Rehber Redmi Note 9 Pro Netflix Widevine L1 Sertifikası Sorunu Çözümü(Stock-Custom)

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
16
Arkadaşlar bootloader açık ise Google Play'de ayarlardan baktığınızda cihaz sertifikasız diyor. Bu da sadece Google Play'den Netflix indirmenize engel oluyor.

Parmak izi ödeme altındaki L1 sertifikası cihaz açıldıktan bir müddet sonra bakıldığında kullanılamaz yazıyor.

Bu durumda iken Netflix açılınca uygulama hastası verip kapanıyor program.

Tekrar Netflix başlatınca giriş yapmanızı istiyor. Netflix cihaz ayarları altından yürütme özelliklerine baktığımız zaman SD kalite gösteriyor.

Telefonu kapatıp açınca parmak izi ödeme altındaki L1 sertifikası düzeliyor.

Uygulama yönetimi altından Netflix verilerini sildiğinizde ve Netflix tekrar çalıştırdığınızda hesaba giriş yapıp cihaz ayarları altındaki yürütme özelliklerine baktığımız zaman Full HD görünüyor.

Bu kısır döngü böyle devam ediyor.

Ben bugün Netflix kullanmayan fakat hiç ellenmemiş(bootloader açılıp hiç bir işlem yapılmamış) telefonda parmak izi ödeme altında L1 sertifikasına baktığımda onda da kullanılamaz yazıyordu.

Telefonu kapatıp açınca kullanılabilir yazıyordu.

Yani anladığım kadarıyla orijinal yazılımda olan bir hata var.

Bootloader kilidini tekrar kilitleseniz de aynı durum.

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Arkadaşlar bootloader açık ise Google Play'de ayarlardan baktığınızda cihaz sertifikasız diyor. Bu da sadece Google Play'den Netflix indirmenize engel oluyor.

Parmak izi ödeme altındaki L1 sertifikası cihaz açıldıktan bir müddet sonra bakıldığında kullanılamaz yazıyor.

Bu durumda iken Netflix açılınca uygulama hastası verip kapanıyor program.

Tekrar Netflix başlatınca giriş yapmanızı istiyor. Netflix cihaz ayarları altından yürütme özelliklerine baktığımız zaman SD kalite gösteriyor.

Telefonu kapatıp açınca parmak izi ödeme altındaki L1 sertifikası düzeliyor.

Uygulama yönetimi altından Netflix verilerini sildiğinizde ve Netflix tekrar çalıştırdığınızda hesaba giriş yapıp cihaz ayarları altındaki yürütme özelliklerine baktığımız zaman Full HD görünüyor.

Bu kısır döngü böyle devam ediyor.

Ben bugün Netflix kullanmayan fakat hiç ellenmemiş(bootloader açılıp hiç bir işlem yapılmamış) telefonda parmak izi ödeme altında L1 sertifikasına baktığımda onda da kullanılamaz yazıyordu.

Telefonu kapatıp açınca kullanılabilir yazıyordu.

Yani anladığım kadarıyla orijinal yazılımda olan bir hata var.

Bootloader kilidini tekrar kilitleseniz de aynı durum.
aynen widevine ile ilgili su asamada sıkıntı var

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
16
Bakalım bir şey uyguladım deniyorum başarılı olursa yazacağım. L1 Yarın kaybolacak mı bakalım

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
16
Maalesef sorun devam ediyor.

Redmi Note 9 Pro

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33

Xxgokhanx

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi note 8 p
Konular
0
hocam şuan için yapcak bişi yok stock romlardada ayn ısorun var malesef bekliceksiniz gelecek olan güncellemeleri
Dostlar ben bir çözüm buldum uygulamayı kullanmadığınız zaman oturumu kapatın bu şekilde kullanıyorum HD zaten sifre kayıtlı olduğu için açmak kolay oluyor

mzatalar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zeki
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
0
1.Çözüm: Evet Arkdaşlar Çokca Duyduğum Bu Soruna Kendimce Bir Çözüm Buldum Durduk Yere L1 Sertifkası L3 e Düşüyormuş Bunun İçin Çözüm Şu Şekilde Olucak Öncelikle Ayarlar-Uygulamalar Kısmından Netflix Uygulmasını Tıklayın Verileri Komple Silin Ardından Netflix Uygulmasını Kaldırın Cihazdan Sonra Parmak İzine Gelip Widevine L1 Sertfikasını Güncelleyin Ardından Cihazı Yeniden Başlatın Cihaz Açılınca Netflix Uygulmasını Google Play Store Değilde Direkt Apk Olarak Googleden İndirip Kurun Bu şekilde Sertifika L3 Düşme Sorunu Yaşanmıyor Bu Çözüm Eu Romda İşe Yarıyor Stock Romda Deneyip Geri Dönüş Yaparsanız Sevinirim

2.Çözüm: Bu Yolda Şu Şekilde Netflixi Komple Cihazınızdan Kaldırın Ayarlardan Google Play Store girip Bütün Verileri Silin Daha Sonra Parmak İzinden Widevine L1 Sertifkasını Güncelleyin Sonra Cihazı Yeniden Başlatın Ardından Google Play Store Girip Netflix Uygulmasını Kurun Bu Çözümde İşe Yarıyor Özellikle Stock Rom Kullanan Arkdaşlardan Geri Dönüş Bekliyorum

Saygılarımla Hepinize İyi Forumlar Dilerim.
selam netflix L 3 sorunu redmi note 9 pro miui eu sürümü 12. 02 ile çözüldü ben guncelledikden sonra hata vermedi bilginize
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

1.Çözüm: Evet Arkdaşlar Çokca Duyduğum Bu Soruna Kendimce Bir Çözüm Buldum Durduk Yere L1 Sertifkası L3 e Düşüyormuş Bunun İçin Çözüm Şu Şekilde Olucak Öncelikle Ayarlar-Uygulamalar Kısmından Netflix Uygulmasını Tıklayın Verileri Komple Silin Ardından Netflix Uygulmasını Kaldırın Cihazdan Sonra Parmak İzine Gelip Widevine L1 Sertfikasını Güncelleyin Ardından Cihazı Yeniden Başlatın Cihaz Açılınca Netflix Uygulmasını Google Play Store Değilde Direkt Apk Olarak Googleden İndirip Kurun Bu şekilde Sertifika L3 Düşme Sorunu Yaşanmıyor Bu Çözüm Eu Romda İşe Yarıyor Stock Romda Deneyip Geri Dönüş Yaparsanız Sevinirim

2.Çözüm: Bu Yolda Şu Şekilde Netflixi Komple Cihazınızdan Kaldırın Ayarlardan Google Play Store girip Bütün Verileri Silin Daha Sonra Parmak İzinden Widevine L1 Sertifkasını Güncelleyin Sonra Cihazı Yeniden Başlatın Ardından Google Play Store Girip Netflix Uygulmasını Kurun Bu Çözümde İşe Yarıyor Özellikle Stock Rom Kullanan Arkdaşlardan Geri Dönüş Bekliyorum

Saygılarımla Hepinize İyi Forumlar Dilerim.
redmi note 9 pro eu miui 12.02 guncelledikden sonra sorun çözüldü bilginize

frhtzkn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
0