İnceleme Redmi note 9s İnceleme Antutu skoru ve Sar değeri

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Cihazi 4 Mayıs pazartesi Migrostan aldım. Artı ve eksilerini yazıp fikir oluşmasına gayret edeceğim. Her ne kadar 4 Xiaomi cihaz alsam da bunlar hala evde kullanılıyor olsa da emin olun objektif biriyim .
Kullandığım cihazlar Redmi note 9s ,mi8 lite , mi a2 lite , mi A1.

Artıları
+ Cihazın çekim kalitesi başarılı. En son kullandığım mi 8 lite den 1-2 tık daha iyi . Mi 8 lite dogru ışıkta manzara da daha başarılı cihaz , 9s ise hem obje hem manzara yada herhangi bir çekimde de daha başarılı geldi .
( Normal çekim modu)
+ Gece modu diger Xiaomi modellerine göre iyi
+ Ön kamera mi 8 lite ile aynı gibi gelse de biraz daha iyi netlemede
+ Cihazın üstünde kendinden gelen ekran koruyucuya ragmen ekrana dokunma hissi başarılı
+ Cod mobile ve pubg mobile de işlemci yük altında sorun çıkarmadı. Isınma olmadı . FPS düşmeleri minimizeydi. Drop yaşamadım
+ cihaz kutusunda 18W hızlı şarj adaptörü ile geliyor
( ancak batarya aşınmasını minimum a indirmek için kullanmamayı düşünmüyorum)
+ Batarya performansı şuan doğal olarak başarılı. 3-5 aya daha gerçekçi durumu ortaya çıkar.
+ Çentik olmaması benim için bir artı açıkcası
+ Ses seviyesi iyi ses kalitesini iyi
+ kılıfsız kullanımda elden kaymıyor. Mi 8 litede tam tersi idi.
+Ekran ışığı iyi dışarıda kullanımda
+Kutusundan çıkan kılıf baya kalın dayanıklı
+ Sar değeri ideal. Çift simli telefona göre düşük hatta

Eksileri
- MIUI deki kişiler , takvim , telefon ( çevirici) yok googlenin kendi uygulamaları var ve devre dışı bırakamıyorsunuz . Cihazın sesli aramalar da ses kaydedicisi bile yok bu yüzden. Attan inip eşşege binmek gibi mi 8 lite kullanan biri olarak.

Önce şu belirtteyim elim küçük degil bazlama kadar derler ya o hesap büyük ona göre kalınlık ve agırlıgı degerlendiriyorum

- Tek elle kullanım orta ve uzun süreli mümkün degil . Mi 8 lite kullanan biri olarak (160 gram ) ona ragmen bu cihaz ağır geldi..Bazı inceleme videoların da eh işte ideal vs diyor. Sanırım ideal agırlıktan bir haberler
-Kamera çıkıntısı sinir bozucu cepten çıkartırken
-Cihaz kılıfsız kalın değil tam sınırda. Ama kılıflı kalın oldugu için olumlu yanını olumsuza çevirmiş. Tabi kılıfsız kullanırsanız sorun yok .Mi 8 liteyi kılıflı kullandım sorun yaşamadım ama bunu kılıflı kullanmak mümkün degil. Kılıflı hali Redmi 8A gibi hatta daha kalın biraz.
- cihazın baş kısmı alta göre daha ağır kameralar dan sanırım ağırlık dengesi yok
- Tek elle kullanım çok zor ve yorucu el için
- Cihazın metal kasa olmaması olumsuz benim için. Tabi ağırlığı azaltmak ve daha güçlü hücresel alıcı takıp sar degerini yüksek yapmamak için yok sanırım
-Sesli görüşmeler de ahizenin konumundan dolayı sıkıntı çıkabiliyor

Nötr
# Parmak izi okuyucusunun yanda olması bana ne olumlu ne olumsuz geldi. Ancak uzun vadede olumsuz da olabilir. O kısımda sıkıntı çıktında illaki degiştirmeniz gerekecek. Ama açma tuşu ve okuyucu ayrı oldugunda alternatifi oluyordu
# Ekran büyüklüğü ideal seviyenin bir tık üstü . Ancak benim için ne olumlu ne olumsuz.
# telefon görüşmelerinde ses kalitesinde bir fark göremedim
# 48 MP olması benim için ne olumlu ne olumsuz.
#Yazılımsal ufak tefek sorunlar var arayüzde arasıra arka planı buglamıyor üst çubugu indirince ancak önemli sorun degil
#Bazı uygulamalarda Ekran kilidi açılınca bulanıklık oluşuyor sonra netliyor. Yazılımsal sorun .
# NFC olmaması benim için nötr

Edit: Cihaz ekran paneli Huaxing panel
Edit : Cihaz kutusu ile gelen 18 watt hızlı şarj ile 1.40 saatte şarj olurken, 10 Wat (5V 2A) şarj aleti ile 2.5 saatte şarj oluyor .
Edit: Cihazın parmak izi okuyucusu hızlı eger parmağınızın tamamını tanıtırsanız arkada çalışan parmak izi okuyucuları gibi stabil
Edit: Antutu skoru 274 bin (4 gb ram )

Sar değerleri

AB
Baş 0.72
Gövde 0.98
Uzuv 2.35

Uzuvu ilk defa gördüm fikrim yok ama baş ve gövde sanırım düşük.

