MIUI 12 Redmi Note 9 Pro - Endonezya Kararlı Rom V12.0.5.0 QJZIDXM İndirme Bağlantıları

Hiparci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hiparci
Cihazım
Redmi note 4
Konular
6
Dün akşam 12.5.1 geldi. Herbir cacık için ayrı bildirim verme sorunundan dolayı anında yükledim, bildirim sorunu düzelmiş. Hatta çok daha rahat okunur bir yazı fontu olmuş gibi geldi bana. Akıcılık da artmış gözle görünür şekilde.
Yalnız ana ekranda boş bir alanda aşağı çekince bildirim çubuğu açıldığı zaman arka planın soluk olması gerekirken ekran 1sn kadar titreme yapıp daha sonra arkaplan flu oluyor. Fakat en üstten bildirim çubuğundan tutup aşağı çekince arka plan hiç titreme yapmadan direk flu oluyor.
Diğer sorun ise planlı rahatsız etme modu çalışmıyor. Bunu haricinde birşey gözüme çarpmadı, batarya konusunda fikir edinmek için henüz çok erken, daha 5dk önce prizden çektim bakalım

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
Dün akşam 12.5.1 geldi. Herbir cacık için ayrı bildirim verme sorunundan dolayı anında yükledim, bildirim sorunu düzelmiş. Hatta çok daha rahat okunur bir yazı fontu olmuş gibi geldi bana. Akıcılık da artmış gözle görünür şekilde.
Yalnız ana ekranda boş bir alanda aşağı çekince bildirim çubuğu açıldığı zaman arka planın soluk olması gerekirken ekran 1sn kadar titreme yapıp daha sonra arkaplan flu oluyor. Fakat en üstten bildirim çubuğundan tutup aşağı çekince arka plan hiç titreme yapmadan direk flu oluyor.
Diğer sorun ise planlı rahatsız etme modu çalışmıyor. Bunu haricinde birşey gözüme çarpmadı, batarya konusunda fikir edinmek için henüz çok erken, daha 5dk önce prizden çektim bakalım
Hocam kullaninca batarya hakkinda yorum yaparsanız sevinirim 🙂

Hiparci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hiparci
Cihazım
Redmi note 4
Konular
6
Hocam kullaninca batarya hakkinda yorum yaparsanız sevinirim 🙂
Hocam batarya iki önceki sürüm olan android 10 MIUI 12 ile aynı. MIUI 12.0.1 sürümünde bir tık daha iyi olmuştu bu defa o bir tık kısmı geri düşmüş android 10 gibi olmuş. Ki bu haliyle de yeterli benim için. Planlı sessiz modu çalışmaya başladı.
Bu sürümdeki bariz sorun, BT kulaklık ile müzik çalmaya başlayınca, eğer bir defalık müzik çakal programı açıp geri dönmezsek bildirim çubuğunda müzik çalar görünmüyor. Bildirim çubuğu bomboş ama kulaklıkta müzik çalıyor yani.
Diğer bir sorun ise, bildirim çubuğunda gelen özellikle telegram grup bildirimlerine basıp sohbet ekranına gidince, grup üyelerin yazmasına kapalı bir kanal olmasına rağmen klavye açılıyor. Her zaman değil nadiren oluyor bu. Bu ikisinin dışında üstteki mesajda bahsettiğim boş alanda aşağı çekerek açılan bildirim paneli titreme sorunu aralıksız devam ediyor. Başkaca bir sorun gözüme çarpmadı.
Olumlu yönleri ise bariz bir akıcılık düzelmesi var. Onun dışında görünürlük farkedilir derecede artmış. Artık yazı fontu mu punto mu yoksa pencere kenarlıkları mı değişti bilemiyorum ama birşeyi okuyabilmek, gözü bozuk birinin ekrandaki şeyi seçebilmesi gerçekten daha kolay hale gelmiş.

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Merhaba arkadaslar hala bu romu kullanan varmi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu roma gecmeyi dusunuyorum gunluk kullanimda icin nasildir?

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
Merhaba arkadaslar hala bu romu kullanan varmi

bu roma gecmeyi dusunuyorum gunluk kullanimda icin nasildir?
Yanlış dusunmusum miui 12.5 sandim öncelikle yorumu tekrar düzeltyim . Bu 12.05 i kullandım tavsiye etmem.

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
tewekurler hocam bilgi icin 12.0.4 kurdum ama hic howuma gitmedi yine miui 11 devam
En stabili 12.5.1 deneyin derim hız konusunda kat kat hizlandi .

Bazi eksileri var ama yinede iyi

Üst Alt