Yardım redmi note 9 için custom rom varmı ?

ahmetarat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note 9
Konular
1
Yanlış konu açmış olabilirim kusura bakmayın ama redmi note 9 için custom rom varmı veya kurarken imei gidermi (yurtdışı cihazı) gsı yüklemek istiyorum ama imei giderse 150 200 lira para vermek istemiyorum.

YZBruh

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Vivo Y22s
Konular
3
Hocam özelleştirmeden çok işlemci frekansları yetersiz ve aşırı ısınma var. Isınınca da ciddi derecede performans düşüyor. En azından snapdragon cihazlar(sd888 dışında) çok fazla ısınmıyor ve ısınsa bile gözle görülür bi performans kaybı olmuyor. Keşke sd888'in ısınma ve pil sorununu çözseler muazzam bir işlemci olur. Şu anki performansı da muazzam ama performasın iyi olduğu gibi pili de sömürüyor. YD 11t pro alacaktım sırf bundan dolayı almadım.
Bir zamanlar Qcom da kötüydü ve düzeldi. MTK da öyle olabilir :) (MTK kötü değil ama daha fazla düzeltme lazım).

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Bir zamanlar Qcom da kötüydü ve düzeldi. MTK da öyle olabilir :) (MTK kötü değil ama daha fazla düzeltme lazım).
Hocam dimensity serisi dışında leş. Dimesntiyde de sadece bazı işlemciler iyi

Oyla:

turkay1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
11T
Konular
29
Redmi note 9 Merlin cihaz için konuşuyorsak cihaz sifirlamada ben rom değiştirme IMEI gitmiyor diye biliyorum. O cihaza uygun custom romlar (aosp vb.) mevcut.

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Benim eski cihazım note 9 idi ve MIUI 13 hariç tüm romları yükleyip sifirlayabiliyordum. Direnç işlemi filan yapılmamıştı yanlışın olmasın?
Hocam sağlam işinin ehli bi yerde yaptırdıysanız gerçekten yazılımsal imeiler de silinmeyebiliyor ama arkadaş o riske girebiliyorsa yapsın. İmei giderse imei repair riskini göz önünde bulundursun masraflı bir iş sonuçta. Zaten yüksek ihtimal nv data hatası da alır imei giderse. siz gerçekten hakkıyla yapan bir yerde yaptırmışsınız o zaman.

Oyla:

ahennal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi Note 9
Konular
11
Hocam selamlar;

Sorularınızı hızlıca hemen cevaplaycağım bende redmi note 9 (merlin) cihazını kullanıyorum ve deneyimlediklerimi paylaşacağım.

1. IMEI, Custom Rom kurulumu;
Custom Rom kurarken mecburen custom rec. kurma durumunda olacaksınız. Custom Rec. (Rec.:Recovery, tabiri caizse türk dilinde formatlama menüsü.) Custom rec. kurarken SHRP kurarsanız advanced kısmında IMEI backup adı altında bir eklenti ile karşılaşacaksınız. Bu eklenti IMEI'nin yedeğini alır (nvdata vs vs.) ve imei silinirse veya zarar görürse bu zip Dosyasını flashlayarak IMEI'yi geri getirebilirsiniz.

Diyelim ki almadınız ya da dosyalar hasar gördü, bu durumda eng rom kurarak geri IMEI atabilirsiniz. Bu konuda yardımcı olmaya çalışırım.

Custom Rom Kurulumu HK;

Custom Rom kurmak için öncelikle BL kilidinizin açık olması gerekiyor (ki zaten açıktır, eğer telefon açılırken açık kilit simgesi çıkıyorsa açıktır.) BL Kilidniz açıksa evdeki bilgisayarınıza gerekli programları ve driverları kurarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.Cihazımız için Rom mevcut fakat işlemci MTK olduğu için bu kütüphane çok geniş değil, diğer dikkat etmemiz gereken husus ise kurduğunuz Rom'ların Official etiketine sahip olmasını kontrol etmek. Official olan Romların bazılarını yazıyorum;
Pixel Experience
Elixir
Cherish
Bu Rom'ları denedim ve memnun kaldım kurulum metnini dikkatlice okuyun zaten doğru yaparsanız cihaz boot edecektir. (Rom kurduktan sonra cihazın açılması 10-15DK'yı bulabilir bu durumda endişe etmeyin bekleyin eğer yanlış kurduysanız Brom Mode'dan geri UnBrick yapabilirsiniz.

Tabii ki, UnOfficial Rom'larda kurabilirsiniz ama kendileri çok sorun oluşturuyor cihazın tadı kaçıyor.

Başka sorunuz var ise sormaktan çekinmeyin müsait olunca yanıtlayacağım.

Oyla:
Üst Alt