Ana Başlık Redmi Note 9 Pro Max

anildinc1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
anil
Cihazım
Mi 9T Pro Redmi
Meslek
Teknisyen
Konular
8
2800 den pazarda yerini alir onun üstü satilirsa ben almam zaten 2800 lukde bir özelliği yok benim cihaza oranla parmak izi yana kaymis o kadar birde islemci değişmiş 2500 2800 arasi bir şeyle girmesi lazim en fazla

dr gakumba

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gakumba
Cihazım
redmi note 5
Konular
1
3.000₺ üzeri garanti zaten. 4.000₺ olma ihtimali var.
mumkundur..ama geldıgı gıbı ıner o fıyat..o fıyata daha donanımlı alternatıflerı varken kımse almaz bunu..ınmesını beklerız bu durumda..

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar fiyat tahminlerinizi yaparken ve beklentilerinizi belirlerken değişken ÖTV oranını da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. ÖTV matrahı 640 TL'yi aşmayan cep telefonları için yüzde 25, 640 TL ile 1500 TL arasında olanlar için yüzde 40, 1500 TL'yi aşanlar için ise yüzde 50 oranında vergi alınmaktadır. Yükselen dolar kuru ile birlikte telefonların ÖTV matrahının 1500₺ üzerine çıkması son derece olası görünüyor.

dr gakumba

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gakumba
Cihazım
redmi note 5
Konular
1
Arkadaşlar fiyat tahminlerinizi yaparken ve beklentilerinizi belirlerken değişken ÖTV oranını da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. ÖTV matrahı 640 TL'yi aşmayan cep telefonları için yüzde 25, 640 TL ile 1500 TL arasında olanlar için yüzde 40, 1500 TL'yi aşanlar için ise yüzde 50 oranında vergi alınmaktadır. Yükselen dolar kuru ile birlikte telefonların ÖTV matrahının 1500₺ üzerine çıkması son derece olası görünüyor.

sizin fiyat tahmininiz nedir peki tavan ve taban modeller icin? ayrıca globel model olup olmayacagı ıle ilgili bir bilgi bulamadım,bu konuda ne dusunuyorsunuz? Hindistan a ozel bir model olma olasılıgı var mıdır sıze gore?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
sizin fiyat tahmininiz nedir peki tavan ve taban modeller icin? ayrıca globel model olup olmayacagı ıle ilgili bir bilgi bulamadım,bu konuda ne dusunuyorsunuz? Hindistan a ozel bir model olma olasılıgı var mıdır sıze gore?
Dolar şu an 6.40₺ hocam. Telefonun baz modeli ise 200$. 200*6.40=1280₺ yapıyor ve %18 KDV eklendiğinde 1500₺ üzerine çıkıyor ve ÖTV matrahı %50'lik dilime giriyor. 750₺ üzeri de ÖTV eklediğimizde -TRT, Kültür bakanlığı vs. diğer masrafları (evet verginin vergisi ve hatta verginin vergisinin vergisi de alınıyor) ve ithalatçı ve satıcı karlarını yok saysak bile- buradaki beklenti olan 2500₺'nin yeni bir yasal düzenleme yapılmadığı sürece hayal olduğunu söyleyebiliriz.

Bu belirtilen modeller evet sadece Hindistan için tanıtıldı. Global'e aynı cihazlarla mı çıkar yoksa değişiklikler olur mu maalesef bilemiyorum.

1cskndlgr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
cskndlgr
Cihazım
redmi note8 pro
Konular
46
Dolar şu an 6.40₺ hocam. Telefonun baz modeli ise 200$. 200*6.40=1280₺ yapıyor ve %18 KDV eklendiğinde 1500₺ üzerine çıkıyor ve ÖTV matrahı %50'lik dilime giriyor. 750₺ üzeri de ÖTV eklediğimizde -TRT, Kültür bakanlığı vs. diğer masrafları (evet verginin vergisi ve hatta verginin vergisinin vergisi de alınıyor) ve ithalatçı ve satıcı karlarını yok saysak bile- buradaki beklenti olan 2500₺'nin yeni bir yasal düzenleme yapılmadığı sürece hayal olduğunu söyleyebiliriz.

Bu belirtilen modeller evet sadece Hindistan için tanıtıldı. Global'e aynı cihazlarla mı çıkar yoksa değişiklikler olur mu maalesef bilemiyorum.
Hocam, 9 pro modellerinin Türkiye'ye gelmesi Nisan ayını geçer mi ? bir haberde 2020'nin 3. çeyreği diye okudum saçmalık heralde dedim ama headbang~~ sizce bu ay satışa çıkar mı ? Realme yeni modelleri için 14 nisan diye açıkladı xiaomi o kadar mağaza ile altında kalmamalı bence..

eranyum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Hocam, 9 pro modellerinin Türkiye'ye gelmesi Nisan ayını geçer mi ? bir haberde 2020'nin 3. çeyreği diye okudum saçmalık heralde dedim ama headbang~~ sizce bu ay satışa çıkar mı ? Realme yeni modelleri için 14 nisan diye açıkladı xiaomi o kadar mağaza ile altında kalmamalı bence..

piyasanın durumu belli, avrupa'da şu cihazı satışa çıkarsalar kaç kişi alır? millet can derdine düşmüş durumda.. talep edilmesi lazım öncelikle ; kaldı ki, salgın nedeniyle nakliyesi , satışı (mağazalar kapalı) şu an hepsi problem.. bence 2020 3. çeyrek fazla geç ama gerçekçi

Sancarexp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi NOTE 8
Konular
91
Amoled ekran olmadıktan sonra sd865 koysun 10000maj pil koysun neye yarar