İpucu Redmi Note 9 Pro TOZ probleminin kaynağını buldum.

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Bu ürünün çektiğiniz fotoğraflara etkisi olacaktır. O cam ışığı kırarak fotoğraflarda kirlenme oluşturabilir. Böyle bir şey almayı düşünüyorsanız eğer kameraların üstünü kapatmayacak şekilde olanlardan var, onları tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.
Hocam bilmeden yorum yapmayın fotoğrafa hiç bir etkisi yok lens koruma camı olarak geçiyor ne fotografi bozuyor ne bulanık ne kirlenme var aksine o olmasa kameram çizilcekti bilip bilmeden yorumlar yapmayın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bilmeden yorum yapmayın fotoğrafa hiç bir etkisi yok lens koruma camı olarak geçiyor ne fotografi bozuyor ne bulanık ne kirlenme var aksine o olmasa kameram çizilcekti bilip bilmeden yorumlar yapmayın kameranın üstünü kapatmayan olsaydı depderin bir çizik vardı ve şuan kameramda iyiki almışım takmışım diyorum önce araştırın sonra konusun

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Hocam bilmeden yorum yapmayın fotoğrafa hiç bir etkisi yok lens koruma camı olarak geçiyor ne fotografi bozuyor ne bulanık ne kirlenme var aksine o olmasa kameram çizilcekti bilip bilmeden yorumlar yapmayın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Hocam verdiğiniz tepki ve üslup çok abartılı ve saçma olmuş. Galiba forum ortamlarına ve adabına, edebine alışkın olmayan bir arkadaşımızsınız. Ancak burası forum, herkes fikrini istediği gibi belirtir takibi saygı ve terbiye sınırları içerisinde.

Ayrıca arkadaşın belirttiği konununda doğruluk payı büyük. Sensörün önüne eklenen ve yeterince kaliteli olmayan her eleman görüntüde bozulmalara yol açabilir. Fakat her çekimde bozulma olacak diye birşey yok, örneğin akşam sokakta fotoğraf çektiğinizde eğer sokak lambaları fotoğrafınızı mavediyorsa büyük ihtimal kamera korumasından olabilir.

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
Kamera üzerine temperli cam koruyucu konusunda görüntü kalitesini nasıl etkilediğine dair aşağıdaki fotoları incelemenizi rica ederim. Odak, kromatik bozulma ve gökyüzünde pembemsi şeritler ve fotodaki vinyet sanırım detaylı bilgi vermiş olur. Kamera camı gorilla glass 5. bunun üzerine lenslerin önünde 4 adet halka gibi açıklık olan kılıflardan alın fotolarınız da güzel çıksın. foto ortasındaki apartmana zoomladığınızda belirgin olarak görebilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

itolgasezer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga Sezer
Cihazım
RN105G
Meslek
Amele
Konular
4
Kamerası böyle değilde farklı tasarımı olanı var pro nün yeşil modeli onda böyle bir sıkıntı yok

quppas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
enes
Cihazım
redmi note 9pro
Konular
0
14 gün içinde sözleşmeden cayma hakkım varmış. Zaten 3. gün servise yollandı. Bir nevi iade ve değişim denilerek cayma hakkımı üreticiye beyan etmiş oldum.
Genpa İzmir'de. Sizce ne sonuç çıkar?

hocam son durum nedir? geçen hafta ben de istanbul evofone' a gönderdim. Kargonun içerisine resmen dilekçe yazdım tüketici hakkı koruma kanununa göre ayıplı mal sayılıyor, ayıpsız misliyle değişim vs vs yazdım. Adamlar aradı içinden kağıt mağıt çıkmamış kaybetmişler şaka gibi. Sorunu söyleyip değişim istiyorum dedim geçen hafta cumartesi gününden beri beklemedeyim.

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
hocam son durum nedir? geçen hafta ben de istanbul evofone' a gönderdim. Kargonun içerisine resmen dilekçe yazdım tüketici hakkı koruma kanununa göre ayıplı mal sayılıyor, ayıpsız misliyle değişim vs vs yazdım. Adamlar aradı içinden kağıt mağıt çıkmamış kaybetmişler şaka gibi. Sorunu söyleyip değişim istiyorum dedim geçen hafta cumartesi gününden beri beklemedeyim.

Kargoyu göndermeden önce fotoğraf çekseydiniz ispatı olurdu. Evrak yok etmek zor iş değil malesef. Maksat vakit kazanmak.

quppas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
enes
Cihazım
redmi note 9pro
Konular
0
Kargoyu göndermeden önce fotoğraf çekseydiniz ispatı olurdu. Evrak yok etmek zor iş değil malesef. Maksat vakit kazanmak.

her şeyin fotoğrafını çektim ancak paketlerken kağıtlarla birlikte son bir defa çekmek için fırsatım olmadı aceleye geldi biraz. Sonradan aklıma geldi de yapacak bir şey yok artık.
Fatura ve cihaz gönderim formu da dahil üç kağıt birbirine zımbalı şekilde koymuştum. Büyük ihtimal okudular bu ne ya diyip attılar ben öyle düşünüyorum.

Tek isteğim beni uğraştırmadan değişim yapmaları. Yoksa hakem heyeti vs uğraştıracaklar. Eski telefonumun da ekranı çatladı dün şu an telefonsuz kaldım resmen :D

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
her şeyin fotoğrafını çektim ancak paketlerken kağıtlarla birlikte son bir defa çekmek için fırsatım olmadı aceleye geldi biraz. Sonradan aklıma geldi de yapacak bir şey yok artık.
Fatura ve cihaz gönderim formu da dahil üç kağıt birbirine zımbalı şekilde koymuştum. Büyük ihtimal okudular bu ne ya diyip attılar ben öyle düşünüyorum.

Tek isteğim beni uğraştırmadan değişim yapmaları. Yoksa hakem heyeti vs uğraştıracaklar. Eski telefonumun da ekranı çatladı dün şu an telefonsuz kaldım resmen :D

İşte illa o kağıt kendilerine hakem heyetinden iadeli taahhütlü gidecek o zaman işlerini yapacaklar malesef.

Saint42

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi note 5 pr
Konular
3
bu kılıf imalatcısı yada diğer bu işlerle uğraşan bence buradan güzel ekmek çıkar komple kamerayı kapatacak çevresi üstü sağı solu heryerini örtecek ancak sadece lens bölümlerinin delikleri açık kalacak şekilde bir kaplama yaparsa süper olur 40 TL bile dese alırım.

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
bu kılıf imalatcısı yada diğer bu işlerle uğraşan bence buradan güzel ekmek çıkar komple kamerayı kapatacak çevresi üstü sağı solu heryerini örtecek ancak sadece lens bölümlerinin delikleri açık kalacak şekilde bir kaplama yaparsa süper olur 40 TL bile dese alırım.

Silikon olarak Çinliler yapmış zaten

Üst Alt