Rehber Redmi Note 9 Pro (Joyeuse) Haftalık Beta MıuıMix Rom v20.11.25 Kurulum Rehberi Resimli Anlatım

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
ellerinize salik hocam

acekiller

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redmi Note 9 Pro(Joyeuse) Haftalık Güncellenen Beta Mıuı v12.3 MıuıMix Rom v20.11.25 Kurulum Rehberi Resimli Anlatım
Arkadaşlar Haftalık Güncellenen Mıuımix Rom İle Karşınızdayım Sözü Fazla Uzatmadan Direk Kurulum Aşamasına Geçeceğim Resimler haftalık Eu Beta Rom Kurulum Rehberinden Alınmıştır Kafanız Karışmasın Kurulum Birebir Aynıdır

Değişiklik Günlüğü v20.11.25

Sistem
Yeni - Power UI yeniden tasarımı [Android 10 cihazlar]
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Aralık 2020'ye güncellendi [Redmi Note 7]
Düzeltme - Sessiz mod, yeniden başlatmanın ardından otomatik olarak açıldı
Düzeltme - Ses paneli şu durumlarda genişletilemedi "Varsayılan ses seviyesi kontrol akışı", "Zil sesi" olarak ayarlandı
Düzeltme - Yeni ses paneli bazı durumlarda cihaz döndürüldüğünde çökmelere neden oldu

Not: Ses paneli yanlış yerleştirmeleri veya bazı durumlarda gri başlık gibi belirli sorunları biliyoruz; düzeltiriz, Xiaomi'ye aittir.
Düzeltme - HTML Görüntüleyici çökmesi nedeniyle belirli Wi-Fi ağlarına bağlanılamadı
Düzeltme - Fransız dili eksik

Denetim merkezi
Düzeltme - Karanlık mod geçişine uzun basılması, Karanlık mod ayarlarına yönlendirmedi

Güvenlik
Yeni - Pil kullanım istatistikleri yeniden tasarlandı

Ayarlar
Düzeltme - "AI önceden yükleme" ayarı, düğme simgesine dokunulduğunda değişmedi

Kamera
Yeni - Yeni "Daha Fazla" sekme düzeni [Android 10 cihazlar]

Öncelikle Vermiş Olduğum Bütün Dosyaları İndirip Hepsini Bir Klasörde Toplayıp Telefonunuzun Dahili Depolamasına Atın

Orange Fox Twrp:

MıuMix Rom:
Permissiver5:
Disable Dm Verity:
Vendor:
Firmware:
Nfc Sorunu Fix: (Magisk Modülür Twrpden Flashlamayın Magisk Manager içinden Kurulum Sağlayın)
Magisk v20.4.zip:

Magisk Manager Apk:
:

Kurulum Aşamaları:

1.Adım: Cihazınızda Kurulu Mevcut Twrp Üzerinden İndirdiğiniz OrangeFox Twrp Yi Flashlayın Ardından Zaten Kurulum Bitince Kendisi Otomatik Olarak Recovery Modda Yeniden Başlatır. Twrp Açılınca Dilini Türkçe Yapmak İçin Aşağıdaki Adımları İzleyin

2.Adım: Dosyalar Kısmına Tıklayıp Gerekli Dosyaların Olduğu Klasörü Açın Ver Verdiğim Sıralamaya Göre Tek Tek Kurulum Aşamalarını Uygulayın.

3. Adım: Aşağıdaki Verdiğim Sıraya Göre Tüm Dosyaların Kurulumunu Sağlayın

1.Olarak MıuıMix v20.11.25 Beta Romu Kurun
2.Olarak Vendor Dosyasını Kurun
3.Olarak Firmware(fw) Dosyasını Kurun
4.Olarak Disable Dm Verity Dosyasını Kurun
5.Olarak Permissiver5 Dosyasını Kurun

4.Adım: Tüm Dosyaların Kurulumunu Tamamladıktan Sonra Aşağıdaki Verdiğim Adımları Yapın.

5.Adım: Format Data İşlemi Tamamlandıktan Sonra Aşağıdaki Resimde Gösterilen Yerden Sistemi Yeniden Başlatın Ve Kurulumu Tamamlayın.

Root Yapma Aşamaları: Cihaz Açıldıktan Ve Başlangıç Ekranını Geçtikten Sonra Cihazı Twrp Moduna Alın Ardından Magisk v20.4.zip Dosyasını Cihazına Flashlayın ve Cihazı Yeniden Başlatın Root İşleminden Sonra Cihazın İlk Açılışı Yavaş Olur 10 Dakika kadar Bile Sürebilir Kesinlikle Bekleyin Hiç Bişey Yapmayın Cihaz Açıldıktan Sonra Verdiğim Linkten İndirdiğiniz Magisk Manager Apk yı Cihazına Kurun Root İşlemi Tamamdır.

