İpucu Redmi Note 9 Pro TOZ probleminin kaynağını buldum.

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
Kamera koruyuculu kılıflar var alsam işe yarar mı?

aliceylan1981

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi max 2
Konular
5
Yaramaz. Toz, o aradan giriyorsa hiç bir kılıf bunu da engelleyemez.

aliceylan1981

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi max 2
Konular
5
Geciktirir sadece. Kamera göbeği açık. İçeri girip malup yerden giriş söz konusu. Hafta da 10 toz giriyorsa 4 girer diyeyim o zaman anlarsın anlatamadığımı.
Bu gibi kılıflar yüzey çiziğini en aza indirmek için yapılmıştır. Toz koruması değildir.

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
Geciktirir sadece. Kamera göbeği açık. İçeri girip malup yerden giriş söz konusu. Hafta da 10 toz giriyorsa 4 girer diyeyim o zaman anlarsın anlatamadığımı.
Bu gibi kılıflar yüzey çiziğini en aza indirmek için yapılmıştır. Toz koruması değildir.
Bu toz kaçmaması için ne yapmamız gerekir? Yaşamayanlar da var toz kaçıp kaçmayacağının anlamanın bir yolu yokmu?

aliceylan1981

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi max 2
Konular
5
Toz kaçtığında kaçtığını anlarsınız.
Yaşamayanların nedeni bence üretim sırasında değişkenlikler.
Toz kaçarsa temizlenir ve yapıştırılır. Veya servis. Birkaç gün içinde toz kaçması yoksa zaten kaçmayacaktır diye düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yasiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
16
Toz kaçtığında kaçtığını anlarsınız.
Yaşamayanların nedeni bence üretim sırasında değişkenlikler.
Toz kaçarsa temizlenir ve yapıştırılır. Veya servis. Birkaç gün içinde toz kaçması yoksa zaten kaçmayacaktır diye düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
4 gündür kullanıyorum, şuanda bir sorun yaşamadım, inşallah yaşamam.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Mi Community forumunda moderatörler üretimdeki bazı gruplarda bu sorunun genel(kronik) olduğunu ve bu sorunu yaşayanların cihazlarını aldıkları yerden yada cihazın ait olduğu yetkili servisten değişim talep etmelerini önermiş.

Dün iki konuya da bunu belirttim, hatta mesajıma mi Community forumuna giden ikişer link ekledim.
Bu konu genel bir durum ve sorun yaşayan kullanıcıların değişim hakkı bulunmaktadır.

Her şey bir yana cihaz "ayıplı ürün" sınıfına giriyor ve koşulsuz, şartsız değişim hakkınız doğuyor.

Fakat sizler daha ilk haftadan farklı icatlar yapmaya çalışıyorsunuz kendi çabanızla, güzel ancak bir aylık cihaza bu tür işlemler yapmak pek te mantıklı değil ancak fayda dan çok zarar doğabilir bu işten.

Şimdi siz o kapağı söktünüz, ve değişim talep ettiğinizde yetkili servisin kapağı sökmüş diyerek suçu kullanıcıya yıkması ve sizi baştan savmaları için bir bahane ortaya çıkmış oldu.

Bir diğer arkadaş silikonla conta yapmış, hadi silikon kolay sökülür. Bir başkası sıvı conta kullanmayı düşünüyor.

Tavsiyem ilgili belgeleri derleyip bir an önce değişim talep edin. Eğer sonra çıkan cihazlarda bu sorun yoksa siz kendi kendinize ayıplı ürün kullanmış olacaksınız. Paranıza yazık olmadan peşine düşmenizi tavsiye ederim note 9 serisi sahipleri olarak.

Yurt dışı cihaz sahiplerine yazık olacak. facepalm~~;(

Son düzenleme:

EbabilYaso

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Yasin
Cihazım
Resmi note 9pro
Konular
1
10 gündür kullanıyorum bende böyle bir sorun yok .

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Böyel bir başlık açtım ama belki daha önce de açılmış veya bulunmuş olabilir. Yine de devam...

4 Günlük cihazın kamerasında 10 taneden üzeri toz görünce cinlerim tepeme çıktı. Dikkat ettim. Toz, kesinlikle kamera çevresinden giriyor.
Biraz dikkatli bakınca kameralar önündeki dış camın açıldığını gördüm. Hemde sadece basit bir tırnak hareketi ile. Kameralar etrafında sözde süngerimsi ve plastik conta benzeri bir parça mevcut. Tabi ki o anda fark ettim. Bu parçalar, cama doğrudan temas edemiyor. Ve bu yüzden aradan sürekli toz girişi oluyor. Bu da, doğrudan tasarım hatasını kanıtlar nitelikte. Teşekkürler Mi. General mobile olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsunuz. Note5 den beri kullanırım. Note 8 den itibaren kaliteyi ciddi anlamda düşürdünüz. Tasarım hatalı bir ürün.
Henüz servisin ne gibi bir müdahale yapacağını kestiremiyorum. Merak edenler koruma camın ile kamera arasına tırnağını sokup açsın. Korkmayın. Kolayca çıkıyor zaten. Kendi imkanlarım ile güvendiğim bir serviste müdahale etmeyi planlıyorum. Sonrada satıp artık ios evrenine geçmeye karar verdim.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Videoyu hadise vuku bulduktan sonra çekmek aklıma geldi. Öncesinde camı açtığım için tozları temizlemiştim. Forumda diğer kullanıcı şikayetleri ve diğer platformlardaki benzer şikayetler neticesinde tozlu halinin fotoğrafı için tekrar uğraşmak durumunda olduğumu düşünmüyorum.
Hiç bir şekilde kötüleme, hakaret olmadan kişisel fikrimi ve olağan durumu net olarak aktarmaya çalıştım.

Kamerada 10 tane toz var diye xiaomiyi bırakıp ios geçmem.Bende Redmi Note 8 kullanıyorum.benimde zaman zaman sorunlarım oldu ama fiyatına göre bakarsak Redmi serisi en iyi fiyat performans cihazları General Mobile kullanmış biri olarak karşılaştırılamaz aralarında büyük fark var.Demek istediğim Redmi Serisi Xiaominin alt markası yani fiyat performans dediği kısım. Xiaominin asıl cihazları Mi Cihazları bence bu cihazı satıp birde Mi Cihazlardan birini deneyin derim ben öyle yapıcam sizede tavsiye ederim

Üst Alt