Rehber Redmi Note 9 Pro test Point Reboot to 9008 EDL

KingMan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YuSuF02
Cihazım
Uçak
Konular
24
NOT : Tüm eylemler kendi sorumluluğunuzda yapılır, eğer tecrübe yoksa, bu manipülasyonlar için usta parasını ödemek daha iyidir.

* Bu işlemler FlashTool aracılığıyla 9008 modunda yazılım yüklemek içindir.

Talimatlar :
1 - Cihazın arka kapağını sökün
2 - Ekran paneli fleks konnektörünü çıkarın
3 - Batarya konnektörünü çıkarın
4 - USB kablosunu telefona takın, bilgisayara şuan bağlamayın.
5 - Alttaki resimde işaretli olan noktalar TEST POİNT noktalarıdır. O noktaları cımbız gibi bir aletle , noktalara değdirin, yani kısa devre yapın ve bu esnada USB kablo ile cihazı Bilgisayara bağlayın.
(Buraya kadar şu anlık, yani yazılım yüklemek için batarya konnektörünün bağlanmasına gerek yoktur)
6 - Bilgisayar Yeni bir cihaz tanımladıktan sonra tamamdır.
Cihaz EDL MOD'a alınmıştır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Elinize sağlık hocam paylaşım için teşekkürler,lakin bir şey soracağım normal düz cımbız ile de olmaz mı haha--

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Teşekkürler hocam. Edl modda flaş yapmak için yetkili hesap lazım olacaktır. Eğer kullanıcıda yetkili hesap yoksa hiç arka kapağı açmasın

maydemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
3
Test Point Edl ile yazılım yükleme işlemi yetkili hesap yada authorized kod yöntemi ile olur. Redmi note 9 pro için şu an edl ile yamalanmış firehouse dosyası veyahut rom da yok. Ancak ileride ne olur bilinmez. Faydalı bir bilgi olarak paylaşmak iyi olmuş. Ancak test point noktalarını kısa devre yaparken dikkatli olunması lazım sağında solunda diotlara zarar vermemek veyahut yanlışlıkla başka noktalara kısa devre yaptırıp anakartı pert etmemek lazım.

KingMan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YuSuF02
Cihazım
Uçak
Konular
24
Test Point Edl ile yazılım yükleme işlemi yetkili hesap yada authorized kod yöntemi ile olur. Redmi note 9 pro için şu an edl ile yamalanmış firehouse dosyası veyahut rom da yok. Ancak ileride ne olur bilinmez. Faydalı bir bilgi olarak paylaşmak iyi olmuş. Ancak test point noktalarını kısa devre yaparken dikkatli olunması lazım sağında solunda diotlara zarar vermemek veyahut yanlışlıkla başka noktalara kısa devre yaptırıp anakartı pert etmemek lazım.
uyarınız için teşekkürler ben bu işi hep yapıyorum tek test point değil entegre tamiri yazılım çoğu şeyi
ama bilmeyenler için güzel bilgi teşekkürler

maydemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
3
uyarınız için teşekkürler ben bu işi hep yapıyorum tek test point değil entegre tamiri yazılım çoğu şeyi
ama bilmeyenler için güzel bilgi teşekkürler
Hocam daha yeni yaptırdım bende cihazın kapağını açtım edl test point yaptım ve uzak bağlantı yöntemi ile authorized key oluşturup yaptılar. Bununla ilgili bir rehber yazacağım foruma. Ancak şu an için yetkili hesap ve jtag yada box dışında bir yöntemle edl yazılım atılmıyor.

KingMan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YuSuF02
Cihazım
Uçak
Konular
24
Hocam daha yeni yaptırdım bende cihazın kapağını açtım edl test point yaptım ve uzak bağlantı yöntemi ile authorized key oluşturup yaptılar. Bununla ilgili bir rehber yazacağım foruma. Ancak şu an için yetkili hesap ve jtag yada box dışında bir yöntemle edl yazılım atılmıyor.
ustam uzaktan bağlantı olayını biliyorum çok yaptım yetkili hesapta var zaten bizde

rehber yazarsan güzel olur herkes faydalanır

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
Yetkili hesap yapmak için herkes cihazı sağlam iken bilgisayar üzerinden yetkilendirebilir sanırım öyle birşey vardı

Üst Alt