Recovery Redmi Note 9 Pro (Joyeuse) Root Atma-Kaldırma Ve Twrp İle Yedek Alma Ve Geri Yükleme Rehberi (Resimli)

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Evet Arkadaşlar Biliyorsunuz Şuan Mevcut Redmi Note 9 Pro İçin Mevcut Twrpler Çok Sağlıklı Çalışmyor Çünki Hepsi Port Twrp Henüz Resmi Bir Twrp Yok Bu Cihaz İçin Yedek Alma Ve Geri Yükleme Çoğu Zaman Hayat Kurtarıyor Ben Size Yedek Alma Ve Geri Yükleme İşlemini Orange Fox Twrp Üzerinden Anlatıcam Çünki En Sağlıklı Bu Çalışıyor Bu Konuda ve Bunda Dahili Depolama Yedek Alma Özelliği Mevcut

1.Adım: Öncelikle Cihazınızda Orange Fox Twrp Yoksa Verdiğim Linkten İndirin Ve Mevcut Twrp Üzerinden Cihazınıza Flashlayın Zaten Kurulum Bitince Kendisi Otomatik olarak yeniden baslatıcak

2.Adım: Orange Fox Twrp Açılınca Aşağıdaki Resimlerdeki Gibi + işaretine tıklayın Hangi Depolamaya alcaksanız yedekleri onu seçin Ardından Yedeklemek İstediğiniz Dosyaları Seçin Ve Yedeklemeyi Tamamlayın Aldığınız Yedekler Seçtiğiniz Depolamaya Göre Fox/Backup Klasörü Altında Yedeklenir Bu Yedeği İster Hafıza Kartına İster Bilgisayarınıza Atabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

3.Adım: Yedekleri Aldıktan Sonra Geri Yükleme Sorunu Vardır Sebebi Mesela Eu Romda Yedek Aldın Baska Bir Custom Rom Kurdun Cihaza Eu Rom Yedeğini Yüklerken Hata Alıyorsun Çözümü Basit Öncelikle Hangi Romda Ve O Romun Sürümünde Yedek Aldıysanız O romun aynı sürümünü Cihaza Flashlamanız Lazım Yani Mesela Eu Rom Yedeği Aldın Önce Eu Romu Kurcan Cihaz Açılacak İlk Kurulum Vs Yaptıktan Sonra Twrp Ekranına Dönüp Aldıgınız Yedeği Sorunsuz Bir Şekilde Geri Yükleyebilirsiniz.Orange Foxta Dahili Depolama Yedeğide Alındığı İçin Resimler-Müzikler-Apklar Herşey Sorunsuz Geri Yüklenir.

4.Adım: Root Atma Yöntemini Anlatıcam Arkdaşlar Bu Yöntem Sadece Custom Romlar İçin Geçerlidir Stock Romda Denenmemiştir stock Romda Cihazınızın Bootloba Düşebilir Orange Foxta Gömülü Magisk Olmadığı İçin Manuel Olarak Kurmanız Lazım Aşağıdaki Verdiğim Linkten Hem Magisk.zip Dosyasını Hemde Magisk Manager Apksını Telefonuza İndirin twrp Moduna Alın Cihazı Magisk.zip Dosyasını Flashlayın sonra Cihazı Sistemde Yeniden Başlatın İlk açılış Uzun Sürebilir Bekleyin Cihaz Açıldıktan Sonra Magisk Manager Apk Dosyasını Kurun İşlem Tamamdır.

*
*

5.Adım: Rot Kaldırma İşlemi Çok Basittir Aşağıdaki Verdiğim Linkten Magisk Unistaller İndirin Ardından Twrp Moduna Geçip Direkt Flashlayın Cihazınızdan Sorunsuz Şekilde Rootu Kaldırmış Olursunuz.

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.

