Soru Redmi note 9 pro 128gb yurtdışı global cihaz.

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Merhaba telefona henüz IMEI atılmadı yasal uyarı mesajı geldi ama henüz kapanmadı.kapaninca sim 2 ye geçeceğim oda kapanınca mecbur IMEI atılacak

Anladım, anlattıklarınızdan imei uygulandığını düşündüm, yanlış uygulanan imei işlemide bu tarz sıkıntılar yaşatabiliyor çünkü.

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Evet geldi şimdi volte yazısı aşağıdaki gibi yalnız bu durum için wifi mi açık olması gerekir çünkü bu çekmeyen ortamda maalesef wifi yok bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.
wifi arama uçak modunda iken çalışır şebeke ile alakalı değildir VoLTE açtığınızda yukarıda kare şekil gösterdimi göstermediyse hattınız VoLTE ye kapalı demektir

Ayatae

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartalayata
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
Ayatae

Deneyin, sonucu yazın bi hocam.
Yarın sabah işyerinde deneyip yazacağım buradan bakalım ne olacak.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

wifi arama uçak modunda iken çalışır şebeke ile alakalı değildir VoLTE açtığınızda yukarıda kare şekil gösterdimi göstermediyse hattınız VoLTE ye kapalı demektir
Yukarıda kare gormedim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu durumda eski haline mi getireyim ne yapayım?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-15-23-50-36-067_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-04-15-23-50-36-067_com.android.settings.jpg
    352,4 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Ayatae

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartalayata
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
Hocam tekrar merhaba operatör den açtırdım. Şimdi yukarıda volte yazıyor sanırım aktiftir şuanda degilmi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-16-00-14-21-865_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-04-16-00-14-21-865_com.android.settings.jpg
    337,2 KB · Görüntüleme: 8

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Hocam tekrar merhaba operatör den açtırdım. Şimdi yukarıda volte yazıyor sanırım aktiftir şuanda degilmi?
Evet aktif volte oyle gorunuyor ama karsi tarafta volte kapali ise seste kesilmeler olabiliyor bende olmustu sonrasinda kapadim.

Ayatae

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartalayata
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
Evet aktif volte oyle gorunuyor ama karsi tarafta volte kapali ise seste kesilmeler olabiliyor bende olmustu sonrasinda kapadim.
Genel anlamda eğer bu durumda da çözülmezse ne yapmak gerekir rom la fala. Düzelir mi yada ne bileyim qcn dosyası mi atmak gerekir?yada şöyle sorayım bendeki rom son sürüm müdür yenisi ne zaman gelir?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-15-23-01-36-795_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-04-15-23-01-36-795_com.android.settings.jpg
    238 KB · Görüntüleme: 9

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Genel anlamda eğer bu durumda da çözülmezse ne yapmak gerekir rom la fala. Düzelir mi yada ne bileyim qcn dosyası mi atmak gerekir?yada şöyle sorayım bendeki rom son sürüm müdür yenisi ne zaman gelir?
İmei tamiri yaptirin bence eninde sonunda yapilmasi da gerekiyor. Normalde bu durum yanlis imei islemi yapilmis cihazlarda oluyor. İlginc bir durum. Bl kilidiniz aciksa stock veya custom romda deneyebilirsiniz. Deneyip sonuca bakarsiniz.

Ayatae

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartalayata
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
İmei tamiri yaptirin bence eninde sonunda yapilmasi da gerekiyor. Normalde bu durum yanlis imei islemi yapilmis cihazlarda oluyor. İlginc bir durum. Bl kilidiniz aciksa stock veya custom romda deneyebilirsiniz. Deneyip sonuca bakarsiniz.
Hocam telefondaki IMEI orginal IMEI gerçi yasal uyarıda geldi yinede IMEI mi atılması gerekir?bl kilidinin açık kapali olduğunu nasıl görebilirim basit bir yolu varmı?

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Hocam telefondaki IMEI orginal IMEI gerçi yasal uyarıda geldi yinede IMEI mi atılması gerekir?bl kilidinin açık kapali olduğunu nasıl görebilirim basit bir yolu varmı?
Yasal sureden sonra cihazdaki imeiler kapanacak. İmei atilmasi lazim. Cihazınızın ayarlarına girip ek ayarlar kısmından geliştirici seçeneklerine girin. Ardından, OEM kilit açma kısmına bakın. Eğer kapalıysa bootloader kilidiniz kapalı, açıksa bootloader kilidiniz açıktır.

Ayatae

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartalayata
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
Yasal sureden sonra cihazdaki imeiler kapanacak. İmei atilmasi lazim. Cihazınızın ayarlarına girip ek ayarlar kısmından geliştirici seçeneklerine girin. Ardından, OEM kilit açma kısmına bakın. Eğer kapalıysa bootloader kilidiniz kapalı, açıksa bootloader kilidiniz açıktır.
Sanırım açık hocam

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-16-00-46-07-153_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-04-16-00-46-07-153_com.android.settings.jpg
    324,9 KB · Görüntüleme: 7
Üst Alt