Romda Nfc ve Ekran Dokunma Titreşimi Açınca Ekran Görüntüsü Alma Sorunu Var Ama Konuya her 2 Sorununda fix Dosyasını ekledim Rom Kurulumu Bittikten ve Cihaz Açıldıktan Sonra Twrp Moduna Dönüp Magisk zip Dosyasını Flashlayın Sonra Cihazı Yeniden Başlatın İlk Açılış Uzun Sürebilir Root işleminden Sonra Cihaz Açılınca Magisk manager apk Kurun Ardından Programı Açın Nfc Fiz Dosyasını Seçip Kurun Ardından Cihazı Yeniden Twrp Modunda Başlatın Sonra Hapticfiz Dosyasını Seçip Cihaza Flashlayın İşlem Tamamdır Mıuımix Romu Sorunsuz Kullanmaya Başlayabilirsiniz.

Haftalık Çıkan Güncellemeleri Verileri Kaybetmeden Yükleme Yöntemi:

1.Adım:
Aşağıdaki Linkten En Son Çıkan Güncellemeyi İndirip Telefonun Dahili Depolmasına Atın
Siteye Girdikten Sonra Files(Dosyalar) Kısmına Tıklayın En Son Çıkan Güncellemeyi En Üstte Görürsünüz.

2.Adım: ilk Kurulumda İndirmiş Olduğunuz Vendor Dosyasınıda Dahili Depolamaya Atın
3.Adım: Cihazı twrp Modda Başlatın Önce en son çıkan güncel Rom Dosyasını Direk Kurun Ardından Vendor Dosyasını Kurun Ve Cihazı Yeniden Başlatın.

Bu Adımları Takip Ederek Verileri Ayarları Kaybetmeden Güncelleme İşlemini Sorunsuz Yapabilirsiniz Her Güncel Rom Kurulumundan Sonra
Vendor kurmayı unutmayın Bu çok önemli.

Güncelleme Takip Bağlantısı: (Siteye Girince Files Yazan Yere tıklayın Her hafta Çıkan Güncelleme Orda En Üstte Yayınlanır. Güncelleme yöntemi rehbere eklenmiştir haricen güncellemeler cihazın brick olmasına sebep olur lütfen rehberdeki adımların haricinde işlem yapmayın)

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir.
Elinize sağlık hocam

jiyanoo63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi K30S ultr
Meslek
Excutive cheff
Konular
1
Merhaba hocam bişey dikkatimi çekti eu beta da olan Permissiver5, Disable Dm Verity ve vendor dosyaları miuimix rom da da mevcut, bunlar aynı mı tamamen farklı mı

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Merhaba hocam bişey dikkatimi çekti eu beta da olan Permissiver5, Disable Dm Verity ve vendor dosyaları miuimix rom da da mevcut, bunlar aynı mı tamamen farklı mı
Tamamen aynı hocam farkı yok

İsko68

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsko
Cihazım
Redmi note9 pro
Konular
0
Ellerinize sağlık hocam.
Güncelleme geldiği zaman sadece wipe dalvik/cache yapıp romu mu yüklüyorum ? Her seferinde NFC ve haptic fixleri yüklememe gerek var mı?

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Ellerinize sağlık hocam.
Güncelleme geldiği zaman sadece wipe dalvik/cache yapıp romu mu yüklüyorum ? Her seferinde NFC ve haptic fixleri yüklememe gerek var mı?
Hayır hocam konuda yazıyor zaten güncelleme yöntemi güncel romu indirceksiniz twrpden direkt güncel romu kuracaksınız ardından vendor dosyasını kuracaksınız işlem bu kadar nfc fix ve haptic fix sürekli kurmanıza gerek yok

İsko68

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsko
Cihazım
Redmi note9 pro
Konular
0
Hayır hocam konuda yazıyor zaten güncelleme yöntemi güncel romu indirceksiniz twrpden direkt güncel romu kuracaksınız ardından vendor dosyasını kuracaksınız işlem bu kadar nfc fix ve haptic fix sürekli kurmanıza gerek yok
Anladım hocam vendoru her seferinde unutmamam lazım o zaman angel~~
Son bir sorum olacak son eu kararlı romun üzerine wipe yapmadan kursam olur mu ?

Üst Alt