Yardım redmi note 9 için custom rom varmı ?

ahmetarat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note 9
Konular
1
Yanlış konu açmış olabilirim kusura bakmayın ama redmi note 9 için custom rom varmı veya kurarken imei gidermi (yurtdışı cihazı) gsı yüklemek istiyorum ama imei giderse 150 200 lira para vermek istemiyorum.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Yanlış konu açmış olabilirim kusura bakmayın ama redmi note 9 için custom rom varmı veya kurarken imei gidermi (yurtdışı cihazı) gsı yüklemek istiyorum ama imei giderse 150 200 lira para vermek istemiyorum.
yurtdışı cihazda gider. normalde twrpden efs ve modem yedeği alınarak yüklenebiliyor daha sonra yedekleri geri yükleyince imei geliyor ama bu sadece snapdragon cihazlar için mediatekte olmuyor.

Oyla:

ahmetarat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note 9
Konular
1
peki kendi romumu düzenleyebilirmiyim ? ve rom düzenlemek için hangi dili öğrenmeliyim sizce ?

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
peki kendi romumu düzenleyebilirmiyim ? ve rom düzenlemek için hangi dili öğrenmeliyim sizce ?
Hocam rom portlamak kolay değildir. Yılların tecrübesini ister ve çok zor uzun süreçli bir iştir. Programlama dilini öğrendim yapabilirim demekle olmuyor maalesef. Ayrıca kendi romunuzu da portlasanız her şekilde bunu yükleme şekliniz aynı olacak o yüzden her şekilde imei silinecektir.
YZBruh

Oyla:

YZBruh

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Vivo Y22s
Konular
3
Hocam rom portlamak kolay değildir. Yılların tecrübesini ister ve çok zor uzun süreçli bir iştir. Programlama dilini öğrendim yapabilirim demekle olmuyor maalesef. Ayrıca kendi romunuzu da portlasanız her şekilde bunu yükleme şekliniz aynı olacak o yüzden her şekilde imei silinecektir.
YZBruh
Evet. Kod dili sadece tam inşa üzerinde lazım olur. ahmetarat illaki bir Custom ROM vardır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yurtdışı cihazda gider. normalde twrpden efs ve modem yedeği alınarak yüklenebiliyor daha sonra yedekleri geri yükleyince imei geliyor ama bu sadece snapdragon cihazlar için mediatekte olmuyor.
MTK kodu pek açıklamadığından dolayı bunun için pek bir şey yok.

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Evet. Kod dili sadece tam inşa üzerinde lazım olur. ahmetarat illaki bir Custom ROM vardır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MTK kodu pek açıklamadığından dolayı bunun için pek bir şey yok.
Mediatek zaten alınmaz snapdragon varken. Bir kere aldım pişman oldum bir daha mediatekin en iyi işlemcisi olsa dahi almam.

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Üzerinde özelleştirme yapmak isterseniz çok zorlar sadece.
Hocam özelleştirmeden çok işlemci frekansları yetersiz ve aşırı ısınma var. Isınınca da ciddi derecede performans düşüyor. En azından snapdragon cihazlar(sd888 dışında) çok fazla ısınmıyor ve ısınsa bile gözle görülür bi performans kaybı olmuyor. Keşke sd888'in ısınma ve pil sorununu çözseler muazzam bir işlemci olur. Şu anki performansı da muazzam ama performasın iyi olduğu gibi pili de sömürüyor. YD 11t pro alacaktım sırf bundan dolayı almadım.

Oyla:
Üst Alt