalden felan farklı neler var mesela ? Hint romunda kişi,arama,mesajlaşma,takvim gibi bir kaç farklılık var..

Ben kendi cihazım mi6 için tek twrp yükledim zamanında ha arada intall imaj diyip yenilerini yüklemiştim rom a göre farklı twrp diye bir şey yok fakat note 9s için diğer konudaki twrp biraz sıkıntılı olarak gördüm.

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
İşte o Twrp işi sıkıntılı. Tianma panele sahip cihazlar için 3.1.4. beta 5 var. Onunla oluyor ama kilitlenme sorunu var.
Xiaomi.eu sitesinde Twrp kullanmadan fastboot yükleme yöntemi var konuya eklerseniz iyi olur.
hocam ben dediğiniz yöntemle 2 tane rom indirip kurmaya çalıştım. ama boot dosyasını atıp hemen succesful yazdı. cihaz açıldı ama wifi açılmadı google hata verdi bir sürü sorun yaşadım. sonra biraz araştırdım bu yöntem bir çok cihazda çalışmamış. o yüzden saatlerce rom yüklemek için uğraştım. en etkili yöntem twrp yükleyip wipe menüsünden dalvik cache ve data yapmak. sonra restart menüsünden recovery seçip twrp açılınca rom kurmak ve tekrar wipe menüsünden sadece data yapıp restart yapmak. ve tianma panellerde rom yüklemek için twrp açılınca kilit tuşunu kullarak ekranı kapatmayın bazen dokunmatik çalışmayabilir twrp menüsünde.

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
bu eu rom twrp siz yüklenmiyormuydu ya By Trabzonlu hocamın konusunda öyleydi sanki

Themerhum

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
21
Xiaomi.eu sitesinde romun yazarı aynen şöyle demiş.
RN9S için kararlı bir Twrp olmadığından şimdilik rom ve Roma ait güncellemeler fastboot komutlarıyla yapılacaktır, diyerekten fastboot yöntemini tarif etmiş.
Twrp aslında var, ancak RN9S telefonlar birbirinden farklı. Huaxing panele sahip cihazlar için Twrp kararlı ama tianma panel cihazlar için 5 beta çıktı, hala sistem partisyonunu mount edemiyor ve dokunmatik sıkıntısı devam ediyor.
hmm anladım e fastboot yönetimi ile oluyorsa twrp ye ne gerek var :D
birde hangi panelin kullanıldığını nerden öğrenebiliriz acaba

okanbekar80

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan Bekar
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
İngilizce Öğretmen
Konular
5
RN9S için kararlı bir Twrp olmadığından şimdilik rom ve Roma ait güncellemeler fastboot komutlarıyla yapılacaktır, diyerekten fastboot yöntemini tarif etmiş.
Twrp aslında var, ancak RN9S telefonlar birbirinden farklı. Huaxing panele sahip cihazlar için Twrp kararlı ama tianma panel cihazlar için 5 beta çıktı, hala sistem partisyonunu mount edemiyor ve dokunmatik sıkıntısı devam ediyor.
sizde o .bat dosyası varsa sağ tıklayıp düzenleye basarak içindeki komutları bize söyleseniz de manuel olarak kendimiz format data yapsak? twrp yüklemeden?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sizde o .bat dosyası varsa sağ tıklayıp düzenleye basarak içindeki komutları bize söyleseniz de manuel olarak kendimiz format data yapsak? twrp yüklemeden?

Üst Alt