Anket Redmi Note 9s Toz Problemi Yaşayanlar için Anket

(SADECE!)Toz Problemi Yaşayanlar: Aldığınız/Üretim Tarihi, Dahili Hafızası-Rengini Seçin

• Haziran'dan önce

Oy: 13 31,7%
  • Haziran'dan sonra

Oy: 16 39,0%
  • 64GB

Oy: 8 19,5%
  • 128GB

Oy: 28 68,3%
  • Beyaz

Oy: 9 22,0%
  • Mavi/Gri

Oy: 13 31,7%
  • Yeşil

Oy: 9 22,0%

• Kullanılan toplam oy
    41

mtolgae

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
11
Ben de şöyle diyeyim almayı düşünen arkadaşlar için; geçen ay 2 tane note 9s aldık yurtdışı olarak o yüzden üretim tarihini bilmiyorum ama ikisinde de toz problemi olmadı. Kamera çevresi aşırı tozlandi fakat kamera içine 1 tane bile toz girmedi.
Benim de anlamaya çalıştığım bu hocam kimisi korumasına rağmen daha 2. Haftasında toz girdiğini söylüyor, kimisi de aylardır kullanmasına rağmen toz olmadığını. Bu olay belli bir batch üretimi ya da modeli mi etkiliyor onu bulmaya çalışıyoruz ki erkilenmeyenler boşuna telaşla telefona müdahale etmesinler.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Benim de anlamaya çalıştığım bu hocam kimisi korumasına rağmen daha 2. Haftasında toz girdiğini söylüyor, kimisi de aylardır kullanmasına rağmen toz olmadığını. Bu olay belli bir batch üretimi ya da modeli mi etkiliyor onu bulmaya çalışıyoruz ki erkilenmeyenler boşuna telaşla telefona müdahale etmesinler.
Aynen hocam onun için yazdım zaten :)

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Kardeşime almayı düşünüyordum bu cihazı. Uzun zamandır forumdan uzaktım meğer ne problemler çıkmış. Üzüldüm şimdi böyle bir sorunun olmasına. Oysa ki cihaz çok hoşuma gidiyordu.

dkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi Note
Konular
2
Kardeşime almayı düşünüyordum bu cihazı. Uzun zamandır forumdan uzaktım meğer ne problemler çıkmış. Üzüldüm şimdi böyle bir sorunun olmasına. Oysa ki cihaz çok hoşuma gidiyordu.

Ben de anneme almayı düşünüyordum. Xiaomiyi seviyorum ancak bu kötü oldu. Şimdi aldıktan sonra da servisle uğraşmak istemem. Belki Amazondan alıp sıkıntı olursa geri iadesi daha rahat şekilde yapabilirim. Sanırım 30 gün geri iade koşulu varmış. O süre içinde de kronik sorunu varsa zaten belli olur. Yine de başka telefon arayışlarına girdim. Hepsinin eksiği artısı var. Karar vermek çok zor. Belki bütçemi arttırırsam Mi Note 10 Lite alırım. Onda bile amoled ekranda sıkıntılar yazılım sıkıntıları vs bahsedenler var.

Son düzenleme:

betlisli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan kara
Cihazım
red mi 3s
Konular
24
Telefon büyük ekranlı telefon cepte olduğu zaman kullanıma göre baskı olduğu zaman kamera çevresi biraz açılıp toz girebilir.aliexreste kamera koruyucu kılıflar la kullanılabilir

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Telefon büyük ekranlı telefon cepte olduğu zaman kullanıma göre baskı olduğu zaman kamera çevresi biraz açılıp toz girebilir.aliexreste kamera koruyucu kılıflar la kullanılabilir
Bende kullanıyorum 6/128 yeşil mavi gibi toz problemi yaşamadım

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Ben de anneme almayı düşünüyordum. Xiaomiyi seviyorum ancak bu kötü oldu. Şimdi aldıktan sonra da servisle uğraşmak istemem. Belki Amazondan alıp sıkıntı olursa geri iadesi daha rahat şekilde yapabilirim. Sanırım 30 gün geri iade koşulu varmış. O süre içinde de kronik sorunu varsa zaten belli olur. Yine de başka telefon arayışlarına girdim. Hepsinin eksiği artısı var. Karar vermek çok zor. Belki bütçemi arttırırsam Mi Note 10 Lite alırım. Onda bile amoled ekranda sıkıntılar yazılım sıkıntıları vs bahsedenler var.

Öyle gerçekten yani seçenek çok aslında ama şu problemler insanı korkutuyor servisle uğraşmak zaten başlı başına dert. Note 9s de düşündüm onda aynı sıkıntı varmı bilmiyorum. Amazon daki bu iade seçeneğini öğrendiğim iyi oldu bilmiyordum bakalım kararsızım ama bu bütçe de de daha iyi telefon yok gibi .

dkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi Note
Konular
2
Öyle gerçekten yani seçenek çok aslında ama şu problemler insanı korkutuyor servisle uğraşmak zaten başlı başına dert. Note 9s de düşündüm onda aynı sıkıntı varmı bilmiyorum. Amazon daki bu iade seçeneğini öğrendiğim iyi oldu bilmiyordum bakalım kararsızım ama bu bütçe de de daha iyi telefon yok gibi .

Evet Amazon.com.tr hakkında çok iyi şeyler duydum. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta satıcının Amazon olması. O zaman sıkıntı olmuyor. Geri iade konusunda en sorunsuz orası gözüküyor.
Hardware Plus geçen gün canlı yayın yapmıştı. Orada onlara garantisi en iyi olan telefon hangisi demiştim. Onlar genel olarak Huawei'nin olduğunu söylemişlerdi. Şikayetvar sitesinden baktığımda onların geri dönüşü ve çözüm oranlarının çok iyi olduğunu gördüm. Açıkçası P40 Lite donanım olarak da çok iyi. Batarya, 40W hızlı şarj, kamera kalitesi falan ancak google servisleri direk gelmiyor ve kimisi kurmak sorun değil derken kimisi sakın almayın diyebiliyor. Yoksa alıp geçeceğim.

Evet şu an 9S fiyat performans olarak gözüküyor. Note 9 serisinin hepsinde sıkıntılar olabiliyormuş. Xiaomi sıkıntılı serileri bulup geri toplatabilseydi keşke. Açıkçası sadece kamera tozlanması değil aynı zamanda yazılım sıkıntıları da gözümü korkutuyor.

Belki biraz daha bekleyip miui 12'nin gelmesiyle ve zaman içinde yeni serilerde tozlanmaya karşı önlem aldıktan sonra belki de telefon almak daha iyi olacaktır.

Üst Alt