Soru Redmi note 9 pro 128gb yurtdışı global cihaz.

Ayatae

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartalayata
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
Merhaba herkese 2 hafta önce yurtdışı cihaz aldım.calistigim ortamda Turkcell az çekiyordu fakat eski cihazimla note 6 pro ile yinede gelen telefonlara cevap veriyor ve arama yapabiliyordum.Bu cihazda ise bu durum çok can sıkıcı bir hal aldı mesela 2-3 diş 4'5 g de iken arama yaptığım anda çekim gücü düşüyor ve yer değiştirmek zorunda kalıyorum.Bu durumla ilgili bir çözüm arıyorum.Desteklerinizi rica ediyorum.telefonumun sürümü aşağıdaki gibidir.tsk..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-15-23-01-36-795_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-04-15-23-01-36-795_com.android.settings.jpg
    238 KB · Görüntüleme: 17

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Telefon uygulamasından *#*#4636#*#* bu kodu girin girdikten sonra karşınıza 3 seçenek çıkacak Telefon Bilgileri 1= SIM1 yuvası demek Telefon bilgileri 2=SIM2 yuvası demek hangi yuvaya taktıysanız o seçeneği seçin. Ardından LTE/TD-SCDMA/UMTS olan yazıya dokunun seçeneklerden LTE only seçin
Yalnız bu seçeneği seçtiğinizde arama yapmak için VoLTE özelleğini aktifleştirmeniz lazım onun dışında arama yapamazsınız ayarlardan sim bilgilerine gelip oradan VoLTE Özelleğini aktifleştirebilirsiniz

Ayatae

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartalayata
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefon uygulamasından *#*#4636#*#* bu kodu girin girdikten sonra karşınıza 3 seçenek çıkacak Telefon Bilgileri 1= SIM1 yuvası demek Telefon bilgileri 2=SIM2 yuvası demek hangi yuvaya taktıysanız o seçeneği seçin. Ardından LTE/TD-SCDMA/UMTS olan yazıya dokunun seçeneklerden LTE only seçin
Yalnız bu seçeneği seçtiğinizde arama yapmak için VoLTE özelleğini aktifleştirmeniz lazım onun dışında arama yapamazsınız ayarlardan sim bilgilerine gelip oradan VoLTE Özelleğini aktifleştirebilirsiniz
Merhaba dediğiniz gibi sade LTE only seçtim diğerini nerden yapacağım tam olarak?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-15-23-21-13-844_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2021-04-15-23-21-13-844_com.android.phone.jpg
    217,1 KB · Görüntüleme: 14

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Merhaba dediğiniz gibi sade LTE only seçtim diğerini nerden yapacağım tam olarak?
VoLTE özelliği aktifleştirilmemiş tekrar telefon uygulamasına gelin sonra *#*#86583#*#* bu kodu yazınız şebekenin yanında kare şeklinde bir şekil gelmesi lazım

Ayatae

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartalayata
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
VoLTE özelliği aktifleştirilmemiş tekrar telefon uygulamasına gelin sonra *#*#86583#*#* bu kodu yazınız şebekenin yanında kare şeklinde bir şekil gelmesi lazım
Volte was cjeck enable yazdı şebekenin yanın da kare dediniz göremedim onu ?

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Volte was cjeck enable yazdı şebekenin yanın da kare dediniz göremedim onu
tekrar kodu girin disable yazması gerekiyor sonra ayarlardan sim bilgilerine girip bakınız VoLTE gözükmüş olucak

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Volteden felan önce cihazınız yurtdışı ise eğer anlattıklarınızdan bi nebze imei işlemi düzgün yapılmamış gibi geldi bana, en azından bana öyle izlenim verdi. Volte işlemlerini yapın ama bilemiyorum tam sonuç alırmısınız. İmei işlemi düzgün yapılmazsa 4.5g ye geçse bile sık sık şebeke kayıpları yaşanabiliyordu genede teknisyen hocalar var forumda onlar iyisini bilir.

Ayatae

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartalayata
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
tekrar kodu girin disable yazması gerekiyor sonra ayarlardan sim bilgilerine girip bakınız VoLTE gözükmüş olucak
Evet geldi şimdi volte yazısı aşağıdaki gibi yalnız bu durum için wifi mi açık olması gerekir çünkü bu çekmeyen ortamda maalesef wifi yok bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-15-23-41-50-125_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2021-04-15-23-41-50-125_com.android.phone.jpg
    236,4 KB · Görüntüleme: 13

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Ayatae

Deneyin, sonucu yazın bi hocam.

Ayatae

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kartalayata
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
1
Volteden felan önce imei işlemi düzgün yapılmamış gibi geldi bana, en azından bana öyle izlenim verdi. Volte işlemlerini yapın ama bilemiyorum tam sonuç alırmısınız. İmei işlemi düzgün yapılmazsa 4.5g ye geçse bile sık sık şebeke kayıpları yaşanabiliyordu genede teknisyen hocalar var forumda onlar iyisini bilir.
Merhaba telefona henüz IMEI atılmadı yasal uyarı mesajı geldi ama henüz kapanmadı.kapaninca sim 2 ye geçeceğim oda kapanınca mecbur IMEI atılacak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayatae

Deneyin, sonucu yazın bi hocam.
Evet yurtdışı global rom

Üst Alt