Ekli dosyalar

• IMG_20200505_014448.jpg
    IMG_20200505_014448.jpg
    1,9 MB · Görüntüleme: 96
  • Screenshot_2020-05-12-01-34-23-170_com.antutu.ABenchMark.jpg
    Screenshot_2020-05-12-01-34-23-170_com.antutu.ABenchMark.jpg
    328,4 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Cihazi alalı 3 gün oldu. Migrostan aldım. Artı ve eksilerini yazıp fikir oluşmasına gayret edeceğim. Her ne kadar 4 Xiaomi cihaz alsam da bunlar hala evde kullanılıyor olsa da emin olun objektif biriyim .
Kullandığım cihazlar Redmi note 9s ,mi8 lite , mi a2 lite , mi A1.

Artıları
+ Cihazın çekim kalitesi başarılı. En son kullandığım mi 8 lite den 1-2 tık daha iyi .
( Normal çekim modu)
+ gece modu diger Xiaomi modellerine göre iyi
+ ön kamera mi 8 lite ile aynı gibi
+ cihazın üstünde kendinden gelen ekran koruyucuya ragmen ekrana dokunma hissi başarılı
+ Cod mobile ve pubg mobile de işlemci yük altında sorun çıkarmadı. Isınma olmadı . FPS düşmeleri minimizeydi. Drop yaşamadım
+ cihaz kutusunda 18W hızlı şarj adaptörü ile geliyor
( ancak batarya aşınmasını minimum a indirmek için kullanmamayı düşünmüyorum)
+ Batarya performansı şuan doğal olarak başarılı. 3-5 aya daha gerçekçi durumu ortaya çıkar.
+ Çentik olmaması benim için bir artı açıkcası
+ Ses seviyesi iyi ses kalitesini iyi
+ kılıfsız kullanımda elden kaymıyor. Mi 8 litede tam tersi idi.

Eksileri
- MIUI deki kişiler , takvim , telefon ( çevirici) yok googlenin kendi uygulamaları var ve devre dışı bırakamıyorsunuz . Cihazın sesli aramalar da ses kaydedicisi bile yok bu yüzden. Attan inip eşşege binmek gibi mi 8 lite kullanan biri olarak.

Önce şu belirtteyim elim küçük degil bazlama kadar derler ya o hesap büyük ona göre kalınlık ve agırlıgı degerlendiriyorum
-Mi 8 lite kullanan biri olarak (160 gram ) ona ragmen bu cihaz ağır geldi. Bazı inceleme videoların da eh işte ideal vs diyor. Sanırım ideal agırlıktan bir haberler
-kamera çıkıntısı sinir bozucu cepten çıkartırken
-cihaz kılıf ile kesinlikle kalın. Mi 8 liteyi kılıflı kullandım ama bunu kılıflı kullanmak mümkün degil. Kılıflı hali Redmi 8A
- cihazın baş kısmı alta göre daha ağır kameralar dan sanırım ağırlık dengesi yok
- Tek elle kullanım çok zor ve yorucu el için

Nötr
# Ekran büyüklüğü ideal seviyenin bir tık üstü . Ancak benim için ne olumlu ne olumsuz.
# telefon görüşmelerinde ses kalitesinde bir fark göremedim
# 48 MP olması benim için ne olumlu ne olumsuz.
#Yazılımsal ufak tefek sorunlar var arayüzde arasıra arka planı buglamıyor üst çubugu indirince ancak önemli sorun degil

Sar değerleri AB
Baş 0.72
Gövde 0.98
Uzuv 2.35

Uzuvu ilk defa gördüm fikrim yok ama baş ve gövde sanırım düşük.
İnceleme için teşekkürler hocam

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-05-14-27-15-795_com.microsoft.emmx.jpg
    Screenshot_2020-05-05-14-27-15-795_com.microsoft.emmx.jpg
    275,5 KB · Görüntüleme: 92

world67

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Henüz yok
Konular
0
Evet buydu, başka ikon yoksa Nfc yokmuş gerçekten de, benim için önemliydi almaktan vazgeçtim o yüzden

Enes D.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi8 Lite 4/64
Konular
13
Mi9t ile karşılaştarsak ortaya nasıl bir sonuç çıkabilir?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
İnceleme için teşekkürler Redmi serisinden bi cacık olmaz hatta kendi marka algısına zarar vermesin diye ayırdı xiaomi redmiyi. xiaomi alacaklar her zaman mi serisi almalıdır benim tecrübeme göre.

Üst Alt