Son düzenleme:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
En sağlıklı benim gördüğüm ve test ettiğim Swift Back-Up. Rootlu cihazlarda işe yarar.

acekiller

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Evet Arkadaşlar Biliyorsunuz Şuan Mevcut Twrpler Çok Sağlıklı Çalışmyor Çünki Hepsi Port Twrp Henüz Resmi Bir Twrp Yok Bu Cihaz İçin Yedek Alma Ve Geri Yükleme Çoğu Zaman Hayat Kurtarıyor Ben Size Yedek Alma Ve Geri Yükleme İşlemini Orange Fox Twrp Üzerinden Anlatıcam Çünki En Sağlıklı Bu Çalışıyor Bu Konuda ve Bunda Dahili Depolama Yedek Alma Özelliği Mevcut

1.Adım: Öncelikle Cihazınızda Orange Fox Twrp Yoksa Verdiğim Linkten İndirin Ve Mevcut Twrp Üzerinden Cihazınıza Flashlayın Zaten Kurulum Bitince Kendisi Otomatik olarak yeniden baslatıcak

2.Adım: Orange Fox Twrp Açılınca Aşağıdaki Resimlerdeki Gibi + işaretine tıklayın Hangi Depolamaya alcaksanız yedekleri onu seçin Ardından Yedeklemek İstediğiniz Dosyaları Seçin Ve Yedeklemeyi Tamamlayın Aldığınız Yedekler Seçtiğiniz Depolamaya Göre Fox/Backup Klasörü Altında Yedeklenir Bu Yedeği İster Hafıza Kartına İster Bilgisayarınıza Atabilirsiniz.

3.Adım: Yedekleri Aldıktan Sonra Geri Yükleme Sorunu Vardır Sebebi Mesela Eu Romda Yedek Aldın Baska Bir Custom Rom Kurdun Cihaza Eu Rom Yedeğini Yüklerken Hata Alıyorsun Çözümü Basit Öncelikle Hangi Romda Ve O Romun Sürümünde Yedek Aldıysanız O romun aynı sürümünü Cihaza Flashlamanız Lazım Yani Mesela Eu Rom Yedeği Aldın Önce Eu Romu Kurcan Cihaz Açılacak İlk Kurulum Vs Yaptıktan Sonra Twrp Ekranına Dönüp Aldıgınız Yedeği Sorunsuz Bir Şekilde Geri Yükleyebilirsiniz.Orange Foxta Dahili Depolama Yedeğide Alındıgığı İçin Resimler-Müzikler-Apklar Herşey Sorunsuz Geri Yüklenir.

4.Adım: Root Atma Yöntemini Anlatıcam Arkdaşlar Bu Yöntem Sadece Custom Romlar İçin Geçerlidir Stock Romda Denenmemiştir stock Romda Cihazınızın Bootloba Düşebilir Orange Foxta Gömülü Magisk Olmadığı İçin Manuel Olarak Kurmanız Lazım Aşağıdaki Verdiğim Linkten Hem Magisk.zip Dosyasını Hemde Magisk Manager Apksını Telefonuza İndirin twrp Moduna Alın Cihazı Magisk.zip Dosyasını Flashlayın sonra Cihazı Sistemde Yeniden Başlatın İlk açılış Uzun Sürebilir Bekleyin Cihaz Açıldıktan Sonra Magisk Manager Apk Dosyasını Kurun İşlem Tamamdır.

*
*

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.
elinize sağlık hocam çok iyi bir rehber olmuş :D

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33

roethlisberger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
7
hocam stock roma bu twrp ile root atma yontemi gelmedi mi daha bilginiz var mi?

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
hocam stock roma bu twrp ile root atma yontemi gelmedi mi daha bilginiz var mi?
Magisk yükleyin twrp üzerinden rootlanmis olur zaten.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bootlop sorunu icin magiskin 21.4 versiyonunu deneyiniz.

Avecenna14

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Note 9 pro
Konular
0
"Redmi Note 9 Pro(Joyeuse) Mıuı 12.5.3 Kararlı Eu Rom Çıktı" baslığındaki rom'u mu tavsiye edersiniz note 9 pro imei li cihaz için? yoksa global kararlı rom 12.5.2' mi önerirsiniz? teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Memet2770

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet gezer
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
"Redmi Note 9 Pro(Joyeuse) Mıuı 12.5.3 Kararlı Eu Rom Çıktı" baslığındaki rom'u mu tavsiye edersiniz note 9 pro imei li cihaz için? yoksa global kararlı rom 12.5.2' mi önerirsiniz? teşekkürler..
Hocam ben ikisini de kullandım kesinlikle eu rom

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt