Sohbet Redmi Note 9s Miui 12 güncellemesi sıkıntıları var mı?

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
Arkadaşlar cihazı bugün aldım redmi note 9s 128 gb. Redmi 5 plus yüzünden birdaha xiaomi bulasmayacağım demiştim ama xiaomi aldım yeniden.. iyi gibi şuanda. Birde sistem güncellemesi yapayımmi? Miui 12 güncellemesi sıkıntıları varmi?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Arkadaşlar cihazı bugün aldım redmi note 9s 128 gb. Redmi 5 plus yüzünden birdaha xiaomi bulasmayacağım demiştim ama xiaomi aldım yeniden.. iyi gibi şuanda. Birde sistem güncellemesi yapayımmi? Miui 12 güncellemesi sıkıntıları varmi?
Hayırlı olsun hocam :) Telefonunuzun bölümüne göz atıp, yorumlara bakarak karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Heryerde aynı soru var. :)
Evet eğer miui12 güncellediğinizde, fabrika ayarlarına dönüş yapmazsanız, dönuşten sonra bir gece şarjda bırakmazsanız, sorunda olur sıkıntıda.

Neden bunları yapıyoruz.
1- Telefonda süper bölüm var. Temiz kurulum imkansız. Mecburen hard reset gerekiyor.

2- Android sürümü yüzünden optimizasyon ancak ilk şarjda pilin dolmasından 20 dakika kadar sonra başlıyor ve yaklaşık 2 saat sürüyor. Bunun için bir gece şarjda bırakıyoruz.

Solopilot55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melikşah
Cihazım
Note 9s
Meslek
Uçak Bakımcı
Konular
1
Heryerde aynı soru var. :)
Evet eğer miui12 güncellediğinizde, fabrika ayarlarına dönüş yapmazsanız, dönuşten sonra bir gece şarjda bırakmazsanız, sorunda olur sıkıntıda.

Neden bunları yapıyoruz.
1- Telefonda süper bölüm var. Temiz kurulum imkansız. Mecburen hard reset gerekiyor.

2- Android sürümü yüzünden optimizasyon ancak ilk şarjda pilin dolmasından 20 dakika kadar sonra başlıyor ve yaklaşık 2 saat sürüyor. Bunun için bir gece şarjda bırakıyoruz.
Hocam Merhabalar bende bugün MIUI 12'ye Geçiş Yaptım Ufak Tefek Kasmalar Mevcut Dediklerinizi Yapacağım Fakat Yedekler Gider Dımdızlak Kalırım Diye Korkuyorum Reset Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim Konu Hakkında Biraz Bilgi Verebilir misiniz ?

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Hocam Merhabalar bende bugün MIUI 12'ye Geçiş Yaptım Ufak Tefek Kasmalar Mevcut Dediklerinizi Yapacağım Fakat Yedekler Gider Dımdızlak Kalırım Diye Korkuyorum Reset Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim Konu Hakkında Biraz Bilgi Verebilir misiniz ?
Evet yedek almanız gerekiyor dahili hafıza ful silinecek.

Solopilot55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melikşah
Cihazım
Note 9s
Meslek
Uçak Bakımcı
Konular
1
Evet yedek almanız gerekiyor dahili hafıza ful silinecek.
Hocam Yedekle ve Sıfırla Kategorisindeki yedekle bölümünden yararlansam sorunla karşılaşır mıyım yoksa bilgisayara mı almam gerekiyor. Bu konularda yeniyim acemiliğimi hoş görün

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Hocam Yedekle ve Sıfırla Kategorisindeki yedekle bölümünden yararlansam sorunla karşılaşır mıyım yoksa bilgisayara mı almam gerekiyor. Bu konularda yeniyim acemiliğimi hoş görün
Eger telefonda fotoğraf, video vb gibi şeyler varsa bunları bilgisayara yedekleyin.

Solopilot55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melikşah
Cihazım
Note 9s
Meslek
Uçak Bakımcı
Konular
1
Eger telefonda fotoğraf, video vb gibi şeyler varsa bunları bilgisayara yedekleyin.
Yedekle ve geriyükle Sekmesinden Faydalanacağım Daha sonrasında Resetleyip Kurulumları Yapıp mı Şarja Takayım Yoksa Kurulumları Sabah Yapmam Daha mı iyi olur

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Pm kullanamıyorum kapalı bende kusura bakmayın.
O gördüğünüz yedekle geri yükle zannettiginiz gibi bir yedekleme yapmaz. Program ayarlarınızı yedekler sadece.

Ama çok basit bu.
Telefonda silinmesini istemediğin resim vs varsa bunları bilgisayara yada sd karta kopyala.
Ardindan fabrika ayarlarına dön seç, hepsi bu.
Akşam yap ayarlarin vs sıfırlanacak onları ayarlayıp şarja takın sabaha kadar kalsın.

Solopilot55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melikşah
Cihazım
Note 9s
Meslek
Uçak Bakımcı
Konular
1
Pm kullanamıyorum kapalı bende kusura bakmayın.
O gördüğünüz yedekle geri yükle zannettiginiz gibi bir yedekleme yapmaz. Program ayarlarınızı yedekler sadece.

Ama çok basit bu.
Telefonda silinmesini istemediğin resim vs varsa bunları bilgisayara yada sd karta kopyala.
Ardindan fabrika ayarlarına dön seç, hepsi bu.
Akşam yap ayarlarin vs sıfırlanacak onları ayarlayıp şarja takın sabaha kadar kalsın.
Hallettim Hocam Çok Teşekkür Ederim Kafanızı Şişirmiş Bulundum Lütfen Kusuruma Bakmayınız Yardımlarınız İçin Çok Teşekkür Ederim... İyi Akşamlar Dilerim.

Üst Alt