Anket Redmi Note 9s Toz Problemi Yaşayanlar için Anket

(SADECE!)Toz Problemi Yaşayanlar: Aldığınız/Üretim Tarihi, Dahili Hafızası-Rengini Seçin

• Haziran'dan önce

Oy: 13 31,7%
  • Haziran'dan sonra

Oy: 16 39,0%
  • 64GB

Oy: 8 19,5%
  • 128GB

Oy: 28 68,3%
  • Beyaz

Oy: 9 22,0%
  • Mavi/Gri

Oy: 13 31,7%
  • Yeşil

Oy: 9 22,0%

• Kullanılan toplam oy
    41

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Evet Amazon.com.tr hakkında çok iyi şeyler duydum. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta satıcının Amazon olması. O zaman sıkıntı olmuyor. Geri iade konusunda en sorunsuz orası gözüküyor.
Hardware Plus geçen gün canlı yayın yapmıştı. Orada onlara garantisi en iyi olan telefon hangisi demiştim. Onlar genel olarak Huawei'nin olduğunu söylemişlerdi. Şikayetvar sitesinden baktığımda onların geri dönüşü ve çözüm oranlarının çok iyi olduğunu gördüm. Açıkçası P40 Lite donanım olarak da çok iyi. Batarya, 40W hızlı şarj, kamera kalitesi falan ancak google servisleri direk gelmiyor ve kimisi kurmak sorun değil derken kimisi sakın almayın diyebiliyor. Yoksa alıp geçeceğim.

Evet şu an 9S fiyat performans olarak gözüküyor. Note 9 serisinin hepsinde sıkıntılar olabiliyormuş. Xiaomi sıkıntılı serileri bulup geri toplatabilseydi keşke. Açıkçası sadece kamera tozlanması değil aynı zamanda yazılım sıkıntıları da gözümü korkutuyor.

Belki biraz daha bekleyip miui 12'nin gelmesiyle ve zaman içinde yeni serilerde tozlanmaya karşı önlem aldıktan sonra belki de telefon almak daha iyi olacaktır.

Yazılım sıkıntısı bir şekilde halledilir ama donanım sıkıntıları gözümü korkutuyor gerçekten. Satıcı Amazon olan note 9s var görünüyor fiyatıda normalde göre uygun bakalım hayırlısı ne yapacağım bilmiyorum. Hangi seride hangi problem var bilmiş olsal keşke ona göre hareket ederdik birde sorun kamera olunca serviste içi açılınca falan ilk halini tutmuyor asla. Kendime almış olsam Huawei düşünürdüm ama kardeşime alacağız o yüzden Samsung veya Xiaomi harici pek sıcak bakmıyor. En son çare Samsung m31 alacağız sanırım.

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
1 ayı geçiktir kullanıyorum problem yok, üretim tarihine nerden bakarız?

dkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi Note
Konular
2
Yazılım sıkıntısı bir şekilde halledilir ama donanım sıkıntıları gözümü korkutuyor gerçekten. Satıcı Amazon olan note 9s var görünüyor fiyatıda normalde göre uygun bakalım hayırlısı ne yapacağım bilmiyorum. Hangi seride hangi problem var bilmiş olsal keşke ona göre hareket ederdik birde sorun kamera olunca serviste içi açılınca falan ilk halini tutmuyor asla. Kendime almış olsam Huawei düşünürdüm ama kardeşime alacağız o yüzden Samsung veya Xiaomi harici pek sıcak bakmıyor. En son çare Samsung m31 alacağız sanırım.

Almışken 128 almak isterim ama Pro ile aralarındaki fiyat farkı azalınca biraz fazlaymış gibi geliyor :) Amazonda da 128'liğin Amazon fiyatı biraz yüksek 2950 TL. 64 Gb yeterli olur mu sizce? Gerçi annem kullanacak fazla uygulama kurmaz gerekirse hafıza kartı alıp fotoları videoları onun içine atarız diye düşünüyorum.

Gerçi 128 GB'lık olan 6 GB RAM görünüyor. Şöyle 2850 falan olsaydı alınması mantıklı olurdu. Amazonda en uygun fiyatta değil şu an. 4 64 lük 2700 iken 6 128 lik 2950 TL.

2950 ye çıkılınca da 6 64 lük Note 9 Proya denk geliyor. :) 4 64 2700 TL yeterli olur muhtemelen :)

Konuyu dağıttık biraz kusura bakmayın.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Almışken 128 almak isterim ama Pro ile aralarındaki fiyat farkı azalınca biraz fazlaymış gibi geliyor :) Amazonda da 128'liğin Amazon fiyatı biraz yüksek 2950 TL. 64 Gb yeterli olur mu sizce? Gerçi annem kullanacak fazla uygulama kurmaz gerekirse hafıza kartı alıp fotoları videoları onun içine atarız diye düşünüyorum.

Gerçi 128 GB'lık olan 6 GB RAM görünüyor. Şöyle 2850 falan olsaydı alınması mantıklı olurdu. Amazonda en uygun fiyatta değil şu an. 4 64 lük 2700 iken 6 128 lik 2950 TL.

2950 ye çıkılınca da 6 64 lük Note 9 Proya denk geliyor. :) 4 64 2700 TL yeterli olur muhtemelen :)

Konuyu dağıttık biraz kusura bakmayın.

Bence 64lük fazlasıyla yeter hatta artar bile. Dediğiniz gibi bir ihtimal yetmezse hafıza kartı seçeneği var bu güzel bir detay. Ram olarak 4 ve 6 çok fark edeceğini sanmıyorum yani arka arkaya 20 30 uygulama açıp arkada açık bırakmayacağımıza göre :) Amazonda 4 64ün fiyatı gayet uygun bence ki hem Türkiye garantili satıcı da Amazon artık şans deyip ya bunu alacağım yada Samsung m31 ama büyük ihtimal Xiaomi çünkü gcam kullanma özgürlüğü ağır basıyor :) hayırlısı bakalım inşallah bir sorun yaşamayız hatta kim alırsa alsın yaşamasın herkesin herşey gönlünce olsun :)

ferdigecici

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferdi
Cihazım
mi A1
Konular
8
Ve benimde kameraya toz girmiş :( bir anda çok sevdiğim telefondan soğudum.

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Ve benimde kameraya toz girmiş :( bir anda çok sevdiğim telefondan soğudum.
Geçmiş olsun hocam garantili mi cihaz ?
Hangi cihazı aldınız hocam model,renk ve depolama kapasitesi öğrenebilir miyim.
Örn. 9s 64 GB Gri.

delimert51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Redmi Note 3
Meslek
Kamu yönetimi
Konular
0
9s lerde değilde 9 prolarda kameraya toz kactıgını duydum.bu cıhazı kullanıyorum şimdilik birşy yok.inşallahta olmaz.ayrıca kamerayı kapatan kılıflardan almayı dusunuyorum

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
9s lerde değilde 9 prolarda kameraya toz kactıgını duydum.bu cıhazı kullanıyorum şimdilik birşy yok.inşallahta olmaz.ayrıca kamerayı kapatan kılıflardan almayı dusunuyorum
Pro nun yeşil renklerinde olmuyormuş diye duydum bende, gri de oluyormuş çoğunlukla. Siz hangi rengi kullanıyorsunuz ?

delimert51

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Redmi Note 3
Meslek
Kamu yönetimi
Konular
0
9s beyaz rengini kullanıyorum.aldığım şahıs sadece proların bazılarında toz kaçma olayı oldugunu söyledı.9s lerde ilk defa duydum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pro nun yeşil renklerinde olmuyormuş diye duydum bende, gri de oluyormuş çoğunlukla. Siz hangi rengi kullanıyorsunuz ?

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
9s beyaz rengini kullanıyorum.aldığım şahıs sadece proların bazılarında toz kaçma olayı oldugunu söyledı.9s lerde ilk defa duydum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Pro modellerinde oluyor zaten hocam özellikle Gri renklerde.

Üst Alt